ورود کاربران >>


لیست مجموعه ها

جعبه گفتگو

آنلاین

سر خبر ها

 

قسمت ۳

نام مجموعه : طلسم هیتلر


در سال‌های‌ دهه‌ی ۱۹۳۰ آدولف هیتلر دیوانه‌وارترین و جاه‌طلبانه‌ترین لاف‌ها را در مورد آینده‌ی پیش‌رو زد و تنها چند سال بعد، به نظر میلیون‌ها آلمانی می‌رسید که هیتلر بی‌شک آینده‌ای را ساخته که از آن آنهاست.
در سال ۱۹۴۱، زمانی که این فیلم گرفته شد، هواداران هیتلر او را پرستش می‌کردند. هیتلر، در تعقیب بینش نژادپرستانه‌اش برای ارتش آلمان پیروزی‌های پی‌در‌پی به ارمغان آورده بود و پس از آن مردم وعده‌های او را همچون وحی منزل، قطعی تلقی می‌کردند.

خرید پستی این مستند

مایا : امپراطوری مرگ

نام مجموعه : آغاز یک امپراطوری


آغاز یک امپراطوری، بر روی چگونگی ساخت تمدن‌های بزرگ تمرکز دارد. این مجموعه به ساختارامپراطوری‌های بزرگی‌ مثل یونان در دوران اسکندر، پارسیان دورهٔ هخامنشیان، چین، روسیه و همینطور بریتانیا رنسانس، عصر معماری و امپراطوری ناپلئون می‌پردازد.
ساختار هر قسمت شبیه به هم است به این صورت که ما از دستاورد‌های مهندسی‌ و معماری هر امپراطوری، به عنوان یک منشور استفاده می‌کنیم و از طریق آن به نمایش فرهنگ و تاریخ آن می‌پردازیم.
خلاصه داستان این قسمت :۴۰۰۰ قوم باستانی مایا، این تمدن پر رمز و راز، در اوج شكوه خود بر سرزمینی به مساحت ۳۲۵۰۰۰ کیلومتر مربع واقع در بخش‌هایی از گواتمالا، مكزیك، هندوراس، السالوادور و بلیز حكومت می‌كرد. آنها كه در ابتدا جمعیتی نسبتا كم از شكارچیان بودند، به بیش از ۴۰ دولت شهر در حال توسعه تبدیل شدند كه در جنگل‌‌های پرگیاه بارانی شكل گرفته بودند و سلسله‌‌های متعددی از پادشاهان مقتدر بر آنها حكومت می‌كردند.
قوم مایا بین سال‌های ۲۵۰ تا ۹۰۰ پس از میلاد و با شكوفایی ابتكار خود، بدون استفاده از فلزات، حیوانات باربر و حتی چرخ، هرم‌ها و معابد مرتفع، قصرهای مزین و سیستم‌‌های هیدرولیكی پیشرفته‌‌ای را از خود به جای گذاشتند. آنها همه این كارها را برای خشنودی خدایان و تامین نیازهای جمعیت رو به رشد خود انجام می‌دادند.

خرید پستی این مستند

یونان باستان : کشتی‌سازی نوین

نام مجموعه : تاریخچه


از پزشکی مدرن گرفته تا سلاح‌های کشتار جمعی٬ استادیوم‌های ورزشی و یا ابزار علم ستاره‌شناسی٬ در این مجموعه تاریخچه‌ی چیزهایی را بررسی می‌کنیم که در زندگی روزمره‌مان مورد استفاده قرار می‌گیرند. با تماشای این برنامه یاد می‌گیریم که چگونه و به چه دلیل اختراعات کهن توسعه یافته و چگونه به پیشرفت جامعه مدرن کمک کرده‌اند. همچنین با نگاهی به تمدن‌ها و فرهنگ‌های مختلفی که این ابداعات در آنها شکل گرفته‌اند٬ به بررسی شیوه زندگی در آنها نیز خواهیم پرداخت.

خلاصه داستان این قسمت :
از پزشکی مدرن گرفته تا سلاح‌های کشتار جمعی٬ استادیوم‌های ورزشی و یا ابزار علم ستاره‌شناسی٬ در این مجموعه تاریخچه‌ی چیزهایی را بررسی می‌کنیم که در زندگی روزمره‌مان مورد استفاده قرار می‌گیرند. با تماشای این برنامه یاد می‌گیریم که چگونه و به چه دلیل اختراعات کهن توسعه یافته و چگونه به پیشرفت جامعه مدرن کمک کرده‌اند. همچنین با نگاهی به تمدن‌ها و فرهنگ‌های مختلفی که این ابداعات در آنها شکل گرفته‌اند٬ به بررسی شیوه زندگی در آنها نیز خواهیم پرداخت.

خرید پستی این مستند

مناسک مرگ‌آور

نام مجموعه : ما و فرازمینی‌ ها

اين مستند به بررسي سوال هايي مي پردازد و سعي مي كند پاسخ آنها را بيابد. آيا شكل هوشمندانه اي از فضاي بيروني زمين را هزاران سال پيش زير نظر داشته است؟ آيا اين بيگانگان هنوز در حال مشاهده ما هستند؟ آيا امكان دارد زمين هزاران سال پيش زندگي هوشمندانه اي از موجودات خود ديده باشد ، و اين تكنولوژي به صورت مستقيم بر زندگي و تمدن بشر اثر گذاشته باشد؟

خلاصه داستان این قسمت : خودکشی­‌های دسته جمعی٬ قربانی‌­های انسانی٬ مناسک کفرآمیز. در طول تاریخ انسان­های زیادی ادعا کرده­‌اند که دانشی فرازمینی دارند و پیروان خود را به انجام کارهایی وحشتناک و خشونت‌­آمیز رهنمون کرده‌اند. آیا آن­‌ها افرادی حقه بازند؟ دیوانه‌اند؟ یا ممکن است صداهایی که در سرشان می­‌شنوند واقعاً منشایی غیرزمینی داشته باشد؟ و اگر این‌طور باشد، آیا از پیام­‌هایی که دریافت می­‌کردند برداشت اشتباهی داشته‌­اند؟ یا ممکن است موجودات بیگانه با اهدافی پلید در این کار دخیل باشند؟

خرید پستی این مستند

جزایر مالزیبقا در طبیعت قانون مخصوص خودش را دارد: قوی‌تر باقی می‌ماند و ضعیف محکوم به فناست.
Bear Grylls در این برنامه خودش را در شرایط سخت قرار می‌دهد و برای بقا تلاش خواهد‌ کرد. او برای یادگیری زبان طبیعت به سراغ قبایل محلی خواهد رفت تا رمز نجات در شرایط دشوار را از آنها یاد بگیرد. دست به کارهایی می‌زند که شما حتی تصور انجام آن‌را هم نمی‌کنید و به نقاطی سفر خواهد کرد که هیچکس مایل نیست در آنجا زندگی کند.
در این برنامه خواهیم دید انسان برای بقا در طبیعت می‌تواند از هر شکارچی خطرناکتر باشد
خلاصه داستان این قسمت : بر گرلیز جایی در نزدیکی ساحل بورنئو و در یک مجموعه جزیره رها می شه. از لحظه ای که بر وارد ساحل می شه با یک جنگل انبوه و غیر قابل نفوذ، صخره های عظیم و مرداب های خطرناک رو به رو می شه… و برای پیدا کردن غذا مجبور می شه شب ها در عمق کم، شکار کنه. با تلاش برای ماهی گیری در عمق ۲۰ پایی و به دام انداختن یک خوک وحشی در خشکی ، جدال او با طبیعت ادامه پیدا می کنه. ولی آیا موفق می شه به مهمترین چیز، یعنی آب آشامیدنی، دست پیدا کنه؟

خرید پستی این مستند

فاجعه اقیانوس

نام مجموعه : مرگ دور است (سری دوم)


کاپیتان استیو کانوی، افسر ایمنی راجر استون و دو ملوان دانشجو در یک مسابقه قایق سواری ۴ روزه و ۱۰۰۰ کیلومتری از تگزاس تا خلیج مکزیک شرکت دارند. ولی در نیمه شب و تنها پس از طی ۱۰۰ کیلومتر، قایق ۱۱ متری آنها که سینتیا وودز نام داشت دچار نشت شده و واژگون می‌شود.
سفر جالب و سرگرم کننده آنها تبدیل به بدترین کابوس این مردان شده است. راجر و دو تا از دانشجوها درون قایق واژگون شده گیر افتاده اند و استیو و دو دانشجوی دیگر به داخل آب یخ و پر از کوسه پرتاب شده اند.
فقط ۵ نفر از این گروه ۶ نفره زنده خواهند ماند.

خرید پستی این مستند

دور آغازین

نام مجموعه : سلاح‌های آینده


سلاح‌های آینده چقدر هوشمند خواهند بود؟
ریچارد مکوویکس عضو سابق یگان ویژه نیروی دریایی به جستجوی آخرین، هوشمندانه‌ترین و ترسناکترین فناوری می‌رود.
اینها سلاح‌هایی هستند که می‌توانند تقریبا بدون کمک انسان اهدافشان را خودشان پیدا کرده و نابود کنند.

خرید پستی این مستند

لحظه آخر

نام مجموعه : شکارچیان


وقتی پلیس وقت و بودجه کافی برای دستگیر کردن خلافکاران ندارد متوسل به گروه هایی میشود که مهارت و توانایی بالایی در دستگیری مجرمان دارند. آنها پلیس نیستند٬ مامور مخفی هم نیستند اما توانایی آنها شاید حتی از پلیسهای معمولی بالاتر باشد.
در گذشته به آنها جایزه بگیر میگفتند اما امروزه این افراد در استخدام شرکتهایی هستند که کارشان دستگیری مجرمان است.
در این برنامه سه تیم مختلف از این شکارچیان به مدت ۵ روز با هم به رقابت میپردازند تا ببینند کدام یک می توانند خلافکاران بیشتری را دستگیر کنند.
تیمAdrian که تخصص در غافلگیر کردن دارند٬ تیم Art که از یک خانواده تشکیل شده و بالاخره تیم Chris که مهارتهای ویژه دارند.

خرید پستی این مستند

مایکل جکسون

نام مجموعه : سیرک آفتاب


کاری جدید از سیرک آفتاب٬ تور مایکل جکسون است. در این اجرای مستند مانند سیرک آفتاب به اجرای آثار بزرگ و جاوید مایک جکسون مانند Dangerous, Don’t Stop ‘til You Get Enough, Smooth Criminal, Thriller, Billie Jean, Black or White میپردازد.
آثار مایکل جکسون به تنهایی هیجان و شادی را به همراه دارند و اینک سیرک آفتاب با اجرای خارق العاده خود این هیجان را دو چندان کرده.

خرید پستی این مستند

شمن‌های اندونزیلس استرود مرد بازمانده، به جنگلهای دور افتاده بورنو سفر میکند تا رازهای منتاوای را یاد بگیرد و در شرایط سخت جاییکه که هر شکلی از زندگی و حتی گاز کشنده دسته هزارپاها میتواند کشنده باشد، زنده بماند.

خرید پستی این مستند

برو به صفحه  [1] 2 3 ... 215 216 217

دریافت لیست مستندها

خبرنامه

نماد اعتماد

دانلود مستندها

خوش آمدید

سفارش تلفنی

عضویت در خبرنامه

لیست کامل مستندها

سیستم پشتیبانی

تولبار اختصاصی ما

تضمین کیفیت

آنلاین

سیستم RSS

کلمات کلیدی- key words

Powered By Persian E107 BY Iranscripts.Com Sponsor : MehrHost.Com