ورود کاربران >>


لیست مجموعه ها

آنلاین

سر خبر ها

 

فرازمینی‌ها و بلاهای طبیعیانفجارهای مرگبار آتشفشانی... زمین لرزه‌های وحشتناک... و سونامی‌هائی با قدرت ویران کردن شهرها به طور کامل. انسان با وجود سابقه‌ای چند هزار ساله در تمدن، هنوز هم از قدرت مهار مام طبیعت برخوردار نیست. اما آیا این رویدادهای ناگوار، تنها حوادثی طبیعی هستند؟ یا اینکه توسط نیروهایی فرازمینی مدیریت می‌شوند؟

در سال ۲۰۱۱ و پس از وقوع یک سونامی ۹ متری در "توهوکو"ی ژاپن، رسانه‌های محلی گزارش‌هائی مبنی بر مشاهده‌ی بیش از ۱۰۰۰ مورد شی پرنده‌ی ناشناخته را در منطقه منتشر کردند. شب پیش از وقوع زلزله‌ای ۷ ریشتری "پورت آ پرینس" در "هائیتی" در سال ۲۰۱۰، خبر از مشاهده‌ی گوئی عجیب و نورانی در آسمان داده شد. در اندونزی، معبدی قدیمی زیر سایه‌ی یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های دنیا قرار گرفته است: آتشفشانی که مطابق ادعای مردم محلی، دروازه‌ای برای سفر خدایان بین دنیاهای متفاوت است.

آیا ممکن است سهمگین‌ترین سوانح رخ داده در زمین، توسط نیروهای فرازمینی ایجاد شده باشند؟ یا اینکه کاملا برعکس، همانطور که برخی نظریه‌پردازان سفرهای فضائی باستانی می‌گویند، فرازمینی‌ها برای حفاظت از انسان‌ها در برابر بلایای طبیعی وارد عمل شده و نسل بشر را از نابودی نجات داده‌اند؟

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

وایتی بالجر

نام مجموعه : خلافکاران


"جیمز ویتنی بولگر" یکی از بدنام‌ترین گانگسترهای "بوستون" است که به مدت بیش از ۲۰ سال، بر دنیای زیرزمینی این شهر حکمرانی می‌کرد.
یکی از عوامل قدرت گرفتن او به عنوان عضوی از گروه ایرلندی – آمریکائی جنوب بوستون موسوم به "وینتر هیل"، رابطه‌ی عالیش با "اف. بی. آی" بود.
"بولگر" در برابر مصونیت، گروه‌های رقیب را لو می‌داد. این مساله به مامورین دولتی برای دستگیری بزهکاران کمک می‌کرد، اما در عین حال عاملی برای افزایش قدرت "بولگر" هم بود.
عملیات موسوم به "معامله با شیطان" اف. بی. آی، در سال ۱۹۹۵ و با افشای کامل وجود چنین ارتباطاتی که منجر به محکومیت یکی از مامورین "اف. بی. آی" هم شد، به پایان رسید. با این وجود، "ویتنی بولگر" باز هم راهی برای فرار پیدا کرد و هنوز هم فراری به شمار می‌آید.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

پوآرو از نزدیک

نام مجموعه : مستند های ویژه


با پایان 25 سال بازی در نقش یکی از بزرگترین اسطوره‌های تلویزیونی، دیوید سوشه می‌کوشد تا رازهای جذابیت کارآگاه بزرگ، هرکول پوآرو، را فاش کند…
او می‌کوشد به این پرسش پاسخ دهد که بازی کردن در نقش یکی از ماندگارترین و مرمزوترین شخصیت‌های داستانی دنیا، برای او چه معنایی داشته.
سوشه در این برنامه‌ی مستند سرگرم‌کننده و روشنگر، به گروه فیلمسازی ما اجازه می‌دهد تا در حالیکه برای آخرین روز فیلمبرداری در نقش پوآرو آماده می‌شود، او را دنبال کنند.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

آیا مرگ پایان زندگی‌ست؟

نام مجموعه : جهشی در علم


تمامی انسان‌ها از ساده‌ترین ذهن‌ها گرفته تا عمیق‌ترین متفکرین به پرسشی فکر کرده‌اند که به اصل و اساس وجودی ما برمی‌گردد:
آیا پس از مرگ، حیاتی هست؟
پس از مرگ، چه بر سر نفس ما می‌آید؟
کسانی که تجربه‌های نزدیک به مرگ را پشت سر گذاشته‌اند ادعا می‌کنند که پیش از آنکه هوشیار شوند، آن سو را دیده‌اند.
حالا تعدادی از خلاق‌ترین و باهوش‌ترین دانشمندان در تلاشند تا دریابند که حیات چگونه می‌تواند در ورای دنیای مادی تداوم یابد و چنین حیاتی، چگونه خواهد بود؟
حیاتی که ممکن است در وضعیت کوانتومی برقرار بوده و بر اساس قوانین اساسی کائنات تداوم یابد. این سفر در نهایت به تلاشی برای رمزگشایی از پیچیده‌ترین ابزار موجود در کائنات یعنی مغز انسان تبدیل می‌شود.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

کلاه ایمنی و سخت گیری

نام مجموعه : این خانه چند؟


فردریک فروش کل ساختمانی را به عهده می‌گیرد که توسط یکی از معتبرترین سازندگان نیویورک ساخته شده است. اما تنها مشکل کار این است که پروژه هنوز در مرحله‌ی ساخت و ساز بوده و او باید واحدهایی را به فروش برساند که هنوز تکمیل نشده‌اند.
رایان خانه‌ای در گرمرسی پارک را انتخاب کرده و امیدوار است بتواند ثابت کند که جوانی و انرژی او در این محله‌ی قدیمی و محافظه‌کار کارساز خواهد بود.
مایکل، تصمیمی سرنوشت‌ساز می‌گیرد، تصمیمی که یا به فروش آپارتمانی ۳۰ میلیون دلاری در ساختمان ترور منجر شده و یا دست او را کاملاً خالی می‌گذارد.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

۱۰۱ سلاحی که دنیا را تغییر دادنداز منجنیق گرفته تا جنگنده‌های رادارگریز، بدوی‌ترین و پیچیده‌ترین سلاح‌ها به یک اندازه مسیر تاریخ و به تبع آن، دنیای ما را تغییر داده‌اند.
خواه صحبت از "لوله‌ی آتش" چینی‌ها باشد یا "بمب‌های هوشمند هدایت شده توسط لیزر" نیروی هوائی آمریکا، این سلاح‌ها انسان را به بهترین شکارچی تاریخ تبدیل کرده و از ابزارهای اصلی گسترش تمامی امپراتوری‌ها بوده‌اند.
اما با وجود تکامل دائمی سلاح‌ها و افزایش شگفت‌آور توانشان، برخی از ساده‌ترین موارد موجود (مثل ای. کی. ۴۷ با نه بخش متحرکش)، سالیانه تلفات بیشتری را نسبت به مجموع تلفات ناشی از به کارگیری بمب‌های اتمی انداخته شده بر روی هیروشیما و ناکازاکی در سال ۱۹۴۵ (در مجموع ۱۶۰ هزار نفر) سبب می‌شوند.
در این برنامه با انواع و اقسام سلاح‌های مورد استفاده‌ی بشر، از ابتدا آشنا خواهیم شد.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

بیابان تار:‌ شن‌های مقدسصحرای "تار" در هند با مساحت ۲۰۰ هزار کیلومتر، یکی از بد آب‌ و هواترین مکان‌های کره‌ی زمین است. گرمای کشنده، بادهای داغ و خشکسالی تقریبا همیشگی، باعث شده این صحرا را با نام "منطقه‌ی مرگ" بشناسند.
دمای هوای منطقه معمولا بیش از ۵۰ درجه بوده و میزان بارش‌های سالیانه، کمتر از ۵ سانتی‌متر است. گرچه منابع کافی غذا و آب در این منطقه وجود ندارد، اما تنوع گونه‌های طبیعی در "تار" جالب توجه بوده، این صحرا زیستگاه تعدادی از قوی‌ترین و کمیاب‌ترین موجودات دنیا و همینطور انسان‌هاست. انسان‌ها از عصر سنگ در این منطقه ساکن بوده، برای بقا، ناچار به همزیستی با حیوانات بومی بوده‌اند.
در این برنامه با بررسی این صحرای بزرگ هند، از رازهای پنهانش آگاه شده، درخواهیم یافت که "تار" چطور به یکی از پرجمعیت‌ترین صحراهای دنیا تبدیل شده است.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

پایتون های گوزنخوار

نام مجموعه : کشیک باتلاق


جانواران خطرناک در حال گردش در سرتاسر فلوریدای جنوبی هستند و هیچ‌کس حتی در خانه‌اش هم از امنیت کافی برخوردار نیست. یک خانم متوجه می‌شود که اتاق خوابش، پر از صدها زنبور قاتل شده است.
علاوه بر این، پیتون‌های خطرناک هم آزاد شده‌اند: یک مار وحشی برمه‌ای در حال تردد در نزدیکی یک مرکز پرستاری است و یک پیتون صخره ای آفریقایی عصبانی هم از قفس خود فرار کرده است. این مارها از توانائی بلعیدن خوراکی به اندازه‌ی یک کودک ۱۲ ساله برخوردار هستند.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

کارلوس مارسلو

نام مجموعه : خلافکاران


"کارلوس مارسلو" در در محیط مرموز اوائل قرن بیستم "نیو اورلئان" رشد کرد و برای مدتی در حدود چهار دهه، یکی از روسای مافیای شهر بود. "کارلوس" گرچه کار خود را به آرامی شروع کرد، اما در ۲۶ سالگی به مافیا پیوست و با توجه به موفقیت در راه اندازی مراکز غیرقانونی قمار و استعداد عالیش در پرداخت رشوه‌های موثر به مقامات، به سرعت پله‌های ترقی سازمانی را طی کرد.
"مارسلو" در سال ۱۹۴۷ و در "نیو اورلئان"، منطقه‌ای که توسط دولت آمریکا با قدرت طلبی، فساد و دشمنی شناخته می‌شد، ریاست طولانی مدت خود را بر مافیا آغاز کرد.
او در اوج کارش، به عنوان قدرتمندترین رئیس مافیا در کشور شناخته می‌شد. کنگره حتی طی دوره‌ای، به "مارسلو" جهت شرکت در توطئه‌ای برای قتل رئیس جمهور آمریکا مشکوک بود.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

آب

نام مجموعه : بیشتر بشناسیم


آب از توانائی عبور از فلزات برخوردار بوده و بنیان سیاره‌ی ما را شکل داده است. قدرت این ماده قوانین فیزیک را به چالش کشیده و در عین حال، عامل پیشرفت حیات بوده است. دانشمندان طی تلاش‌هایشان برای درک چگونگی رفتار آب، دریافته‌اند که قدرت این ماده فراتر از چیزی است که تا به حال تصور می‌شده است. از ساخت بذری با توانایی تولید آب گرفته تا مهار قدرت این ماده برای تولید هیدروالکتریسیته، علم رفته رفته در حال کشف رازهای چگونگی عملکرد این عنصر حیاتی است.
در این برنامه خواهیم دید که آب چطور توانسته به عنوان یک نیروی ویرانگر طبیعی و در عین حال، در قالب عنصری پیچیده و حیات بخش مطرح شود.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

برو به صفحه  [1] 2 3 ... 255 256 257

دریافت لیست مستندها

خبرنامه

نماد اعتماد

دانلود مستندها

خوش آمدید

سفارش تلفنی

لیست کامل مستندها

عضویت در خبرنامه

سیستم پشتیبانی

تولبار اختصاصی ما

تضمین کیفیت

آنلاین

جعبه گفتگو

سیستم RSS

کلمات کلیدی- key words

Powered By Persian E107 BY Iranscripts.Com Sponsor : MehrHost.Com