تلفن های تماس : 09211450198 - 02165536745

ورود
ثبت نام

رقابت تسلیحاتی

خیر نظرات
فایل آماده دانلود میباشد کد مستند: 2749
وقتی که مردم عادی هوس تجملات زندگی مردم ثروتمند را می کنند، نبوغ و خلاقیت به هم می پیوندند و تاریخ را در خط جدیدی قرار می دهند. نیاز ما به تجملات ، نیروی سازنده ی تاریخ و تکامل ما بوده است. رومیان، بریتانیا را به دنبال یافتن فلزهای ارزشمند و گسترش دادن امپراطوری شان، اشغال می کنند. نقره های بریتانیایی به روم سرازیر می شوند و شهروندان این سرزمین را از همیشه ثروتمندتر می سازند. به این ترتیب مردم با تجملات جدیدی آشنا می شوند، که پرطرفدارترین آن ها ابریشم است. این که ابریشم از کجا آمده نامعلوم است، اما ولع سیری ناپذیر برای ابریشم و پولی که برای آن پرداخت می شود، کاشفان رومی را به سفری به آسیا، برای پیدا کردن منشأ آن ترغیب می کند. به این ترتیب مسیر بازرگانی راه ابریشم ایجاد می شود. در اروپا علاقه به تجملات، بازار تجارت لوازم ناشناخته ی شرقی را گرم می کند، بازاری که فقط هم به ابریشم محدود نمی شود. در جهان قرون وسطایی سودبخش ترین محصول تجملاتی فلفل بوده است. در این زمان شهر قدیمی قسطنطنیه مرکز کنترل واردات ادویه به اروپا بوده است. ترک های عثمانی که به دنبال به دست آوردن این شهر و ثروتش بودند، با استفاده از باروت، که از طریق راه ابریشم از چین به غرب آورده شده، این شهر را به تصرف خودشان در می آورند. همین باروت به اسپانیایی ها اجازه می دهد که بعد از حدود ۸۰۰ سال از زیر سلطه ی اسلام در بیایند و یک اسپانیای متحد را ایجاد کنند. این موقعیت به یک مرد این اجازه را می دهد که راه جدیدی را برای به دست آوردن ادویه های هندی و آوردن آن ها به اسپانیا پیدا کند. این مرد کسی جز کریستوف کولومبوس نیست. یکی از بزرگ ترین کشفیات اسپانیایی ها در آمریکا، پوتوسی هست. یک کوهستان بولیویایی مملو از سنگ های قیمتی که مهم ترین آن ها نقره است. از این زمان عصر اکتشافات آغاز می شود. وقتی که اروپا راه جدیدی را برای دسترسی به هند پیدا می کند، با پنبه آشنا می شود. محصولی تجملاتی که زندگی تمام ساکنین جهان را به کل تغییر می دهد و به انقلاب صنعتی، که یکی از مهم ترین عصرهای تاریخ بشر است، می انجامد. زمانی که مخترع انگلیسی، ریچارد آرکرایت، دستگاه ریسندگی بخار را اختراع می کند، هیچ نمی داند که این اختراع برای همیشه جهان را تغییر خواهد داد. ناگهان همه به دنبال لباس های کتانی هستند. چیزی که قبلاً یک جنس تجم
دانلود این مستند:

2749.mkv

2749.mkv
قیمت: +2,400 تومان
برای دانلود این مستند؛ روی دکمه زیر کلیک نمایید. پس از پرداخت آنلاین؛ لینک دانلود برای شما به نمایش در خواهد آمد. مدت اعتبار لینک دانلود 48 ساعت میباشد.
برگشت به مجموعه: رمزگشایی تاریخ بشریت

وقتی که مردم عادی هوس تجملات زندگی مردم ثروتمند را می کنند، نبوغ و خلاقیت به هم می پیوندند و تاریخ را در خط جدیدی قرار می دهند. نیاز ما به تجملات ، نیروی سازنده ی تاریخ و تکامل ما بوده است.

رومیان، بریتانیا را به دنبال یافتن فلزهای ارزشمند و گسترش دادن امپراطوری شان، اشغال می کنند. نقره های بریتانیایی به روم سرازیر می شوند و شهروندان این سرزمین را از همیشه ثروتمندتر می سازند. به این ترتیب مردم با تجملات جدیدی آشنا می شوند، که پرطرفدارترین آن ها ابریشم است. این که ابریشم از کجا آمده نامعلوم است، اما ولع سیری ناپذیر برای ابریشم و پولی که برای آن پرداخت می شود، کاشفان رومی را به سفری به آسیا، برای پیدا کردن منشأ آن ترغیب می کند. به این ترتیب مسیر بازرگانی راه ابریشم ایجاد می شود.

در اروپا علاقه به تجملات، بازار تجارت لوازم ناشناخته ی شرقی را گرم می کند، بازاری که فقط هم به ابریشم محدود نمی شود. در جهان قرون وسطایی سودبخش ترین محصول تجملاتی فلفل بوده است. در این زمان شهر قدیمی قسطنطنیه مرکز کنترل واردات ادویه به اروپا بوده است. ترک های عثمانی که به دنبال به دست آوردن این شهر و ثروتش بودند، با استفاده از باروت، که از طریق راه ابریشم از چین به غرب آورده شده، این شهر را به تصرف خودشان در می آورند.

همین باروت به اسپانیایی ها اجازه می دهد که بعد از حدود ۸۰۰ سال از زیر سلطه ی اسلام در بیایند و یک اسپانیای متحد را ایجاد کنند. این موقعیت به یک مرد این اجازه را می دهد که راه جدیدی را برای به دست آوردن ادویه های هندی و آوردن آن ها به اسپانیا پیدا کند. این مرد کسی جز کریستوف کولومبوس نیست. یکی از بزرگ ترین کشفیات اسپانیایی ها در آمریکا، پوتوسی هست. یک کوهستان بولیویایی مملو از سنگ های قیمتی که مهم ترین آن ها نقره است. از این زمان عصر اکتشافات آغاز می شود.

وقتی که اروپا راه جدیدی را برای دسترسی به هند پیدا می کند، با پنبه آشنا می شود. محصولی تجملاتی که زندگی تمام ساکنین جهان را به کل تغییر می دهد و به انقلاب صنعتی، که یکی از مهم ترین عصرهای تاریخ بشر است، می انجامد. زمانی که مخترع انگلیسی، ریچارد آرکرایت، دستگاه ریسندگی بخار را اختراع می کند، هیچ نمی داند که این اختراع برای همیشه جهان را تغییر خواهد داد. ناگهان همه به دنبال لباس های کتانی هستند. چیزی که قبلاً یک جنس تجملاتی محسوب می شد، ناگهان در دسترس همگان قرار می گیرد.کتان اولین محصول تولید شده در سطح انبوه در جهان می شود، که البته خیلی زود محصولات دیگری به دنبال آن وارد بازار می شوند.مخترعین همچنان به دنبال ایجاد اجناس تجملاتی می روند و عده ای هم به این فکر می افتند که چه طور این محصولات را به تولید انبوه برسانند.

ماشین اول به عنوان وسیله ای برای افراد ثروتمند استفاده می شود. با ایجاد سیستم تولید انبوه، هنری فورد، مدل تی از ماشین فورد را برای همگان قابل دسترس می کند.

برای دیدن دقایقی از این مستند به صورت رایگان ؛ روی دکمه Play در عکس مجاور کلیک نمایید.

شما میتوانید این مستند را به صورت کامل دانلود نمایید.

برای دانلود این مستند با کیفیت بالا و حجم مناسب ؛ روی دکمه "خرید لینک دانلود" در بالای همین قسمت و در وسط صفحه؛ کلیک نمایید. بلافاصله پس از پرداخت ؛ لینک مستقیم دانلود برای شما به نمایش در خواهد آمد. این لینک مخصوص شما بوده و 48 ساعت برای دانلود فعال می باشد. از قرار دادن این لینک در اختیار دیگران جدا خودداری فرمایید. در غیر اینصورت مسئولیت هرگونه مشکل در دانلود فایل با خود شما خواهد بود.

پرداخت آنلاین از طریق درگاه بانک ملت صورت میگیرد. برای پرداخت میتوانید از تمامی کارت های بانکی عضو شتاب که رمز دوم آنها فعال باشد استفاده نمایید.

همچنین برای کاربرانی که به دلیل سرعت پایین اینترنت ، قادر به دانلود مستندها نیستند؛ امکان تهیه مستندها بر روی DVD فراهم میباشد. فقط کافیست با کلیک روی دکمه زیر ؛ این مستند را سفارش دهید تا آن را با کیفیت عالی ؛ درب منزل یا محل کار خود تحویل بگیرید و هزینه آنرا به مامور پست بپردازید.

افزودن به سبد خرید

آتش، ذغال‌سنگ و نفت

راه اندازی بخش پرسش های کاربران

IMAGE

پنج شنبه, 25 مهر 1392 از این پس با ورود به این بخش میتوانند پاسخ کلیه سوال های خود را بیابید. در صورتی که سوال شما بین پرسش ها موجود نبود ؛ میتوانید آنرا اضافه نمایید تا کارشناسان ما به آن پاسخ دهند. . . . برای ورود به بخش پرسش های کاربران اینجا کلیک کنید یا از منوی بالای سایت FAQ را انتخاب نمایید.

ادامه مطلب...

ارائه مستندها روی هارد

IMAGE

چهارشنبه, 24 مهر 1392 با توجه به درخواست های مکرر بازدید کنندگان برای ارائه مستندهای موجود در آرشیو روی هارد ؛ به اطلاع میرساند فروشگاه تی وی مستند افتخار دارد آرشیو غنی مستندهای خود را بر روی هارد و حافظه های جانبی در اختیار علاقه مندان قرار دهد. با توجه به مزیت های بیشمار ارائه مستندها روی هارد از جمله :1 - پایداری و ماندگاری بیشتر اطلاعات بر روی هارد...

ادامه مطلب...

راه های ارتباطی

Tell: 02165536745

Mobile: 09211450198

Telegram: mehdibihamta

Email: info@tvmostanad.com

 

 

آمار مستندها تا این لحظه

تعداد مجموعه ها: 293
تعداد مستندها: 3032
مشتریان: 1957
سفارشات: 4264

با ما در تماس باشيد

برای اطلاع از جدیدترین مستندها ؛ ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
 

ورود به سایت

بالا