ورود کاربران >>


لیست مجموعه ها

آنلاین

سر خبر ها

 

۱۰۱ شیئی که دنیا را تغییر دادندزندگی امروز ما به قدری پر از اشیا گوناگون است که بسیاری از چیزهای معمولی را خیلی راحت از یاد می‌بریم.
اما با ترکیب سرنوشت و تاریخ، حتی ساده‌ترین اشیا هم نقشی کلیدی پیدا کرده و حتی گاهی دنیا را تغییر می‌دهند.
یک سنگ ساده اهمیت خاصی ندارد، اما وقتی صحبت از "سنگ ماه" باشد، نمادی از گام بلند بشر به شمار خواهد آمد. گرچه این تنها یک شی فولادی معمولی است، اما به عنوان یک "اسلینکی" ما را به دوران کودکیمان می‌برد.
گاهی یک گیتار فقط یک گیتار است، اما اگر متعلق به "جیمی هندریکس" باشد، با لمس آن، خاطرات یک نسل از انسان‌ها را لمس خواهید کرد. برخی اشیا کاملا بی‌نظیر هستند (مثل نقاب "کینگ توت") و برخی دیگر گرچه نمونه‌های مشابه متعددی دارند (حلقه‌ی ازدواج)، اما همه‌ی ما را تحت تاثیر قرار می‌دهند.
این اشیا نمادین هستند و بدون آن‌ها، دنیا اینطور که امروز می‌شناسیم، نخواهد بود.

این مستند شامل 2 قسمت بوده و بر روی 2 حلقه DVD ارائه میگردد.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

جنوبگان

نام مجموعه : آبی بیکران


غواصی در اطراف کوه‌های یخی عظیم تجربه‌ای جادویی است.
دمای آب، منفی ۲ درجه‌ی سانتیگراد بوده و چند غواص به جستجو در منطقه مشغولند.
این غواص‌ها با مناظری حیرت‌آور روبرو می‌شوند.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

خزنده‌های گوشت‌خوار

نام مجموعه : کشیک باتلاق


فلوریدا در معرض یک حمله‌ی جدید قرار گرفته: هجوم مارمولک‌های آفریقائی نیل. این مارمولک‌های گوشتخوار در حال ورود به مناطقی جدید بوده و جسورانه، وارد حیاط‌ها و پاسیوهای منازل شده‌اند.
این حیوانات هرچیزی را که سر راهشان باشد و حتی انسان‌ها را هم می‌خورند. یکی دیگر از حیوانات متجاوز در حال تولید مثل و گسترش در حیاط خلوت‌های بخش جنوبی فلوریدا، مار "بوآ"ی دم قرمز است. این مارها حتی پس از تبدیل شدن به حیوانات دست آموز، طبیعت وحشی خود را حفظ کرده و یکی از صاحبان شان را از ناحیه‌ی صورت گاز می‌گیرند.
مارهای بومی مرداب هم می‌توانند به همین اندازه خطرناک باشند: یک "پشت الماسی شرقی" سمی، از مردی که در تلاش برای کشتنش با کاردی بزرگ بوده، انتقام می‌گیرد.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

لئوناردو: جهان از نگاه یک نابغه

نام مجموعه : مستند های ویژه


با دسترسی‌ منحصر به فرد به بزرگترین مجموعه از نوشته ها، طراحی ها، نامه‌ها و افکار او  گفته شده است -مستندهای Atlanticus، تجلیل نهایی از زندگی و کار اوست.
شاید بیش از هر کسی‌ دیگر که زندگی کرد، لئوناردو قادر به دیدن ارتباط همه چیز بود.، از کاوش کردن زیر سطح رویی تا تجسم کردن ساختارهای فوق‌العاده پیچیده. گرافیک‌های شگفت انگیز راز نبوغ عجیب او را آشکار می‌کند.
به بیننده‌ها اجازه میده تا دنیا رو آنگونه که او تجربه کرده ببینند. پیشرفت شگفتی‌های پایان ناپذیر، معماها و اکتشافات.
اکتشاف در فضای چند بعدی در نقاشی‌های او، ببینید چگونه عقاید او در تصویر زنده میشود و پی ببرید که چگونه جهش‌های الهام بخش دانشمند، هنرمند و مخترع او را تشویق کرد که از یک شگفتی به دیگری برود.
این مستند شامل 2 قسمت بوده و بر روی 2 حلقه DVD ارائه میگردد.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

آنتونی اسپیالترو

نام مجموعه : خلافکاران


"آنتونی اسپیلوترو" از یکی از سربازان یک گروه بزهکار شیکاگو موسوم به "دی آتفیت"، به یکی از نقش‌آفرینان رده بالای سازمان تبدیل شد.
او پیش از دچار شدن به سرنوشتی ناخوشایند، مسئولیت نظارت بر منافع این گروه مافیائی را در لاس وگاس برعهده گرفت.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

از پشت ماشه

نام مجموعه : ماشه و مهارت (فصل 3)


در یک برنامه‌ی مخصوص و یک ساعته، بهترین تیراندازان به پشت صحنه ی برنامه می ره و با تمام شرکت کنندگان این فصل از برنامه، در مورد چالش های زندگی مشترک در یک خانه و استفاده از اسلحه ها صحبت می کنه.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

پیشگویی روز فاجعهتمدن مایا، پیچیده‌ترین سیستم تقویم دنیای باستان را طراحی کرده بود، اما بسیاری از محققین معتقدند که روزشمار "شمارش بزرگ" در ۲۱ دسامبر سال ۲۰۱۲ به پایان می‌رسد. مفهوم این مساله برای بشریت چیست؟
برخی از محققین اعتقاد دارند ماجرا به بازگشت "بولون یوکته" مربوط است: خدای مرموز خلقت و جنگ. آیا ممکن است این خدا واقعا همانطور که برخی از نظریه‌پردازان فضانوردان باستانی ادعا می‌کنند، موجودی فرازمینی بوده باشد؟
مطابق اعتقاد گروهی دیگر از افراد، پایان این تقویم همراه با مجموعه‌ای از رویدادهای ویرانگر بوده و حیات نسل بشر را تهدید خواهد کرد. این دسته از افراد قرار گرفتن تعدادی از عناصر کهکشان در یک راستا، همزمان با پایان تقویم مایا را به عنوان گواهی بر احتمال وقوع این حوادث ویرانگر مطرح می‌کنند.
آیا در صورت تحقق این پیشگوئی‌ها، دنیائی که ما می‌شناسیم به پایان خواهد رسید؟ یا اینکه حقائقی تکان دهنده در مورد سرچشمه‌ی حیات بشر پیش روی ما قرار خواهد گرفت؟
بیگانگان باستان به کاوش در مورد شواهد معتبر حضور بیگانگان بر روی زمین در طی ۷۵میلیون سال می‌پردازند، از عصر دایناسورها تا مصر باستان و آسمان‌‌های کویری غرب، در ایالات متحده کنونی. کنده‌ کاری‌های کهن از بیگانگان در غارها، موادی شبیه آسفالت در یکی از اهرام مصر که از بقایای موجوداتی ناشناخته ساخته‌شده‌است، اجرام آسمانی دنباله‌‌دار در ایالات متحده. اینها تنها بخش کوچکی از داستان‌های شگفت‌‌آوری هستند که به کاوش در مورد آنها پرداخته‌می‌‌شود.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

47 روز بین آرواره ها

نام مجموعه : مستند های ویژه


در حین عملیات جستجو و نجات بروی اقیانوس آرام در جنگ جهانی دوم، یک هواپیمای آمریکایی در آب های پر از کوسه این اقیانوس سقوط می کند.
این داستان تاثیر گذار دو قهرمان جنگ است که موفق می شوند ۴۷ روز بروی یک قایق نجات در اقیانوس دوام بیاورند و رکورد کسب کنند. این دو قهرمان که یکی از آنها ورزشکار المپیک و دیگری پسر کشیش است، با تامین غذایشان از دریا و نوشیدن آب باران توانستند زنده بمانند و دائما با کوسه ها مبارزه می کردند.
ولی زمانی که بالاخره به خشکی رسیدند مشکلاتشان شروع شد. اتفاقاتی که برای این دو نفر افتاد یکی از بزرگترین آزمایشات ایمان، اراده و بردباری بشر است.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

مارهای قاتل

نام مجموعه : جستجوی هیولا


برنامه "در جستجوی هیولا" به منظور بررسی گزارش‌‌های مرتبط با مار‌های عظیم‌الجثه آدم‌خوار، که طول آنها گاهی به بیش از ۵۱ متر می‌رسد، عازم طبیعت بکر ونزوئلا شده است.
در این برنامه یکی از بهترین متخصصین مار‌های آناکوندا در جهان، رهبری تیم برنامه را بر عهده دارد. با استفاده از یک دوربین صدایاب صنعتی تحقیقات ما شکل گسترده‌تری به خود خواهد گرفت.
این تجسس در منطقه اور گرید فلوریدا ادامه خواهد یافت؛ جایی که افعی‌‌های فراری یا آزاد شده به دل طبیعت بازگشته‌اند. این مارها، که درحال گسترش و رشد و نمو هستند، همه نوع حیوانی را طعمه خود می‌کنند؛ آنها حتی یک تمساح بالغ را نیز به راحتی می‌بلعند. آیا امکان آن هست که انسان غذای بعدی آنها باشد؟
اگر آنها وجود دارند باید پیدا شوند. در گوشه و کنار جهان دیدگاه‌های مختلفی وجود دارند. پرندگان غول‌پیکر،  هشت پا‌های عظیم، بوزینه‌های آدم نما‌ی قاتل، بزرگ‌پا ،گرگینه‌ی آمریکایی و بسیاری هیولاهای دیگر اما هیچ‌کس تحقیقاتی در مورد آنها انجام نداده تا امروزکه یک تیم هیولا‌یاب تشکیل شده از کارشناسان حرفه‌ای دور دنیا سفر می‌کنند تا به حقیقت دست پیدا کنند.
با استفاده از جدید‌ترین تکنولوژی‌ها‌ی روز به حفاری کردن می‌پردازند تا به مدارکی دست پیدا کنند که تا به حال دیده نشده‌اند تا شایعات و حقایق را از هم تفکیک کنند. در این شکار با تیم هیولا یاب همراه شوید و ببینید که آنها چگونه از حقیقت پشت این داستان‌ها پرده برمی‌دارند.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

چرب زبان و تازه وارد

نام مجموعه : این خانه چند؟


در سری جدید «این خانه چند؟» فردریک٬ مایکل و رایان در فروش ملک در نیویورک با هم رقابت خواهند کرد. صحبت از فروش خانه‌های چند ملیون دلاری هست که فقط کارمزد دریافتی از معامله هر کدام می‌تواند زندگی یه نفر را متحول کند.
همراه فروشندگان این خانه‌‌ها خواهیم شد تا ببینیم از چه ترفند و روشی برای راضی کردن خریدارها استفاده خواهند کرد.

خرید پستی این مستند با دوبله فارسی

برو به صفحه  [1] 2 3 ... 254 255 256

دریافت لیست مستندها

خبرنامه

نماد اعتماد

دانلود مستندها

خوش آمدید

سفارش تلفنی

لیست کامل مستندها

عضویت در خبرنامه

سیستم پشتیبانی

تولبار اختصاصی ما

تضمین کیفیت

آنلاین

جعبه گفتگو

سیستم RSS

کلمات کلیدی- key words

Powered By Persian E107 BY Iranscripts.Com Sponsor : MehrHost.Com