ورود کاربران >>


لیست مجموعه ها

کلمات کلیدی- key words

 

حادثه (پوتوماک)

نام مجموعه : پیام اضطراری


این هفته در برنامه پیام اضطراری به بررسی پرواز شماره ۹۰ «ایرفلوریدا» با هواپیمای بویینگ ۷۳۷ از فرودگاه ملی واشینگتن به مقصد فلوریدا می‌پردازیم.
این هواپیما در تاریخ سیزدهم ژانویه سال ۱۹۸۲، دقایقی پس از برخاستن از زمین درون به رودخانه یخ‌زده «پتومک» سقوط کرد و به زیر آب رفت.
کار‌شناسان به وجود یخ در بال‌ها مشکوک‌اند اما با وجود اطلاعات محدود، آن‌ها با یک تجربه‌ی بسیار مبتکرانه موفق شدند از راز سقوط این هواپیما پرده بردارند.

بزرگترین آرشیو مستند با دوبله فارسی

فلورانسدر این برنامه جینو غذاهایی را امتحان می‌کند که در فلورانس، شهرى که یادگار قرون وسطی است، شکل گرفته‌اند. جینو تصمیم گرفته تا از عهده پختن یکی از بهترین، آب‌دار‌ترین و خوشمزه‌ترین استیک‌ها به نام «بیستکا آلا فیورنتینا» برآید.
جینو برای کباب کردن یک تکه بزرگ گوشت گاو (بیف) در یک رستوران محلی هیجان‌زده است و حتما طعم خوشمزه‌اش را هم خیلی دوست دارد.
در حالی که جینو با دیدن استیک خوشمزه، دهانش آب افتاده، بشقاب دیگری را تهیه می‌کند به‌نام «تاگلیتا»؛ این غذا در حقیقت استیکی است که از قسمت مخصوصی از گوشت گاو که استخوانی به شکل « T » دارد، همراه با کدوی سبز خوش‌رنگ و سالادی با پنیر بز تهیه شده.
پیش از ترک شهر، جینو با یک غذای خاص تاریخی آشنا  می‌شود که این غذای خاص، «لامپرِدوتو» نام دارد. غذای محبوب فلورانسی، در حقیقت از معده گاو که با سبزیجات مختلف پخته شده است تهیه شده. آیا جینو حاضر به امتحان کردن این غذا هست؟
جینو که از خوردن غذای محبوب فلورانسی‌ها راضی به نظر می‌رسد برای امتحان خوراکی شیرین‌تری به شهر «پراتو» سفر می‌کند و  آن‌جا شیرینی‌پزی می‌بیند که خوراکی‌های خوشمزه‌ی خاصی دارد.جینو با الهام از کشف این شیرینی‌پز، خوراکی جدیدی با سیب پخته‌شده درشراب قرمز و ادویه و خامه‌ی بیسکوییت آماراتی درست می‌کند.

جینو، سرآشپز ایتالیایی ما، بعد از به‌دست‌آوردن تجریه‌ای موفق در اولین سری از برنامه «جینو و آشپزی ایتالیایی» حالا در سری تازه‌ی این برنامه برای کشف غذاهای خوشمزه، به مناطق شمالی ایتالیا سفر می‌کند.
برنامه آشپزی او با سفر به مناطق مختلف ایتالیا، درحقیقت بیشتر شبیه یک منوی رنگارنگ پر از غذاهای جالب و خوشمزه است که در هر سفر و تجربه‌ی او به تدریج کامل می‌شود؛ منویی که با سفر در ایتالیا از میان بولونیا، مودنا، پالما، پیزا و مناطق دیدنی دیگر ایتالیا شکل‌می‌گیرد.
البته روش آشپزی ایتالیایی در دنیا بسیار مورد توجه قرارگرفته اما در این برنامه، جینو به ریشه‌ها و تاریخ این غذا‌ها هم توجه می‌کند. در حقیقت سرآشپز ایتالیایی ما، غذاهای مشهور و محبوب محلی را با کمک افراد بومی‌‌ همان مناطق تهیه می‌کند و در این سرزمین زیبا، چشم انداز و منظره آشپزی جینو هم، ضیافتی دلپذیر برای بینندگان خواهد بود.
غذاهایی در این برنامه به ما معرفی می‌شوند که شاید بعضی از ما گمان کنیم آن‌ها را می‌شناسیم، اما درحقیقت این برنامه باعث می‌شود اشتهای ما برای تجربه کردن غذاهای گوناگون دیگر بیشتر شود.

بزرگترین آرشیو مستند با دوبله فارسی

قدرت و پول

نام مجموعه : اسرار هتل‌ها


ریچارد ای گرانت هنرپیشه فیلم میزبان برنامه‌ای است که در آن با سفرهایی که انجام میدهد تعدادی از هتل‌های مجلل را به نمایش میگذارد و خیلی‌ از جنبه‌های متنوع صنعت مهمان نوازی را کشف می‌کند.
او نقش قدرت و پول را در این تجارت نشان میدهد.
او به هتلهای معروفی‌ از جمله: سیزارز پلس در لاس وگاس، بارکلی پت  در لس آنجلس و پنت هاوس ;تای وارنر; در هتل ;فور سیزن ; نیویورک که قیمت آن شبی‌ ۴۴۰۰۰ دلار است میرود.

بزرگترین آرشیو مستند با دوبله فارسی

فاجعه ی کوینز

نام مجموعه : پیام اضطراری


این هفته در برنامه‌ی «پیام اضطراری» به بررسی سقوط هواپیمای ایرباس «ای. ۳۰۰» هواپیمایی «امریکن ایرلاینز» می‌پردازیم.
در دوازدهم نوامبر سال دوهزارویک، پرواز ۵۸۷ امریکن ایرلاینز از فرودگاه بین المللی «جان. اف. کندی» نیویورک، تنها دقایقی پس از برخاست از زمین، در نزدیکی منطقه پرجمعیت «کویینز» سقوط می‌کند.
این سانحه تنها دو ماه پس از فاجعه‌ی حمله‌ی تروریستی یازدهم سپتامبر، باعث به‌وجود‌آمدن هراس از حمله‌ی تروریستی دیگری در بین شهروندان آمریکایی می‌شود.
تحقیقات برای کشف علت سقوط این هواپیما توسط تیمی از «اف. بی. آی» و کار‌شناسان سیستم حمل و نقل ملی آمریکا (NTSB) آغاز می‌شود.
در روند تحقیقات تکه‌ای از دُم هواپیما، شناور بر آب، در خلیج جامائیکا کشف می‌شود تا راز سقوط این هواپیما را آشکار کند. علت سقوط این هواپیما با یک اشتباه مهلک و غم‌انگیز پیوند خورده است.

بزرگترین آرشیو مستند با دوبله فارسی

قسمت ۱

نام مجموعه : دوست داشتنی‌ها


در اولین قسمت از برنامه‌ی دیدنی «دوست داشتنی‌ها»، توله‌های کوچولویی را خواهیم دید که به تدریج بزرگ می‌شوند. صحنه‌هایی را خواهیم دید از یک سگ ماده‌ی «روتوایلر» ( نژادی از سگ‌های نگهبان) که به توله‌های کوچک خود شیر می‌دهد و از آن‌ها مواظبت می‌کند و شاهد ماجراهای دیدنی آن‌ها، خواهیم بود.

واکنش جالب یک سگ «شپرد» (از نژادهای پرورشی استرالیایی که بیشتر دوست دارد در فضای باز زندگی کند)، هنگام ورود یک خانواده‌ی اردک در حیاطی که او زندگی می‌کند، یکی از قسمت‌های جالب دیگر این برنامه است.

در ادامه با یک «پاگ» مادر (یک نژاد سگ چینی)، به نام «ایوی» و توله‌هایش روبرو می‌شویم.

با آن‌ها در حالی دیدار می‌کنیم که با زرنگی مشغول بازی و سرگرمی مورد علاقه‌شان یعنی عبور از موانع گوناگون هستند. البته به‌نظر می رسد دو تا از توله‌های او زرنگ‌تر هستند و سعی می‌کنند کارهای مادرشان را به سرعت یادبگیرند.

بزرگترین آرشیو مستند با دوبله فارسی

فرنچ ریویرا

نام مجموعه : اسرار هتل‌ها


در این قسمت، ریچارد به مجلل‌ترین هتل‌ها در فرنچ ریویرا میرود.
او از هتل "دی پاریس" در موناکو شروع می‌کند، او هنر بدون نقص ناهارخوری را به نمایش میگذارد، و بعد از آن به دیدار راننده سابق فرمولا۱ "دیوید کولتارد" میرود، او در این دیدار برای ریچارد توضیح میدهد که چرا موناکو را خانه خود می‌‌نامد.
سپس ریچارد برای دیدن هتل " بیبلوس" در سنت ترپز میرود، جایی‌ که "میک جگر" و "بیانکا دی ماسیس" در سال ۱۹۷۱ در آن با هم ازدواج میکنند، او بعد از آن برای دیدن "بلز ریورز" میرود.

بزرگترین آرشیو مستند با دوبله فارسی

قسمت ۶

نام مجموعه : نبض بریتانیا


«نبض بریتانیا» روایتگر اتفاق‌های یک روز، در مراکز خدمات سلامت همگانی در بریتانیا است.
۱۰۰ نفر پرسنل فیلمبرداری به سراسر بریتانیا اعزام شده‌اند تا از طریق تصویر‌ها به ما نشان دهند که چگونه این نهاد عظیم با جنبه‌های مختلف زندگی در این کشور مواجه خواهد شد.
از طریق تجربه‌های بیماران و خدمه در هر قسمت شاهد مواردی مانند غم و اندوه، سرخوردگی و شادی آنان خواهیم بود.
در قسمت ششم از سری بی‌نظیر «نبض بریتانیا» به بررسی افزایش هزینه‌های مطالبه شده از طرف خدمات سلامت همگانی بریتانیا در مقابل هزینه‌های واقعی این نهاد خواهیم پرداخت.
آزمایشگاه متحرک اشعه ایکس را خواهیم دید و به خیابان‌های لندن برای دیدن طرح مبارزه با شیوع سل در میان افراد بی‌خانمان سفر خواهیم کرد.
لیز، یک پزشک عمومی است که در تلاش است تا یک مشکل پیچیده را در زمان کوتاه ۱۰ دقیقه حل کند.
به سراغ یک جراح مغز و اعصاب در لیورپول خواهیم رفت و در جنوب لندن یک مدیر غیر بریتانیایی را در حال رفتن به یک مرکز «ان اچ اس» ملاقات می‌کنیم و در این میان البته کودک دیگری متولد شده است.

بزرگترین آرشیو مستند با دوبله فارسی

پرونده کارن کارپنتر

نام مجموعه : پزشک قانونی


دکتر ریچارد شفرد یک پزشک قانونی است و در این برنامه قصد دارد با کمک گزارش رسمی پزشکی قانونی، مرگ غم‌انگیز کارن کارپنتر خواننده را بازنگری کند.
دکتر شفرد در سوابق پزشکی او مدارکی پیدا می‌کند که نشان می‌دهد کارپنتر در رابطه با غذا مشکلاتی داشته اما پس از جست‌و‌جو و تحقیق درباره‌ی گذشته‌ی او و گفت‌وگو با کسانی که او را می‌شناخته‌اند، به بزرگترین راز زندگی او پی‌می‌برد: مواد مخدر.
او به مواد مخدر اعتیاد داشته است؛ اعتیادی که حتی نزدیک‌ترین دوستان و عزیزترین نزدیکانش هم از آن بی‌خبر بوده‌اند.

بزرگترین آرشیو مستند با دوبله فارسی

قسمت ۱۳

نام مجموعه : دربرابر دوربین


اگر فکر میکنيد که هيچ اتفاقی در امريکا از چشم دوربينها مخفی نمانده، پس نگاهی هم در اين قسمت، صحنههايی از جاده های خطرناک و تصادفهای شديدی را میبينيم که کسانی که در ارتفاعهای خيلی بلند کارهای خطرناک انجام میدهند، صحنه هايی تکان دهنده
صحنه هايی «اکشن» و مهيج؛ صحنههايی که زبان از بيان آنها قاصر است.
به روسيه بيندازيد و ببينيد که چگونه ماشينها و همه جا پر از دوربين است.
ممکن است بخواهيد آنها را دو بار تماشا کنيد. دهنده و گاه شيرين.
اينها ويدئوهايی هستند که مردم امريکا عاشق ديدن آنها هستند.

بزرگترین آرشیو مستند با دوبله فارسی

قسمت اول

نام مجموعه : جابه‌جا کنندگان


در این برنامه جابه‌جا‌کنندگانی حرفه‌ای و استثنایی با همدیگر رقابت می‌کنند؛ رقابت بر سر جا‌به‌جایی‌هایی منحصر‌به‌فرد وعجیب؛ مثلا جابه‌جا کردن یک اسب ازجنس استیل که ۱۸۰۰ کیلوگرم وزن‌اش استو حدود ۷ متر طول‌اش! یا چیزهای عجیبی مانند یک گیاه «ونوس مگس خوار» بسیار بزرگ دو متری؛ این‌ها نمونه‌هایی از جا‌به‌جایی‌هایی هستند که عموما به مناقصه گذاشته می‌شوند و جابه‌جا‌کنندگان حرفه‌ای ما باید این محموله‌ها را سالم و به‌موقع به مقصد برسانند.

«روی گرابر» و «جَرِت جویس»، که در این برنامه حضور دارند، ممکن است در کارِ جابه‌جایی، خیلی حرفه‌ای باشند و گمان کنند از عهده‌ی این کار بر می‌آیند اما هنوز برای قضاوت زود است، چون آن‌ها دیر یا زود موجه خواهند شد که این پیشنهاد‌ها سخت‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کردند.

«اسب استیل» اگر سر وقت تحویل داده نشود، «روی» نصف مبلغ دست‌مزد خود را از دست می‌دهد و اگر

«ونوس مگس خوار» به هنگام به مقصد نرسد، شب افتتاحیه‌ی یک نمایشگاه «ترسناک» برگزار نخواهد شد.

«جرت» هم اگر به موقع بار بیش از حد بزرگ را تحویل ندهد، نمایش اجرا نخواهد شد.

این برنامه نمایش واقعی یک رقابت است؛ رقابتی پر مخاطره که در آن اولین اشتباه، آخرین اشتباه خواهد بود.

بزرگترین آرشیو مستند با دوبله فارسی

برو به صفحه  [1] 2 3 ... 303 304 305

نماد اعتماد

دانلود مستندها

سفارش تلفنی

لیست کامل مستندها

عضویت در خبرنامه

تولبار اختصاصی ما

تضمین کیفیت

سیستم RSS

Powered By Persian E107 BY Iranscripts.Com Sponsor : MehrHost.Com