ورود کاربران >>


لیست مجموعه ها

سر خبر ها

 

اجسام ناشناس در اعماق

نام مجموعه : پرونده های مرموز


در بررسی تفصیلی پدیده‌ای کمتر شناخته شده موسوم به "یوسو" یا "شیء شناور ناشناخته" به ما پیوندید:
گونه‌ای پیشرفته از "بشقاب پرنده" یا "شیء پرنده‌ی ناشناخته" که علاوه بر توانایی پرواز، از قابلیت تردد در آب نیز برخوردار می‌باشد. برخی معتقدند که گزارش‌های مربوط به مشاهده‌ی این وسایل نقلیه‌ی ظاهرا فرازمینی، به دوران مصر باستان باز می‌گردد. برخی دیگر می‌گویند مشاهده‌ی "یوسو"ها توسط "اسکندر مقدونی" و "کریستف کلمب" نیز گزارش شده و حتی ممکن است با شهر گمشده‌ی "آتلانتیس" هم در ارتباط باشد.
طی این برنامه، سانحه‌ای ثبت شده توسط ارگان‌های دولتی، مربوط به سقوط یک "یوسو" در نزدیکی ساحل "نووا اسکوتیا"ی کانادا در سال ۱۹۶۷ را که با عنوان "حادثه‌ی شگ هاربور" شناخته می‌شود، مورد بررسی قرار داده و علاوه بر این، سفری به منطقه‌ی "لاگونا کارتگنا" در پورتوریکو خواهیم داشت که مطابق گزارش‌ها، شاهد فعالیت گسترده‌ی "یوسو"ها بوده است.
میهمانان برنامه هم شامل "بروس مکابی" از نیروی دریایی ایالات متحده، "کاترین مورگان" از "یو.سی.ال.ای" و همینطور تعدادی از متخصصین "بشقاب پرنده" و "یوسو" همچون "استنتون فرایدمن"، "بیل بایرنز" و "پرستون دنت" خواهند بود.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

سفری به درون سلول

نام مجموعه : مستند های ویژه


در این فیلم سفری به درون سلول بدنمان می کنیم و با دنیایی آشنامی شویم که برای بیشترمان ناشناخته است. همچنین نگاهی می اندازیم به جنگ پایان ناپذیر بدنمان با ویروس ها.

جنگ میان کوچکترین اجزای تشکیل دهنده بدنمان، سلول، و ویروس های مهاجم، جنگیست که میلیون ها سال است ادامه دارد.

این فیلم برای اولین بار و با استفاده ار آخرین یافته ها، دنیای درون سلول انسان را به تصویر می کشد. متخصصان برتر مصورسازی سلول، زیست شناسان مولکول و ترسیم گران سی جی آی گردهم آمده اند تا دنیای پنهان ولی خارق العاده درون سلول را مقابل چشمان بیننده به نمایش بکشند.

در این فیلم هیجان انگیزترین جنگ میان انسان و ویروس به تصویر کشیده می شود و تازه ترین ایده های تکامل حیات بروی کره زمین و فرآیندهای زیستی-شیمیایی درون همه ما به نمایش گذاشته می‌شود. این داستان بیولوژیک ما را با دنیایی ناشناخته آشنا می‌کند و دفاع سلول‌های بدن انسان در برابر تهاجم ویروس‌ها و سعی آنها برای در دست گرفتن کنترل سلول را نشان می‌دهد. داستان بی‌نظیر سلول از لحظه تولد تا مرگ در جبهه جنگ ابدی رسیدن به برتری. هیچ کس نمی‌داند آیا سلول حیوانات و ویروس در کنار یکدیگر تکامل یافته‌اند یا اینکه یک نسب مشترک داشته‌اند.

درون هسته سلول‌های ابتدایی، درآمیختن ویروس و مواد ژنتیکی درون سلول با هم درمی‌آمیزند. آمیزش اجباری ژن‌ها و میل به زنده ماندن و پیشی گرفتن از ویروس‌های مهاجم، تکامل حیات بروی کره زمین را به جلو رانده است. طی سه میلیارد سال گذشته، یعنی از زمان ظهورحیات تا کنون، جهان اولیه دست‌خوش تغییر و تحول شده است. سلول‌های حیوانی و گیاهی بوجود آمده‌اند و شروع به انبوه سازی کردند و طی حملات مداوم ویروس‌ها سلاح دفاعی جدیدی را ابداع کرده‌اند. یعنی آمیزش و تولید مثل. این سلول‌ها با تفسیم شدن و آمیزش با یکدیگر دچار تغییرات پیاپی در دستورات ژنتیکی خود می‌شوند و بدین وسیله همواره یک قدم از مخاصمان خود جلوتر هستند.

حقیقت واضح این است که ویروس‌ها و سلول‌ها همیشه در کنار یکدیگر وجود داشته‌اند و جنگ میان آنها طولانی‌ترین جنگ تاریخ است که میلیاردها سال پیش شروع شده و همچنان هم ادامه دارد. حتی در همین لحظه درون هر یک از ما. در این فیلم این جنگ حماسی بی‌نظیر دربرابر چشمانمان اتفاق می‌افتد. میکروبیولوژی به گونه‌ای که هیچگاه شاهد آن نبوده‌اید.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

Checkers

نام مجموعه : رییس نامحسوس


ریک سیلوا رییس Checkers and Rally در رستوران خود مشغول به کار می‌شود.
او در اولین وظیفه کاری خود از رفتار پرخاشگرانه و ناشایست مدیر عمومی در برابر کارمندانش بسیار ناراحت می‌شود به طوری که بعد از افشا کردن هویت خود رستوارن را تا اطلاع بعدی تعطیل می‌کند.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

ظهور و پیشرفت ماشین‌آلاتلوازم و ماشین ها به ما این اجازه را داده اند که بر ناتوانی ها و کمبودهایمان غالب و تبدیل به موفق ترین موجود روی این سیاره شویم. اما همین وسیله ها آنچه که ما را انسان می کند را نیز زیر سوال برده اند.

۱۵۰۰۰۰ سال پیش، انسان ها فقط یکی از موجودات روی کره ی زمین بودند، اما باتوجه به خلاقیت بالای انسان، به زودی سنگ در دست ما تبدیل به وسیله شد. یک سنگ تیز تبدیل به سر نیزه شد و به ما اجازه داد که بر کمبودهایمان فائق بیاییم.  ۱۲۰۰۰ سال قبل، عصر یخ جهان را در بر گرفت و اجداد ما نوع خیلی کوچک تری از نیزه را اختراع کردند، چیزی که ما امروز هم هنوز از آن استفاده می کنیم: سوزن. این اختراع امکان درست کردن لباس و تطبیق پذیری بیشتری را فراهم کرد و امکان بقا را گسترش داد.

این تلاش بی وقفه برای پیدا کردن راه های جدید، باعث اختراع چیزی شد که زندگی انسان را برای همیشه متحول کرد، آن هم چرخ بود. چرخ امکان کارهای خیلی زیادی را برای ما فراهم کرد، که مهم ترین آن ها، حرکت کردن با سرعت بالاتر روی زمین بود. چرخ هم تجارت و هم سفر کردن را دچار تحولی اساسی کرد. کم کم خطوط قطار سرتاسر قاره ها را گرفت و گروه های مختلف را به هم اتصال داد. هنری فورد از چرخ برای درست کردن ماشین مشهورش به اسم مدل تی استفاده کرد. این ماشین بیش از همیشه امکان جا به جا شدن را برای انسان فراهم کرد.

به لطف تولید انبوه زوبین، در ۳۰۰ قبل از میلاد، امپراطوری چین موفق شد تمام قسمت های کشور را زیر یک قدرت با هم متحد کند. ۵۰۰ سال بعد ، یک محصول تولید شده ی دیگر در سطح انبوه به اسم تفنگ، چین را از دست مغول ها نجات داد.

اختراع کاغذ وچاپ توسط چینی ها به ایده ها امکان گسترده شدن را داد، اما فقط افراد ثروتمند می توانستند کتاب داشته باشند. در آلمان یوهانس گوتنبرگ، مطبوعات را اختراع کرد که به تغییرات شگرفی در اطلاع رسانی و اشاعه ی دانش و مذهب انجامید.

در قرن هجدهم یک مخترع انگلیسی، اختراع فوق العاده ی به اسم ماشین ریسندگی را کرد.از این ایده آنچه را که ما امروز به اسم کارخانه می شناسیم ایجاد شد. سیستم دودویی که در این ماشین به کار برده شده بود، بعدها به ایجاد سیستم مورس و بعد کامپیوترهای امروزی انجامید. ریشه ی روش های ارتباطی امروز ما را می توان در تکنولوژی های قرن نوزدهم جستجو کرد.

عصر صنعتی به ایجاد یک انقلاب مصرفی انجامید و باعث ایجاد یک طبقه ی متوسط ثروتمند شد که پول زیادی خرج می کردند. ما بیش از همیشه داراتر و راضی تر و سالم تر شدیم.

در سال ۱۹۶۷جراحی به اسم کریستین بارنارد دست به کار بی نظیری زد و اولین جراحی پیوند قلب را انجام داد. به این ترتیب ما کم کم با ماشین هایمان یکی شدیم.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

آدم‌ربایی و باج‌گیری

نام مجموعه : بهشت گمشده


تام هارگروی آمریکایی زندگی دلپذیری را در شهر کالی واقع در کشور کلمبیا سپری می‌کرد.
اما یک اشتباه و حرکت نسنجیده او را در مسیری قرار داد که راهی برای برگشت نبود...

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

قسمت 10

نام مجموعه : تیم سوانح


هر ثانیه از زمان پزشکان اورژانس، از اهمیت زیادی در یافتن علائم و نجات جان بیماران برخوردار است.
پزشکان اورژانس با توجه به مسئولیت بررسی همه چیز، از آسیب‌های دارای خطر مرگ گرفته تا موارد پزشکی عجیب جاده‌ای در بیمارستان، باید به صورت ۲۴ ساعته آماده باشند.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

فقط انجامش بده

نام مجموعه : این خانه چند؟


در سری جدید «این خانه چند؟» فردریک٬ مایکل و رایان در فروش ملک در نیویورک با هم رقابت خواهند کرد. صحبت از فروش خانه‌های چند ملیون دلاری هست که فقط کارمزد دریافتی از معامله هر کدام می‌تواند زندگی یه نفر را متحول کند.
همراه فروشندگان این خانه‌‌ها خواهیم شد تا ببینیم از چه ترفند و روشی برای راضی کردن خریدارها استفاده خواهند کرد.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

آهن خوار

نام مجموعه : خردکنندگان


بزرگترین شرکت دریافت کننده‌ی ضایعات شهری در دنیا، یک دستگاه خردکن جدید لازم داره. بازدهی این دستگاه باید دو برابر دستگاه فعلی مورد استفاده‌ی شرکت باشه.
"لی" کار رو شروع می‌کنه و گروه باید دستگاهی منحصر به فرد بسازن که بتونه از پس حجم بزرگ ضایعات الکترونیکی روزانه‌ی دریافت شده توسط شرکت بربیاد: مواردی مثل تلفن‌های همراه، هارد دیسک‌ها، دستگاه‌های فتوکپی و بردهای مدار.
اینجا بهشت افراد علاقمند به تکنولوژیه، اما در صورت عملکرد بد اعضای گروه و از دست دادن بزرگترین مشتری مجموعه، می‌تونه به سرعت به جهنم تبدیل بشه.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

شبکه زندگی

نام مجموعه : شگفتی‌های جهان


در قسمت "شبکه‌ی زندگی" نگاهی به نقاط دارای تنوع زیستی فوق‌العاده در آفریقای جنوبی و ماداگاسکار خواهیم داشت. چرا گوناگونی حیات در سیاره‌ی ما تا این حد بالاست؟
پاسخ این سوال، در شگفتی‌های مولکول کربن، یک بلوک ساختمانی جهانی است که ریشه در ستاره‌ها دارد. آیا ممکن است شرایط زندگی در بخش دیگری از کهکشان هم فراهم باشد؟

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

مهیب‌ترین زمین‌لرزه

نام مجموعه : مستند های ویژه


زمین‌لرزه‌های ۸ ریشتری معمولاً هر سال یک بار به وقوع می‌پیوندد، همانند زمین‌لرزه‌ای که اخیراً شیلی را لرزاند. زمین‌لرزه‌های ۹ ریشتری حدوداً هر ۲۰ سال یکبار رخ می‌دهند، همانند آنچه در سال ۲۰۰۴ اندونزی را لرزاند.
ولی در تاریخ، تا به امروز هیچ زمین‌لرزه‌یِ ۱۰ ریشتری به ثبت نرسیده است. گفته می‌شود که زمین‌لرزه‌یِ ۱۰ ریشتری هر ۲۵۰۰ سال یکبار رخ می‌دهد و قادر به نابود کردن تمام تمدن‌هاست.
در این برنامه خواهیم دید که اگر یک زمین‌لرزه‌یِ ۱۰ ریشتری در یکی از خطوط مختلف گسلی امریکا، زیردریا و اطراف جهان به وقوع بپیوندد، چه عواقبی را بدنبال خواهد داشت.
این مستند شامل 2 قسمت بوده و بر روی 2 حلقه DVD ارائه میگردد.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

برو به صفحه  [1] 2 3 ... 269 270 271

دریافت لیست مستندها

خبرنامه

نماد اعتماد

دانلود مستندها

سفارش تلفنی

لیست کامل مستندها

عضویت در خبرنامه

سیستم پشتیبانی

تولبار اختصاصی ما

تضمین کیفیت

سیستم RSS

کلمات کلیدی- key words

Powered By Persian E107 BY Iranscripts.Com Sponsor : MehrHost.Com