آرشیو مستندها

جدیدترین مستندهای اضافه شده

نمایش 13–24 از 6359 نتیجه

در حال حاضر شاهد تولید فیلم های گوناگونی با ساختار های متفاوت که هر یک از آن ها دارای ویژگی خاصی  هستند، می باشیم. یکی از ساختار های فیلم سازی که همواره توسط مردم کشورمان با استقبال خوبی روبرو شده، دانلود مستند میباشد. مستند در واقع نگاهی واقعی و حقیقی به جهان کنونی دارد. این موضوع یعنی مسائل تخیلی بسیار کمتری در مستند به چشم می خورد.

دانلود مستند

در حال حاضر وب سایت ها و موسسه های زیادی که به زبان فارسی فعالیت دارند به ارائه روش هایی برای دانلود مستند می پردازند. این مسئله سبب شده تا دیدگاه مردم کشورمان نسبت به این سبک از فیلم سازی گشوده شود. البته دانلود مستند از طریق این وب سایت ها با مزایا و معایب مختلفی همراه بوده ک نیاز است تا اطلاعاتی را در رابطه با آن ها داشته باشید. علاوه بر شناخت برخی اطلاعات در رابطه با مستند ها، نیاز است تا تاریخچه مستند ها را مورد بررسی قرار دهید. این مسئله باعث می شود تا نگاه دقیق تری به مستند های امروزی داشته باشید.

تاریخچه مستند

در ادامه نگاهی به تاریخ ساخت فیلم های مستند و انواع آن خواهیم انداخت.

فیلم های مستند برای اولین بار توسط چه کسی ضبط شد؟

مدعیان زیادی وجود دارند که خود را به عنوان اولین مخترعان فیلم مستند که برای اولین بار ضبط شد، معرفی می کنند. بر اساس تحقیقات انجام شده، برادرانی با نام لومیر برای اولین بار دوربین خود را در ایستگاه قطاری قرار دادند و از آن فیلمبرداری کردند. پس از انجام این فعالیت به جلوی درب کارخانه های رفتند و از خروج کارگران آن فیلمی را تهیه کردند. شاید آن ها در ابتدا متوجه این موضوع نبودند، اما برادران لومیر در حال ضبط اولین مستند های جهان بوده اند. بنابراین می توان اولین مخترعان مستند ها را برادران لومیر معرفی نمود.

یکی از سبک های فیلم سازی، مستند

این سبک از فیلم در چه ژانر ها و سبک هایی ساخته می شود؟

شاید وقتی که اولین مستند های جهان در پرده های سینمایی پخش شد، شاهد استقبال خوبی نبودیم. اما با گذشت زمان و پیشرفت فیلم سازی و به کار گیری حقه های جذاب برای بیننده، این سبک  محبوبیت عظیمی را به دست آورد. امروزه بیشتر مراکز و موسسه های مختلف برای تبلیغات شغل خود نیز اقدام به مستند سازی می کنند. این مسئله یعنی با تبلیغات به دنبال این افزایش بازدهی شغل خودشون هستند و در پی این موضوع، مستندی را می سازند تا مردم به دانلود مستند موردنظر پرداخته و آن را مشاهده نمایند.

علاوه بر مستند های تبلیغاتی، ژانر دیگری از مستند ها وجود داره که شامل حیات وحش، علمی، تاریخی، سیاسی، گردشگری، ماورا الطبیعه و دیدنی می شود. تمامی مستند هایی که نام بردیم دارای ویژگی های خاصی هستند که بینندگان با توجه به علاقه خود نسبت به دیدن آن ها اقدام می کنند. اما علاوه بر وجود ژانر های مختلف، شاهد تنوع در سبک فیلمبرداری موردنظر نیز هستیم. چرا که برخی مستند ها صرفا با یک قانون اصلی ساخته می شوند و قانون موردنظر نیز، نوع مستند را مشخص می کند. در ادامه با برخی از قوانین حاکم در برخی مستند ها آشنا می شویم.

تصویربرداری مستند با بهترین تجهیزات 

یکی از روش های اصیل و قدیمی برای ساخت مستند ها که امروزه نیز استفاده می شود، مستند بدون کلام می باشد. امروزه دانلود مستند بدون کلام با افزایش زیادی روبرو شده و علت آن جذاب تر بودن این مستند ها می باشد. علاوه بر مستند بی کلام، مستند های روایتی نیز یکی دیگر از انواع مستند ها شناخته می شود. در مستند روایتی، فردی به عنوان راوی، داستان را برای شما بازگو می کند و شرح می دهد. این روش از مستند سازی به درک بهتر آن و تمرکز بیشتر بر روی مستند کمک زیادی را می کند.

عوامل تولیدکننده مستند ها، علاوه بر ساخت مستند های ذکر شده در ساخت مستند های خود از روش های دیگری هم استفاده می کنند. برای مثال این افراد از روش ساخت مستند به شکل راوی میزبان، روایت خاموش، مستند ترکیبی، اثبات، شبه مستند و … استفاده می کنند.. هر یک از این مستند ها دارای ویژگی های خاصی هستند که شما می توانید با توجه به علاقه خود نسبت به دانلود مستند موردنظر بپردازید.

مزیت های دانلود مستند

یکی از اصلی ترین مسائلی که سبب شده تا مستند سازی تا کنون بتواند در میان مردم کشورمان محبوب باشد، وجود ویژگی های مختلف در ان است. اصلی ترین ویژگی افرادی که به دنبال دانلود مستند ها هستند، این مسئله است تا گره ای از واقعیت را باز کنند. این موضوع یعنی مستند ها بر اساس واقعیت ساخته می شوند و داستان های تخیلی ندارند. همین مسئله نیز باعث می شود تا فرد در جستجوی واقعیت بکوشد. اما نیاز است که بدانید این واقعیت می تواند هر داستانی را شامل شود و شامل مسائل سیاسی، دیدنی، داستان راز آلود و … شود.

مستند های مصاحبه

ویژگی دیگری که در مستند ها به چشم می خورد، این مسئله است که فیلم ساز حق دخل و تصرف در مستند را ندارد. چرا که اگر به چنین فعالیتی بپردازد، مستند او از فیلم سازی به شکل مستندی خارج شده و به فیلم سازی داستانی وارد می شود. این مسئله باعث می شود تا مسیر فیلم موردنظر از مستند دور شود.

استفاده از مستندات به عنوان مرجعی برای کسب اطلاعات نیز از جمله مزیت های این سبک فیلم سازی شمار می رود. برای مثال مستند حیات وحش که از مستند های جذاب شناخته می شود، برای آگاهی شما و کسب اطلاعات درباره طبیعت و حیوانات کمک زیادی را می کند.

بر اساس گفته های مختلف محققان، میزان دقت و کاهش قابل توجه خطا ها نیز از جمله مزیت های دیدن مستند می باشد. این مسئله باعث می شود تا دقت شما در زندگی روز خود بسیار بیشتر از گذشته شود.

برخی از محبوب ترین ژانر های مستند

مستند های علمی

یکی از بهترین نوع مستند ها که تا کنون نیز با استقبال ویژه ای از سوی تمامی مردم جهان روبرو شده، مستند علمی می باشد. این سبک از مستند سازی وقایع علمی روز جهان را برای شما شرح می دهد.

در این سبک از فیلم سازی می توانید اطلاعات مفیدی را در رابطه با اتفاقات روز دنیا و همچنین مسائل علمی که در آینده رخ می دهد، آشنا شوید. این موضوع باعث می شود تا بتوانید مغز خود را برای آمادگی با مسائل پیش رو آماده کنید.

تاریخی یا سیاسی

بسیاری از افراد سیاسی جهان بر این باور هستند که اگر قصد داشتید تا یک کشور را به خوبی شناسایی کنید به سیاست آن یا قوانین آن کشور بپردازید. بسیاری از افراد فیلم ساز نیز برای آشنایی بیشتر مردم با کشور های دیگر و سبک زندگی آن ها اقدام به ساخت مستند های تاریخی جهان مانند جنگ ها و مسائل سیاسی کرده اند.

در مستند های تاریخی و سیاسی همان طور که گفته شد حق هیچ گونه دخل و تصرفی توسط فیلم ساز وجود ندارد. همین مسئله باعث می شود تا آشنایی شما با حکومت موردنظر به شکل دقیق تری باشد.

دانلود مستند حیات وحش

میزان علاقه مردم جهان نسبت به حیات وحش و حیوانات آن به قدری بوده که همواره در پی ایجاد رابطه ای با آن ها هستند. بدین جهت نیز مستند سازان زیادی وجود دارند که برای پیوند بهتر میان انسان ها و حیوانات به ساخت مستند در این رابطه می پردازند.

ضبط مستند های حیات وحش

در واقع مستند های حیات وحش در کشور ایران نیز محبوبیت بسیار زیادی را دارد. امروزه میزان دانلود مستند حیات وحش از وب سایت های معتبر کشور با افزایش قابل توجهی روبرو شده است.

مستند های روز را از کدام سایت دانلود کنیم؟

در حال حاضر با علاقه بیشتر مردم کشورمان به فیلم های مستند و انواع ژانر های آن، میزان دانلود مستند تاریخی و … با افزایش قابل توجهی روبرو شده است. همچنین با وجود کیفیت بالای تصاویر در صفحه های نمایشگر، همه افراد قصد دارند تا از بالاترین کیفیت مستند ها بهره مند شوند. بنابراین شما نیاز به مرجعی کامل دارید تا بتوانید بدون داشتن هیچ گونه دغدغه ای نسبت به دانلود مستند موردنظر بپردازید.

تی وی مستند به عنوان یکی از برترین مراجع ارائه دهنده مستند در سال های اخیر شناخته شده است. این وب سایت برای اولین بار هم زمان با ساخت شبکه manoto به فکر ایده پردازان افتاد تا مستندات این شبکه را نیز در تی وی مستند قرار دهند. در تی وی مستند می توانید به تماشای انواع مستند ها با بالاترین کیفیت های ممکن و به صورت دوبله فارسی اقدام کنید. از این رو دیگر نگرانی از بابت دیدن مستند های جذاب و مهیج جهان وجود نخواهد داشت.

مستند هایی با موضوع زندگی افراد

تی وی مستند از ابتدای شروع فعالیت خود اقدام به جمع آوری آرشیو شبکه manoto کرده است و با حذف تبلیغات میان مستند ها نسبت به ساخت پکیجی جامع و کامل اقدام کرده است. همچنین تدوین های اصولی و حرفه ای از سوی تی وی مستند بر روی مستند های پخش شده از سوی این شبکه انجام شده است. این موضوع سبب شده تا شما مستند های بهتری را از تی وی مستند مشاهده کنید.