مستند آموزش هتلداری در بهترین هتل های جهان

مدیریت هتل و هتلداری، صنعتی رو به گسترش و بسیار پولساز است که امروزه مورد توجه بسیاری از مردم و علاقه مندان به صنعت گردشگری و توریسم واقع شده است.

در این نوشته به معرفی بهترین فیلم های مستند درباره ی معروفترین هتل های جهان میپردازیم. در این فیلم های مستند، از پشت پرده فرایندهای هتلداری در دیدنی ترین هتل های جهان پرده برداشته میشود و اسرار موفقیت هتلداری از زبان خدمتکاران و مدیریت هتل افشا میشود!

این پکیج از مجموعه مستندهای زیر تشکیل شده است:

این پکیج کامل ترین مجموعه مستند دوبله فارسی درباره گردشگری و هتلداری میباشد که به طور اختصاصی توسط تی وی مستند TVmostanad گرداوری شده است. شما میتوانید مستندهای این پکیج را بصورت یکجا و یا تکی تکی خریداری و دانلود نمایید.

 

پک آموزش هتلداری و مدیریت هتل

اطلاعات مستند آموزش هتلداری در بهترین هتل های جهان

توضیحات

مدیریت هتل و هتلداری، صنعتی رو به گسترش و بسیار پولساز است که امروزه مورد توجه بسیاری از مردم و علاقه مندان به صنعت گردشگری و توریسم واقع شده است.

در این نوشته به معرفی بهترین فیلم های مستند درباره ی معروفترین هتل های جهان میپردازیم. در این فیلم های مستند، از پشت پرده فرایندهای هتلداری در دیدنی ترین هتل های جهان پرده برداشته میشود و اسرار موفقیت هتلداری از زبان خدمتکاران و مدیریت هتل افشا میشود!

این پکیج کامل ترین مجموعه مستند دوبله فارسی درباره گردشگری و هتلداری میباشد که به طور اختصاصی توسط تی وی مستند TVmostanad گرداوری شده است. شما میتوانید مستندهای این پکیج را بصورت یکجا و یا تکی تکی خریداری و دانلود نمایید.

مستند اسرار هتل ها

ریچارد ای گرنت یک هنرپیشه مشهور است که می‌خواهد با سفرهایی بی‌نظیر، حقایقی را درباره‌ تجملات باور‌نکردنی و همچنین تاریخچه جنجالی تعدادی از بهترین هتل‌ های دنیا، برای ما به نمایش بگذارد. او با سفر به دور دنیا ماجراهای پشت پرده هتل‌هایی با ظاهری فریبنده را برای ما آشکار می کند: از رفتارهای بد تا رسوایی‌های جنسی‌، از جنگ بین هتلها تا عصبانیت افراطی مهمانهای ثروتمند و مشهور.

ریچارد در صدد است چیزهایی را که باعث شده تعدادی از هتلها منحصر به فرد شوند، کشف کند و به همین دلیل او در هتلهایی از جمله George V در پاریس، هتل Four Seaons در نیویورک، هتل Chateau Marmont در لوس انجلس، هتل MGMدر لاس وگاس و هتل Savoy در لندن سیاحت میکند.

در این مستند از نظرات افراد کاردانی از جمله دونالد ترامپ، ایان شریگر و آندره بالاژ استفاده شده است . همچنین دو برنامه ویژه این مجموعه به ایرلند و فرانسه اختصاص دارد.


تعداد اپیزود: 6 قسمت


دانلود مستند اسرار هتل ها

داستان اپیزود های مستند اسرار هتل ها

مستند اسرار هتل ها: زندگی و مرگ

در این قسمت از مستند اسرار هتل ها : ریچارد‌ ای گرانت در اتاق‌ها، رستورانها و بارها گشت میزند ، جایی‌ که آدمهای معروف و پولدار در آن زندگی‌ کردند، از دنیا رفتند و در آن عاشق شدند.
به هتل ” باستیل ” در پاریس می رود مکانی که “اسکار وایلد” شاعر و داستان نویس ایرلندی آخرین روزهایش را در آن گذراند.
او به چلسی هتل در نیویورک می رود، جایی‌ که آدمهای معروفی‌ ازجمله: “مارک توین” نویسنده و طنزپرداز آمریکایی، “استنلی کوبریک” کارگردان و تهیه کننده آمریکایی، “ادیت پیاف” تصنیف خان معروف فرانسوی، “سید ویشز” نوازنده گیتاربیس گروه راک انگلیسی‌ پیستولز و “رابرت مپلتورپ” عکاس معروف آمریکایی به طور طولانی‌ در آن ساکن بودند.
ریچارد همچنین به هتل “دورچستر”در می فر لندن میرود، جایی‌ که “بریت اکلند” خواننده‌ و بازیگر سوئدی ساکن لندن از خاطرات دیدارش با “پیتر سلرز” بازیگر، خواننده و کمدین مشهور بریتانیایی و عاشق شدنش در سال ۱۹۶۴ می‌گوید.
درباره مجموعه اسرار هتل ها : ریچارد در صدد است چیزهایی را که باعث شده تعدادی از هتلها منحصر به فرد شوند، کشف کند و به همین دلیل او در هتلهایی از جمله George V در پاریس، هتل Four Seaons در نیویورک، هتل Chateau Marmont در لوس انجلس، هتل MGMدر لاس وگاس و هتل Savoy در لندن سیاحت میکنه.
در این مستند از نظرات افراد کاردانی از جمله دونالد ترامپ، ایان شریگر و آندره بالاژ استفاده شده است.

مستند اسرار هتل ها: افراد مشهور

این بازیگر پی میبرد که چگونه از مهمانهای بسیار مهم در تعدادی از بهترین هتلهای دنیا پذیرایی میشود.
او به سوییت هارلکوین در درچستر هتل لندن میرود، جایی‌ که برای “الیزابت تیلور” حمام صورتی‌ مرمری نصب شده بود.
همچنین او برای دیدن هتل ” لی موریس” در پاریس میرود، هتلی که “سالوادور‌ دالی‌” برای ۳۰ سال هر سال به آنجا میرفت.
او با یکی‌ از هنرمندان سبک سوررئالیسم “آماندا لیر” کسی‌ که درمورد عتیقه جات و اینکه چگونه از هنر او امروزه در هتل قدردانی میشود صحبت می‌کند.
ریچارد در آمریکا هنگامیکه در هتل “مندلی بی” در لاس وگاس گرانترین و معروفترین برگر به نام “فلوربرگر” که قیمتش ۵۰۰۰ دلار است را سفارش میدهد میفهمد که سبک زندگی‌ افراد خیلی‌ پولدار چگونه میتواند باشد.
درباره مجموعه اسرار هتل‌ها با Richard E.
Grant ریچارد ای گرنت یک هنرپیشه مشهور است که می‌خواهد با سفرهایی بی‌نظیر، حقایقی را درباره‌ تجملات باور‌نکردنی و همچنین تاریخچه جنجالی تعدادی از بهترین هتل‌های دنیا، برای ما به نمایش بگذارد.

مستند اسرار هتل ها: خدمات ویژه

ریچارد به تعدادی از خدمات اضافه بر سرویس همیشگی‌ که پنهان شده در گرانترین هتلهای دنیا پی میبرد.
او برای آشنایی با بهترین انبارهای شراب به زیرزمین هتل “جورج V ” در پاریس میرود و در آنجا شانس این را دارد که با مدیر عامل گورینگ لندن دیدار کند، شخصی‌ که برای ما آشکار می‌کند که چرا این هتل یک انتخاب غیر رسمی‌ برای خانواده سلطنتی شده است.
ریچارد در هتل “بل -ایر” در لوس آنجلس با برنامه ریز عروسیها گفتگو می‌کند، شخصی‌ که عروسیهای آدمهای مشهوری را برنامه ریزی می‌کند از جمله: “گوئن استفانی”، “نیکول ریچی” و “کیتی پری”، او همچنین با “جین سیمونز” نوازنده گیتار بیس ” Kiss ” و “جوانا کلز” سردبیر بین المللی گفتگو می‌کند.

مستند اسرار هتل ها: فرنچ ریویرا

در این قسمت، ریچارد به مجلل‌ترین هتل‌ها در فرنچ ریویرا میرود.
او از هتل “دی پاریس” در موناکو شروع می‌کند، او هنر بدون نقص ناهارخوری را به نمایش میگذارد، و بعد از آن به دیدار راننده سابق فرمولا۱ “دیوید کولتارد” میرود، او در این دیدار برای ریچارد توضیح میدهد که چرا موناکو را خانه خود می‌‌نامد.
سپس ریچارد برای دیدن هتل ” بیبلوس” در سنت ترپز میرود، جایی‌ که “میک جگر” و “بیانکا دی ماسیس” در سال ۱۹۷۱ در آن با هم ازدواج میکنند، او بعد از آن برای دیدن “بلز ریورز” میرود.

مستند اسرار هتل ها: قدرت و پول

ریچارد ای گرانت هنرپیشه فیلم میزبان برنامه‌ای است که در آن با سفرهایی که انجام میدهد تعدادی از هتل‌های مجلل را به نمایش میگذارد و خیلی‌ از جنبه‌های متنوع صنعت مهمان نوازی را کشف می‌کند.
او نقش قدرت و پول را در این تجارت نشان میدهد.
او به هتلهای معروفی‌ از جمله: سیزارز پلس در لاس وگاس، بارکلی پت در لس آنجلس و پنت هاوس ;تای وارنر; در هتل ;فور سیزن ; نیویورک که قیمت آن شبی‌ ۴۴۰۰۰ دلار است میرود.

مستند اسرار هتل ها: ایرلند

بازیگر فیلم ” Withnail & I ” در بهترین هتلهای ایرلند سیاحت می‌کند.
او از قصر زیبای اشفورد شروع می‌کند مکانی که از آن برای فیلم “کویت من” در سال ۱۹۵۲ استفاده شده است.
او به همراه گزارشگر سابق آی‌ تی‌ ان “جان ساچت” برای دیدار از “بلفست اروپا” میرود جایی‌ که در دوران حملات “ترابلز” با ۲۸ بار بمباران شدن جزو هتلهای است که بیشترین بمبارانها برای آن اتفاق افتاده است، بعد از آن او برای دیدن هتل “کلارنس” در دابلین میرود، هتلی که بونو خواننده گروه یو۲ صاحب آن است.
و در پایان او برای دیدن “بلیفین” که هتلی ۶ ستاره است میرود، جایی‌ که در آن از مهمانان در زمانی‌ که در آنجا می‌مانند مثل یک لرد و لیدی که در املاک اربابی‌شان هستند پذیرایی میشود.

دانلود قسمت ها به صورت تکی

مستند دیدنی ترین هتل های جهان

سفر به گوشه و کنار جهان برای دیدار از هتل های شگفت‌انگیز و منحصر‌به‌فردی که زاییده‌ی خیالپردازی‌های شجاعانه و تلاش و کوشش خستگی‌ناپذیر سازندگان و اداره‌کنندگان آن هستند؛ هتل‌هایی با ویژگی‌های خاص که برخی از آن‌ها هم در مکان‌های دور از انتظار ساخته شده!

از هتل‌هایی که می‌توانید در آن‌ها صبحانه را در کنار فیل‌ها و زرافه‌ها میل کنید تا سازه‌ای عظیم که میزبان پارکی شگفت‌انگیز موسوم به پارک آسمان است- پارکی که طولش با ارتفاع برج ایفل برابری می‌کند-  ویا هتلی که مانند جعبه‌ای شیشه‌ای در دل جنگلی مه‌آلود سر برآورده…

ساخت این هتل‌ها نتیجه‌ی نوآوری، خلاقیت و سخت‌کوشی بی‌نظیری است و اداره‌کنندگان آن تلاش می‌کنند تا این‌ هتل‌ها را به محل‌های بی‌عیب و نقصی برای پذیرایی از مهمانان‌شان تبدیل کنند. اما عرضه‌ی خدمات منحصر‌به‌فرد در هتل‌هایی با این ویژگی‌های شگفت‌انگیز چطور ممکن می‌شود؟

در مستند دیدنی ترین هتل های جهان، با «جایلز»،  متخصص حوزه‌ی توریسم و مهمانداری، و منتقد و همچنین «مونیکا»، سرآشپزی که حدود بیست سال در بالاترین سطوح صنعت گردشگری و هتلداری کار کرده همراه می‌شویم تا با اسرار این هتل‌ها و همچنین افرادی که در پشت صحنه‌ی آن‌ها مشغول فعالیت هستند آشنا شویم…


تعداد اپیزود: 14 قسمت


دانلود مستند دیدنی ترین هتل های جهان با دوبله فارسی من و تو

اپیزودهای مجموعه مستند دیدنی ترین هتل های جهان

هتل مارینا بی سندز

در اولین قسمت از این برنامه به مالزی سفر می‌کنیم تا با یکی از بزرگترین هتل‌های جهان و همچنین زندگی روزانه‌ی کارکنان آن آشنا شویم : هتل «مارینابِی سندز» که ۹۵۰۰ نفر در آن مشغول کار هستند.
حدود یک میلیون نفر در هر سال مهمان این هتل هستند.
هزینه‌ی ساخت این هتل ۳/۵ میلیارد پوند و بخشی از طرح دولت برای افزایش درآمدهای برابری جذب توریست بوده.
استخر شنا که در بالای آن قرار دارد یکی از شاهکارهای معماری جهان است.
در این هتل شصت رستوران وجود دارد؛ از رستوران برزیلی، چینی و فرانسوی گرفته تا رستوران ژاپنی که در هر سال پذیرای حدود چهل میلیون مهمان هستند.
پارکینگ این هتل ۲۰ کیلومتر مربع مساحت دارد.
این هتل هشت وعده غذایی دارد که در پنج منوی مختلف ارائه می‌شود و برای شام هر شب حدود ۱۴۰۰ نفر میهمان دارد…

هتل رویال منصور

همراه با «جایلز» و «مونیکا» برای دیدار از هتل «رویال منصور» به مراکش سفر می‌کنیم.
هتل «رویال منصور» که با مرکز شلوغ و پرهیاهوی شهر فاصله‌ی خیلی کمی دارد، مانند یک بهشت آرام و دل‌انگیز است که از ۵۳ اقامتگاه جداگانه به نام «ریاض» تشکیل شده.
مراکش یکی از زیباترین کشورهای شمال آفریقا است که زمانی پایتخت یک امپراتوری بوده.
پادشاهان مراکشی قرن‌ها از این شهر به عنوان ویترینی برای نشان دادن فرهنگ‌شان به دنیا استفاده کرده‌اند و محمد ششم، پادشاه فعلی این کشور با هدف احیای این سنت با بودجه‌ی نامحدود دست به ساخت این هتل زده؛ هتلی که حالا پذیرای رهبران جهان، افراد سرشناس و میلیاردرها است.
این هتل لوکس توسط بهترین هنرمندان آنجا ساخته شده که در آن قالیچه‌های ابریشمی و لوسترهای باشکوه و گران قیمت وجود دارد.
یکی از دلایل شهرت این هتل توجه بسیار زیاد به جزئیات است که مهانان با دیدن آنها تجربه‌ای استثنایی به‌دست می‌آورند.
در این سفر «مونیکا» توسط یکی از خدمه تجربه‌ای منحصر‌به‌فرد به دست می‌آورد: عشق‌ورزی به پرده‌ها! پرده‌هایی که به تعداد ۳۵۰ جفت در این هتل وجود دارد و هر کدام از آنها باید توسط دست مهمانان با شیوه‌ای خاص لمس شود… از ویژگی‌های دیگر این هتل باغ‌های آن است.
درختان و گیاهان این باغ بر روی شبکه‌ای از تونل‌ها کاشته شده‌اند.
این تونل‌ها با مهندسی پیشرفته طوری طراحی وساخته شده‌اند تا بتوانند وزن درخت‌های نخل را که هرکدام از آنها حدود نیم تن است، تحمل کنند…

اسرار هتلداری: جزیره فوگو

در این قسمت از این برنامه‌ی دیدنی همراه «جایلز» و «مونیکا» به جزیره‌ی دورافتاده‌ی «فوگو» در ساحل شرقی کانادا و بالاتر از «نیوفاندلند» سفر می‌کنیم.
این جزیره‌ی کوچک ۲۴ کیلومتر طول دارد و آب‌و‌هوای چندان خوبی هم ندارد.
اما در این محل دورافتاده که همواره مورد هجوم توفان است، هتلی بیست میلیون پوندی وجود دارد.
یک هتل انحصاری و گران‌قیمت که شکل زاویه‌دار و ویژه‌ای دارد.
برای سال‌ها روغن ماهی مهمترین منبع درآمد ساکنان این جزیره بوده اما با توجه به قوانین جدید ماهیگیری در سال ۱۹۹۰، بیشتر ساکنان این جزیره آنجارا ترک کردند و به دنبال کارهای دیگر رفتند.
در این سفر «جایلز» و «مونیکا» با «زیتا کاب» – دختر کوچکی که در همین اینجا بزرگ و حالا به یک فرد ثروتمند تبدیل شده – دیدار می‌کنند.
در حقیقت ساخت این هتل تجملی رویای «زیتا» و خانواده‌اش بوده.
این هتل حالا پذیرای مهمانان مشهور از سراسر جهان است.
در ادامه «مونیکا» با «نورم»، یک راهنمای محلی همراه می‌شود تا بیشتر با شرایط این جزیره، غذاها و محصولات تولیدی آن، آشنا شود.
در این منطقه در اکتبر هر سال فستیوالی به نام «پتریج بری» برگزار می‌شود که گوناگونی و تنوع انواع میوه‌های خانواده‌ی توت در آن جشن گرفته می‌شود.
البته این فستیوال امسال با یک مراسم عروسی نیز همزمان شده …

اسرار هتلداری: کشور عمان

در این قسمت از این برنامه همراه با «جایلز» و «مونیکا» به کشور عمان سفر می‌کنیم از «Anantara Al Jabal Al Akhdar» دیدن کنیم.

این، بلندترین هتل پنج ستاره در خاورمیانه است که به شکل جالبی سنت‌های محلی را با ذائقه‌ی سبک مدرن ترکیب کرده است.

معماری این هتل به شکلی است که تداعی‌کننده‌ی قلعه‌های باستانی عمان است.

این هتل دوهزار متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد و در لبه‌ی دره ای عمیق و بسیار زیبا قرار گرفته.

در ادامه‌ی برنامه خواهیم دید که «جایلز» آواز خواندن و نواختن سازهای کوبه‌ای را یاد می‌گیرد و آن‌ها به همراه افراد محلی از شیب‌های تند و مناطق کوهستانی عبور می‌کنند.

اسرار هتلداری: دامنه‌های آلپ

در این برنامه‌ی دیدنی و جذاب همراه با «مونیکا» و «جایلز» به دامنه‌های کوه‌های آلپ در سوییس سفر می‌کنیم.

این یک سفر بسیار متفاوت است سفر توریستی همراه با سلامتی و تندرستی! در این هتل لاکچری و زیبا نه‌تنها رستوران‌های متعددی وجود دارد بلکه امکانات ورزشی با استانداردهای المپیک هم در آن وجود دارد.

از امکانات دیگر این هتل، یک کلینیک بسیار پیشرفته است که هشتاد نفر پرسنل دارد.

این افرا همه گونه خدمات به مشتریان ارائه می‌کنند: از خواب درمانی تا مشاوره تغذیه و حتا عمل جراحی.

موقعیت این هتل در طبیعتی بسیار زیبا قرار دارد که قرن‌ها است افراد مختلف را به خود جذب کرده است.

در ادامه‌ی برنامه همچنین «جابلز» و «مونیکا» با آب معدنی مشهور آنجا که به طلای آبی مشهور است آشنا می‌شوند.

در این سفر هیجان‌انگیز به سوییس با ما همراه باشید.

اسرار هتلداری: ایرلند

در این قسمت به ایرلند سفر می‌کنیم تا با قلعه‌ی قدیمی و باستانی «اشفورد» آشنا شویم.

این قلعه در ۳۵۰ هکتار ساخته شده که ۸۰۰ سال پیش توسط خانواده‌ی آنگلو نورمن «De Burgo» بنا نهاده شد و بعدها به خانه‌ی خاندان «Guinness» تبدیل شد.

در این برنامه «جایلز» با کمک یک کارشناس تاریخ هتل به نام «Fintan» در یک سفر تاریخی در طول قرون و اعصار، با برخی از اسرار این قلعه و اتفاقاتی که برای آن افتاده آشنا می‌شود و کشف می‌کند که چطور این قلعه‌ی تاریخی بعدها به یک هتل لاکچری تبدیل شد.

در سال ۲۰۱۱، و پس از اینکه این هتل با هزینه‌ی ۵۰ میلیون پوند مرمت شد، می‌رفت تا مدعی عنوان بهترین هتل جهان باشد.

«جایلز» و «مونیکا» همچنین خیلی زود متوجه می‌شوند که راز موفقیت این هتل در حقیقت کارکنان خوب آنجا و همینطور جامعه‌ی افرادی است که با آن در ارتباط هستند.

افراد و خانواده‌های زیادی با این هتل در ارتباط هستند و حتا برخی از خانواده‌ها برای نسل‌های متمادی در این هتل کار کرده‌اند.

مدیر این هتل، «توماس»، کلاس‌هایی برای کارکنان و خدمه‌ی هتل برگزار می‌کند تا آن‌ها با شیوه مهمانداری و مهمان‌‌نوازی ایرلندی آشنا شوند.

در ادامه‌ی برنامه «جایلز» و «مونیکا» از بخش‌های دیگر هتل مانند آشپزخانه، سلاح‌های شکار، رستوران و اتاق‌های آن نیز دیدن می‌کنند.

اسرار هتلداری: آفریقای جنوبی

در این قسمت به آفریقای جنوبی سفر می‌کنیم تا با دو هتل کاملا متفاوت و حتا متضاد آشنا شویم.

«سیلو» نام هتلی است که با زیبایی شناسی صنعتی شیک و مدرن در قلب «کیپ تاون» ساخته شده.

این هتل را در محلی ساخته‌اند که قبلا یک سیلو بوده.

ساخت این هتل توسط یک طراح بریتانیایی به نام «توماس هدرویک» انجام شده که ۹۶ پنجره‌ی زیبا و خیره‌کننده به آن اضافه کرده است؛ پنجره‌هایی که ساخت هر کدام از آن‌ها ۵۰ هزار پوند هزینه داشته است.

اما «جایلز» و «مونیکا» متوجه می‌شوند که نگهداری از برخی چیزهای بی‌نظیر و استثنایی ممکن است در همان حال کار چالش‌برانگیز و سختی هم باشد.

در ادامه همچنین با توجه به بزرگ‌ترین خشکسالی قرن در «کیپ تاون» با محصولات پاک‌کننده و تمیزکننده‌ی بدون آب اشنا می‌شویم که این هتل از آن‌ها استفاده می‌کند.

اسرار هتلداری: آمریکای جنوبی

در این قسمت به آمریکای جنوبی سفر می‌کنیم تا با یک هتل منحصربه فرد در «پوکن»، شیلی به نام «Hacienda Hotel Vira Vira» آشنا شویم.

این هتل در یک پارک طبیعی به مساحت ۲۳ هکتار و در امتداد سواحل رود «Liucura» قرار گرفته و جالب‌تر از همه اینکه این هتل در نزدیکی یک آتشفشان فعال در رشته‌کوه‌های آند قرار دارد که به طور مداوم گدازه‌های آتشفشانی و از آن خارج می‌شود.

در ادامه «مونیکا» و «جایلز» با صاحبان هتل، «کلودیا» و «مایکل» که اهل سوئیس هستند آشنا می‌شود.

آن‌ها کار و تجارت خود در اروپا را رها کرده‌اند تا به رویای همیشگی‌شان یعنی تاسیس یک هتل لاکچری و ماجراجویانه برسند.

زمین اطراف این هتل متعلق به اقوام «ماپوچه» از سرخپوست‌های ساکن شیلی است و صاحبان هتل همکاری و رابطه‌ی خوبی با آن‌ها دارند.

در ادامه‌ی این برنامه با غذاهای بسیار لذیذ و ویژه‌ی این هتل و طرز درست کردن آن‌ها و همچنین با برخی از مناطق کهن و آثار تاریخی منطقه‌ای که هتل در ان قرار گرفته و همینطور جاذبه‌های طبیعی آن‌جا مانند آتشفشان، آشنا می‌شویم.

اسرار هتلداری: کریسمس

در این قسمت از “دیدنی ترین هتل های جهان” که ویژه کریسمس است، (جایلز) و (مونیکا) به هتل (کولم) در (سنت موریتز) سفر میکنند.

این هتل که در نزدیکی کوه (آلپ) در (سوئیس) واقع شده، موجب تولد صنعت گردشگری زمستانی، در 150 سال پیش شد.

مالک هتل (کولم) یعنی (یوهانس بدروت) به مهمان¬های تابستانی هتل قول داد که اگه زمستان هم به این هتل آمدند و از اقامتشان لذت نبردند، تمام هزینه اقامتشان را خودش پرداخت خواهد کرد.

مهمانها در فصل زمستان سرازیر شدند و به این شکل، صنعت تفریحات زمستانی هم متولد شد.

مدیران فعلی هتل (کولم)، که یکی از آنها در همین هتل متولد شده، سعی دارند تا با احترام به تاریخچه هتل، راهی برای جلب مهمانان جوان‎تر نیز پیدا کنند.

هتل مشپی‌لاج

در این قسمت از این برنامه‌ی دیدنی همراه «جایلز» و «مونیکا» به کشور اکوآدور سفر می‌کنیم تا در جنگل‌های مشهور ایری آنجا از هتل مدرن «مشپی‌لاج» دیدن کنیم.

این هتل ده میلیون دلاری مجهز به یک تله کابین جنگلی است که به «پرواز اژدها» موسوم است. مهمانان می توانند با سوار شدن در این تله کابین از ارتفاع حدود ۲۰۰ متری حدود ۱/۶ کیلومتر از جنگل را طی کنند و با حیات وحش بی‌نظیر آن آشنا شوند.

این هتل توسط شهردار سابق «کیتو» در منطقه ای که قبلن در اختیار یک شرکت چوب بری بوده، تاسیس شده.۷۰ درصد کارکنان این هتل بومی همان منطقه هستند که تا پیش از کار در هتل شکارچی یا چوب‌بُر بوده اند. این منطقه آرام، ساکت و باشکوه در ارتفاع ۹۰۰ متری بالای دریا قرار دارد و از معدود مناطق جهان است که تنوع زیستی شگفت‌انگیزی دارد.

در این سفر «جایلز» و «مونیکا» با مشکلات و چالش‌های ارائه‌ی خدمات در بالاترین سطح در میان طبیعت وحشی و در منطقه‌ای دورافتاده با زمین‌های گل‌آلود و هوای بسیار مرطوب آشنا می‌شوند. رطوبت شدید بزرگترین «دشمن» این هتل محسوی می‌شود. از غذاهای محبوب مردم اکوادور خوکچه هندی است که با طرز تهیه‌ی آن آشنا خواهیم شد.

در این برنامه همچنین همراه با زیست‌شناس مستقر در هتل با گونه‌هایی از موجودات آشنا می شویم که ۳۰ سال است تصویری از آن‌ها تهیه نشده. این هتل لوکس در دل طبیعت وحشی در همان حال که خدماتی با کیفیت هتل‌های پنج ستاره ارائه می‌کند، مکانی است برای ترویج «اکوتوریسم» که می تواند هزاران گونه موجودات زمین را از خطر انقراض حفظ کند…

هتل «جیرف منر»

در این قسمت از این برنامه‌ی دیدنی همراه با «جایلز» و «مونیکا» از هتل منحصر‌به‌فرد «جیرف منر» دیدن می‌کنیم؛ این هتل در کنیا و در نزدیکی پارک ملی نایروبی قرار دارد که در سال ۱۹۳۰ (زمانی که کنیا هنوز مستعمره‌ی بریتانیا بود) به سبک اسکاتلندی ساخته شده.

در این هتل زرافه‌ها، کارکنان و مهمانان هتل با هم همزیستی دارند. «تانیا کارهارتلی» مدیر این هتل و از چهارمین نسل کنیایی‌هایی است که تمام عمر در اینجا زندگی کرده‌اند. صبحانه‌ی این هتل با تمام هتل‌های دیگر فرق دارد چون زرافه‌ها هم هنگام صبحانه به مهمانان این هتل ملحق می‌شوند.

بعضی از اتاق‌های این هتل هم به نام زرافه‌ها نامگذاری شده. «مونیکا» هم با «دیوید»، سرآشپزی که هفت سال است در این هتل صبحانه‌های عالی درست می‌کند، دیدار می‌کند…

در ادامه آن‌ها از واحه‌ی «سساب» در کرانه‌ی رود «واسا» دیدار می‌کنند که مالکیت آن در اختیار مردم «سامبورو» است.«سامبورو»ها در حقیقت مالکان اصلی این هتل نیز هستند و این هتل بخشی از درآمدش را به آن‌ها پرداخت می‌کند. همچنین حدود ۷۵ درصد کارکنان هتل نیز از مردم «سامبورو» هستند.

این هتل سالانه بیش از هفت هزار مهمان دارد که برای هر شب بین ۵۰۰ تا هزار دلار هزینه می‌کنند. مهمانان برای رزرو اتاق در این هتل باید از یک سال پیش‌تر اقدام کنند…

اسرار هتلداری: هتل یخی

«جایلز» و «مونیکا» با به همراه داشتن تجهیزات گرمایی به ۲۰۰ کیلومتر بالاتر از مدار قطب شمال سفر می‌کنند تا از یک هتل مشهور به نام «هتل یخی» دیدن کنند.

آنها وارد دنیای جادویی و شگفت‌انگیز برف، یخ، رنگ آبی سرد و آسمان صورتی رنگ می‌شوند: نور شگفت‌انگیز آفتاب قطبی، برفی که مانند الماس می‌درخشد و جنگل‌های بی‌انتها که مناظری شگفت‌انگیز و غیر قابل توصیف به وجود می‌آورد.بیست و هفت سال است که در این منطقه هتلی فوق‌العاده عجیب و نامتعارف، با زیبایی‌ای خیره‌کننده، که از برف و یخ اطراف ساخته شده برپا می‌شود.

در این هتل برای اولین بار از لوسترهای یخی استفاده شده، و همینطور یک بار یخی هم در آنجا وجود دارد.در این برنامه در حالی که دو ساعت به بازگشایی این هتل مانده همراه با «جایلز» و «مونیکا» با عوامل و دست‌اندرکاران آماده‌سازی این هتل همراه‌ می‌شویم.

فکر اصلی ساخت این هتل‌های یخی به سال ۱۹۹۱ و زمانی بازمی‌گردد که یک کارآفرین سوئدی به نام «اینوار برگ‌فست» تصمیم می‌گیرد برای نمایش آثار بومیان سرزمین‌های شمالی یک گالری یخی بسازد. و هنگامی که کارگران شب‌ها در همان محل می‌خوابند به صورت اتفاقی این بنا به هتل یخی تبدیل می‌شود. البته ساختمان این هتل‌ها با فرارسیدن بهار و در ماه آوریل ذوب می‌شوند و چیزی به غیر از یک نهر آب سرد از آنها باقی نمی‌ماند…

در این سفر همچنین با غذاهایی که از محصولات محلی تهیه می‌شوند آشنا می‌شویم و همچنین «جایلز» و «مونیکا» زندگی در دمای منفی ۱۸ درجه و خوابیدن در اتاق خواب های بسیار سرد را تجربه می‌کنند…

پلی نزیِ فرانسه

در این قسمت از این برنامه‌ی سرگرم‌کننده و آموزنده همراه با «جایلز» و «مونیکا» به یکی از قلمروهای فرادریایی فرانسه در جنوب اقیانوس آرام در جزیره‌ی «Tetiaroa» سفر می‌کنیم تا با یکی از لوکس‌ترین هتل های جهان آشنا شویم.

این هتل پنج ستاره ی زیبا در منطقه ای قرار دارد که با مرجان‌های زیبای دریایی احاطه شده و بهای هر شب اقامت در آن یازده هزار پوند است. در این برنامه همچنین با اقداماتی که برای حفظ محیط زیست موجودات دریایی انجام شده نیز آشنا می‌شویم. برای رمزگشایی از اسرار این هتل منحصربه‌فرد با ما همراه باشید.

سری سوم دیدنی ترین هتل های جهان

در فصل سوم از مجموعه دیدنی ترین هتل های جهان، ما به گوشه و کنار جهان برای تماشای از هتل‌های شگفت‌انگیز سفر میکنیم.

هتل هایی که زاییده‌ تلاش و کوشش خستگی‌ناپذیر سازندگان و اداره‌کنندگان آن هستند؛ هتل‌هایی با ویژگی‌های خاص که برخی از آنها هم در مکان‌های دور از انتظار ساخته شده:

از هتل‌ هایی که میتوانید در آنها صبحانه را در کنار فیل‌ها و زرافه‌ها میل کنید تا سازه‌ای عظیم که میزبان پارکی شگفت‌انگیز موسوم به پارک آسمان است .

اما عرضه‌ی خدمات منحصر‌ به‌ فرد در هتل‌ هایی با این ویژگی‌های شگفت‌انگیز چطور ممکن می‌شود؟

در این برنامه با «جایلز»، متخصص حوزه‌ی توریسم و مهمانداری، و منتقد و همچنین «مونیکا»، سرآشپزی که بیست سال در بالاترین سطوح صنعت گردشگری و هتل داری کار کرده همراه می‌شویم تا با اسرار این هتل‌ ها و همچنین افرادی که در پشت صحنه‌ آنها مشغول فعالیت هستند آشنا شویم.

دانلود قسمت ها به صورت تکی

مستند شگفت انگیزترین هتل های جهان

در سراسر جهان مکان هایی وجود دارند که منحصراً برای ارائۀ تعطیلاتی بی نظیر ساخته شده اند. هتل های بی نظیری که همه مهمانانش را تحت تاثیر قرار میدهد.

این هتل ها با چه مشکلاتی مواجهند؟ و برای اینکه بتوانند جذاب ترین مقصد برای مهمان هایشان باشند، دست به چه کارهایی می زنند؟

هر کسی میتواند چند آجر را سرِ جایش روی هم بگذارد و هتل بسازد اما اگر این صاحبان هتل ها میخواهند مکانی جذاب و فراموش نشدنی برای مهمانانشان باشند، باید نوآوری داشته باشند.

در این مجموعه پشت صحنه را به شکلی انحصاری برای بینندگان به نمایش می گذاریم و کارکنانی را ملاقات میکنیم که برای تحت تاثیر قرار دادن مهمان ها،به شدت مشغول کارند و هر کاری لازم است انجام می دهند.

در این برنامه سفری خواهیم داشت از آسیا تا آریزونا، کنیا ،تا سواحل کارائیب، دبی،تا هند. این پشت صحنۀ شگفت انگیزترین هتل های دنیا است.


تعداد اپیزود: 10 قسمت


شگفت انگیزترین هتل ها

اپیزودهای مجموعه مستند شگفت انگیزترین هتل های جهان

مجلل ترین هتل های بریتانیا

این بار به انگلستان آمدیم، کشوری با تاریخی غنی و جلال و جبروت سلطنتی. به دیدار دو هتل کاملاً متفاوت خواهیم رفت که این ویژگی ها در آن ها به خوبی قابل مشاهده است، دو هتل با خدماتی مجلل. وقتی کمی از سواحل جنوبی انگلستان فاصله بگیریم، جایی در میان شهر تاریخی پورتموث و جزیرۀ وایت، در منطقۀ سولنت، دو هتل منحصر به فرد سر از آب بیرون آورده اند.

اما این دو بنا که پیش از این قلعه های نظامی بوده اند، چطور امروزه به مأمن میهمانانی تبدیل شده اند که دنبال لحظه ای آرامش اند؟ و چطور این هتل ها میتوانند در میانۀ این دریا، کیفیتِ بالا را حفظ کنند؟ این ها جاهای خاصی هستند؛ مناطق تاریخی ویژه ای که در پورتموث وجود دارند.

زیباترین هتل های ایتالیا

در این قسمت به ایتالیا سفر می کنیم ، جایی که خیلی ها می گویند مهد تمدن اروپایی است. ایتالیا به لطف تاریخ کهن و معماری اش، صنعت مد و لباس و البته به خاطر غذاهای خوشمزۀ محلی، یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری است.

همچنین دو هتل فوق العاده دارد که هر کدام بازگو کنندۀ تاریخ و فرهنگ محلی خودشان هستند؛ آن هم در دو تا از خیره کننده ترین چشم انداز های ایتالیا. این دو هتل روی هم رفته امکانات بسیار ویژه ای دارند. یک رستوران (میشلن) سه ستاره و یک اسپای آب گرم منحصر به فرد.این هتل ها چطور توانسته اند با خودشان تجربه ای فراموش نشدنی به ارمغان بیاورند

شگفت انگیزترین هتل های هند

در این قسمت به پایتخت هند، دهلی نو، و شهر دریاچه ها، اُدایپور، رفتیم. دو شعبه از هتل اُبروی رو میبینیم که استاندارد خدماتشون، هتل داری رو به سطح جدیدی ارتقا داده.هتل اُبرویِ دهلی نو در مرکز شهر شلوغ و پر ازدحام دهلی نو قرار گرفته.

یک ساختمان واقع در مرکز شهر که از سال هزار و نهصد و شصت و پنج یکی از ساختمان های شاخص شهر بوده و پس از صرف چندین میلیون دلار برای یک بازسازی اساسی در سال دو هزار و شانزده، جانِ تازه ای گرفته. جایی که از پاتوق های اصلی شهر به حساب میاد و جایی که مرتب میزبان یکی از خانواده های سلطنتی هنده.

در ضمن این هتل از سراسر جهان مهمانان وی آی پی زیادی رو به سمت خودش جلب میکنه.مرکز آموزش و پرورش اُبروی هم در دهلی نو واقع شده. این هتل به دلیل اینکه میخواد خدماتی بینظیر ارائه بده و به خاطر توجهی که به جزئیات داره، یک دانشگاه تأسیس کرده و برای کسانی که میخوان در این مجموعه کار کنن، دوره های سنگین و مفصلی رو برگزار میکنه. ما اولین گروه تلویزیونی هستیم که موفق شدیم دوربینمون رو داخل این دانشگاه هتلداریِ سطح بالا ببریم.

دیدنیترین هتل های اروپا

در این قسمت به تماشای دو هتل مینشینیم که علیرغم فاصۀ زیادشون با هم، برای القای تجربه ای منحصر به فرد به مهمانانشون ارزش های یکسانی رو دنبال میکنن: ترکیب تاریخچۀ کهن، با معماری ای مدرن و بسیار پیشرفته.

به لطف زمستان های همیشه برفی، سلسله جبال چشم نواز (تیرول) در (اتریش)، همواره به عنوان یکی از محل های برتر برای اسکی شناخته شده. اما هتلی در درۀ شصت و سه کیلومتری (ازتل) و در ارتفاع هزار و صد و بیست و نه متری از سطح دریا قرار گرفته که از موهبت طبیعیِ دیگه ای بهره میبره: چشمه های آب گرم. هتل (آکوادوم) که ساختش دوازده سال طول کشیده، با داشتن دویست اتاق و مجموعۀ دوازده استخر شنا، بزرگ ترین هتل-اسپای (اتریش) به حساب میاد. در میان دوازده استخر، سه استخر معلق هر پانزده دقیقه یک بار، با آب تازه ای که دمای ویژه ای دارن، پر و خالی میشن!

خفن ترین هتل های آفریقا

در این قسمت به دیدار دو منطقۀ کاملاً متفاوت قارۀ آفریقا میریم. هر دو منطقه برای مهمانان تجربه ای منحصر به فرد و متمایز؛ با طعم و بوی آفریقا به همراه دارن.هتل آنگاما مارا در کنیا، سی سوئیت چادری داره که همگی به ماسای مارا مشرفن.

همۀ سوئیت ها با هم مشابهن و قیمتشون از شبی هزار و دویست پوند شروع میشه. افتخار آنگاما مارا اینه که این هتل با استخدام افراد از قبایل آن اطراف، تونسته به جامعۀ محلی هم خدمت کنه. این کار نه تنها باعث افزایش رفاه ساکنین این منطقه میشه، که باعث میشه مهمانان هم بتونن کنیای واقعی رو تجربه کنن.

مهمانان میتونن از امکانات پنج ستارۀ هتل، مثل استخر های شنا و باشگاه ورزشی بهره ببرن. فضاهایی با چشم انداز مارا. یا میتونن هر وقت که خواستن برن سافاری. برعکس خیلی جاهای دیگه که ساعت های سافاریشون محدوده، آنگاما مارا یک فلسفه داره که میگه، “هر چیزی که میخواین، هر موقع که میخواین”. در نتیجه هر وقت بخواین میتونین پنج حیوان عظیم الجثۀ این منطقه که در صدر لیست فعالیت ها هم هست رو ببینین.

بهترین هتل های ژاپن

ژاپن سرزمین آفتاب تابان و دارای بزرگترین پایتخت در جهان و توکیو این کلان شهر سرزنده سالانه سی میلیون نفر را به سمت خود جلب میکند. به همین خاطر است که رقابت بین هتل ها شدید شده است.

یکی از این هتل ها، به واسطۀ قرار داشتن در موقعیتی اشرافی در این رقابت پیشتاز است… این در حالیست که دو هتلِ دیگر که خواهر خواندۀ هم هستند، مهمانانشان را به آرامش در چشم اندازی خاص دعوت میکنند. و همچنین چشیدن طعم سنت در قلب شهر. ولی فرهنگی که شهرتش به ساده بودن معروف است، در مقابل مسافران تیزبین قرن بیست و یک، چه چیزی برای ارائه دارد؟

محبوبترین هتل های اسکاندیناوی

به دیدن دو هتل در سرزمین های سرد و یخ زدۀ شمالِ اروپا می رویم، که با استفاده از طبیعت قدرتمند و دماهای غیرعادی محیط اطرافشان، تجربه ای را به ارمغان آورده اند که در دنیا مشابهش کم پیدا میشود. یکی از این هتل ها در سوئد قرار دارد که هر سال با یخ و برف، از نو ساخته میشود.

حالا قرار است درهای یخی بیست و نهمین نسخه از این هتل به روی افراد مشتاقی که از سراسر جهان جمع شده اند، باز شود. همچنین ترکیب فنون مهندسی جالب و خلاقیت هنری باعث شده است که این هتل فراتر از یک خوابگاه معمولی باشد.

در فنلاند، هتلی هست که در یک جنگل قطبی قرار گرفته است. مالک این مجموعه، شکل عجیبی برای اتاق ها ابداع کرده است… شکلی که باعث شهرت این هتل شده.

آیس هتل که در (یوکاسیارویِ) سوئد قرار دارد، یکی از هتل های شناخته شدۀ دنیاست. تنها مصالح به کار رفته در ساخت این هتل، چیزهایی است که در طبیعت اینجا به وفور پیدا میشود؛ برف و یخ. این هتل میلیون ها بازدیدکننده را به سمت خودش جلب میکند تا هتلی را ببینند که فقط با استفاده از آب منجمد، تجربه ای منحصر به فرد برای مهمانانش به ارمغان می آورد.

شگفت انگیزترین هتل های امارات متحده عربی

این قسمت به بررسی بزرگترین و مشهورترین هتل های امارات متحده عربی اختصاص دارد.

معروفترین هتل های استرالیا

در این برنامه با شگفت انگیزترین و معروفترین هتل های استرالیا آشنا خواهیم شد.

شگفت انگیزترین هتل های ویتنام

در این برنامه سفری خواهیم داشت به هتلداری در ویتنام…

بزرگترین هتل های جنوب شرقی آسیا

همنشینی سرزمین های باستان و فرهنگ هایی که هنوز کشف نشده اند. بعضی مناطق علاوه بر سرزندگی و زیبایی، حال و هوای دوران قدیم را هم دارند.

تایلند و فیلیپین دو هتل است که ما را به تماشای محیطی جذاب دعوت می کنند یکی از این هتل ها در قلب طبیعت قرار دارد؛ جایی که حیات وحش آزادانه در جریان است.

در حالی که هتل بعدی، تماشاگه تاریخ آن کشور است و ما را به سفری در گذشته ها میبرد. این دو هتل چطور میتوانند برای کسانی که دوست دارند در محیط آسیای جنوب شرقی غرق شوند، خاطره ای اصیل و واقعی بسازند؟

بهترین هتل های ایالات متحده آمریکا

در این قسمت به قارۀ پهناور آمریکا اومدیم. به دیدن دو هتل میریم، که دو جنبۀ متضاد ماجراجویی آمریکایی رو ارئه میدن؛ از شلوغی و پویایی شرق تا آرامش و سکوت غرب

.هفته ای شلوغ در هتل لوِل در نیویورک؛ یکی از از هیجان انگیز ترین مقاصد گردشگری دنیا. این هتل نزدیک خیابان مدیسون قرار گرفته و قیمت اتاق هاش میتونه به شبی هجده هزار و پانصد دلار هم برسه. تجملی که اینجا ارائه میشه، یک تجربۀ مرفه منهتنیه.

ولی در منهتن، جذابیت پنج ستاره رنگ میبازه. هتل لوِل پا رو یک قدم فراتر گذاشته. چیزی که برای مدیر هتل، هایکو، و تیم بلند بالای کارکنان این هتل مهمه، ریزه کاری هاست. کارکنان اینجا تمام تلاششون رو میکنن که مطمئن بشن مشتری های ویژه شون از اقامتشون لذت ببرن.

در ضمن هتل حیوانات خانگی مشتری ها رو هم با روی باز میپذیره. هر چی نباشه خود هتل هم یک سگِ اینگلیش بولداگ داره؛ به نام آرچی. مهمانان همیشگی این هتل، به دفعات این مجموعه رو انتخاب میکنن و همراه با سگ هاشون اینجا اقامت میکنن. سارا، مدیر بازاریابی هتل هم حواسش هست که اسباب راحتی لازم در اتاق برای همه محیا باشه. حتی منوی غذای سگ ها هم بررسی میشه. در عین حال چیزی که برای مدیر رستوران، چارلز، مهمه، ارائه ست.

مأموریت چارلز اینه که مطمئن بشه رستوران فرانسویِ پنج ستارۀ هتل، همواره تزئینات موقرش رو داشته باشه. به همین خاطر هم چارلز داره میره بازار گل نیویورک که برای مهمانان، تجمل رو به رستوران بیاره.

معروفترین هتل های کارائیب

در سواحل بسیار زیبای کارائیب دو هتل وجود دارد، با دو نوع تجربۀ اقامت کاملاً متفاوت. یک اکو-هتلِ تجملی در سواحل صخره ای خشن (مکزیکو) و هتلی برای میلیونرها در جزیرۀ (سن لوشا). اقامت در یکی از هتل ها در کنار لنگرگاهی است با قایق های تفریحیِ چند میلیونی؛ هتل بعدی ، اما کاملاً خودکفاست.

این هتل قصد دارد در حالی که از نیرو ها و مواد و مصالح بومی استفاده میکند، تجربه ای کاملاً مجلل ارائه بدهد. برای خیلی ها، گذراندن تعطیلات روی آب در کارائیب، حد نهایت ماجراجویی است. مجموعۀ اقامتی و لنگرگاه خلیجِ (ماریگو) در جزیرۀ (سن لوشا) ست. مقصدی معروف برای ابر-قایق ها در دریای کارائیب.

دانلود قسمت ها به صورت تکی

مستند هتل تاج محل

می‌خواهیم به کشور هند سفر کنیم تا با یکی از مجلل‌ترین هتل‌های آن سرزمین آشنا شویم.

در این برنامه به گوشه و کنار و طبقه‌های مختلف هتل کاخ تاج محل سر می‌زنیم و لایه‌های متفاوت و مشخصه‌های فرهنگی آن‌را بررسی می‌کنیم.

هتل افسانه‌ای کاخ تاج محل در بمبئی، یکی از قدیمی‌ترین و مشهورترین هتل‌ها در کشور هند است.

این‌جا محلی است که ستاره‌های هالیوود و بالیوود، بنگاه‌ها و مقامات خارجی و شرکت‌های هواپیمیایی مختلف به آن‌جا رفت و آمد دارند؛ جایی که ۱۵۰۰ نفر پرسنل و خدمه‌ی این هتل به‌طور همیشگی آماده‌ی خدمت‌رسانی به مشتریان هستند.

ما برای تهیه‌ی این مستند به طور روزانه به قسمت‌های مختلف این هتل دسترسی داشته‌ایم تا نشان دهیم چگونه کارکنان آن‌جا شعار هتل یعنی «مهمان خداست» را تحقق می‌بخشند


تعداد اپیزود: 4 قسمت


هتل تاج محل

مستند هتل کلیودن

خانه کلیودن در زمینی به وسعت ۱۵۲ هکتار ساخته شده‌ است.

این بنا که ثبت ملی شده است و رتبه‌ی اول را در بریتانیا به خود اختصاص داده؛ یکی از خاص‌ترین مهمان‌سراهای ییلاقی است.

تفریح‌گاه عیان و اشراف و فوق ثروتمندان است و به دلیل بسیاری از اتفاقات و خبرساز بودنش به رسوایی مشهور است.

در این مجموعه‌ی چهار قسمتی در یکی از از شلوغ‌ترین تابستان‌ها به سراغ مهمان‌سرای کلیودن می‌رویم و شاهد ورود یک مهمان سلطنتی بسیار ویژه خواهیم بود


تعداد اپیزود: 4 قسمت


هتل کلیودن

اپیزودهای مجموعه مستند هتل کلیودن

مهمان سلطنتی بسیار ویژه

ملاقاتی سر زده از سوی مشهورترین مهمان خانه‌ی کلیودن – عروس آینده خاندان سلطنتی، مگان مارکل با ورود خود برای هتل جار و جنجال و تبلیغ مجانی فراهم می‌کند و همچنین برای مدیریت هتل فرصتی فراهم می‌آورد تا از اشتهای طبقه اعیان و اشراف برای زندگی تجملی بهره ببرد.

جیمز،‌ مدیر توسعه کسب و کار کلیودن، از دو اینفلوئنسر اینستاگرام و پِپی، سگ نژاد پامرانین آنها دعوت می‌کند تا زندگی در این خانه ۳۵۰ ساله را تجربه کنند و با اعیان و اشرافی دم‌خور شوند که مهمان‌های همیشگی هتل هستند. در همین حال، لیدیا، که عهده‌دار هماهنگی عروسی‌هاست، ترتیب عروسی اندی و گارفیلد، یک زوج لندنی را می‌دهد.

زوج‌ها اول شب به اتاق‌شان می‌روند اما در طبقه پایین کارل و امجد، مدیران شیفت شب هتل، باید با یک مهمان ناراضی سر و کله بزنند.درباره این مجموعه: خانه کلیودن در زمینی به وسعت ۱۵۲ هکتار ساخته شده‌ است.

این بنا که ثبت ملی شده است و رتبه‌ی اول را در بریتانیا به خود اختصاص داده؛ یکی از خاص‌ترین مهمان‌سراهای ییلاقی است. تفریح‌گاه عیان و اشراف و فوق ثروتمندان است و به دلیل بسیاری از اتفاقات و خبرساز بودنش به رسوایی مشهور است.

در این مجموعه‌ی چهار قسمتی در یکی از از شلوغ‌ترین تابستان‌ها به سراغ مهمان‌سرای کلیودن می‌رویم و شاهد ورود یک مهمان سلطنتی بسیار ویژه خواهیم بود.

عروسی انگلیسی-هندی

اوج فصل معاشرت‌ها در انگلستان است، موجی از مهمانان عالی‌رتبه بین‌المللی وارد شده‌اند، و از مجاورت مهمان‌سرای کلیودن با مسابقات هنِلی و اسکات بهره می‌برند. لیدیا که هماهنگی عروسی‌ها را بر عهده دارد، با بزرگ‌ترین رویداد دوران کاری خود مواجه شده است: یک مراسم عروسی دو روزه‌ی انگلیسی-هندی.

زوج کل مهمان‌سرا را رزرو کرده‌اند و عروس خواسته تا همه‌ی کارمندان هتل لباس‌های سنتی هندی بپوشند، اما کیم، یکی از دربان‌ها از پوشیدن لباس هندی اجتناب می‌کند.

در حالی که هتل مدیری برای رستوران خود ندارد، شون، سرپرست شراب‌خانه‌ی هتل، مسئولیت سرویس‌دهی را برعهده می‌گیرد که البته وقتی مهمانان سر میز شام در جای خود نمی‌نشینند، اوضاع قدری آشفته می‌شود. و لیدیا کنترلش را از دست می‌دهد وقتی که جواهر عروس داخل گاو صندوق می‌ماند و کسی نمی‌تواند در گاو صندوق را باز کند.

ژست گرفتن

شلوغ‌ترین تابستان در مهمان‌سرای کلیودن است، تعداد بی‌سابقه‌ای از مهمانان وارد هتل شده‌اند و کمبود پرسنل باعث شده تا فشار زیادی بر کارمندان هتل بیاید.

مدیریت هتل برای آن که نشان بدهد قدر زحمت کارمندان را می‌داند، یک پاداش ویژه تعیین کرده است، یک اردک طلایی پلاستیکی. لیدیا که هماهنگی عروسی‌ها را بر عهده دارد، مامور شده تا برای یک زوج چینی عروسی بر پا کند که مهمان‌سرای کلیودن را از آن جهت انتخاب کرده‌اند چون حال و هوای فیلم غرور و تعصب را دارد.

آنها می‌خواهند تا می‌توانند عکس بگیرند و با خود ۱۳ عکاس و فیلم‌بردار از شانگهای آورده‌اند، که لیورپول مدیریت‌شان را بر عهده دارد. بعد از ساعت‌ها عکاسی و پوشیدن چهار لباس عروسی، وقتی مراسمی که لیدیا با وسواس برنامه‌ریزی‌اش کرده، کاملا به هم می‌ریزد، تنش بالا می‌گیرد.

عشق در هوا موج می‌زند

در مهمان‌سرای کلیودن عشق در هوا موج می‌زند. آقا و خانم اسمیت که دارنده‌ی هتل‌های بوتیک هستند، می‌خواهند از بدنامی هتل که رسوایی‌های متعددی را در پرونده‌ی مهمانانش دارد، بهره ببرند، و در حال فیلم‌برداری یک تبلیغ در یک تخت‌خواب هستند.

روی رودخانه، ناخدا کِن، که به ناخدا خدای عشق مشهور شده، شاهد پنجاه‌ویکمین پیشنهاد ازدواجی است که روی قایقش دیده. لیدیا تجملی‌ترین عروسی سال را برای یک سوپرمدل ژاپنی و نامزد بریتانیایی‌اش برنامه‌ریزی می‌کند.

برای کیک ده طبقه‌ی عروسی و لباس دست‌دوز عروسی والنتینو و نیم میلیون پوند جواهرات هیچ هزینه‌ای دریغ نشده است. اما مراسم آتش‌بازی آن طور که باید اجرا نمی‌شود چون قرار بر آن است تا مراسم آتش‌بازی قبل از ممنوعیت شبانه‌ی برگزاری مراسم آتش‌بازی برگزار شود.

دانلود قسمت ها به صورت تکی

مستند یک هتل کاملن انگلیسی

هتل «ماندارین اورینتال هایدپارک» در لندن یکی از منحصربه فردترین هتل‌ های جهان است.

این هتل در قلب «نایتزبریج» واقع شده و بیش از صد سال است که مورد علاقه‌ی خانواده‌های سلطنتی، «سلبریتی»ها و ابرثروتمندان در سراسر جهان است.

در این مجموعه‌ی مستند در میانه‌ی فصل شلوغ تابستان وارد این هتل می‌شویم و از آن بازدید می‌کنیم. این مستند مدت کوتاهی پس از اعلام نتیجه همه‌پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت)، فیلمبرداری شده.

در این فیلم خواهیم دید که بیش از هشتاد درصد کارکنان این هتل از خارج بریتانیا آمده‌اند. از کارگران مختلف وپیشخدمت‌ها گرفته تا باربرها و دیگر کارکنان و خدمه‌ی این هتل. این تیم «بین المللی»  به مشتریانی از سراسر جهان خدمات به سبک انگلیسی ارائه می‌کند. یکی از کارکنان هتل درباره‌ی آن می‌گوید، «این داستان لندن مدرن است».

در طول تهیه‌ی این فیلم، با کارکنان هتل در حالی همراه هستیم که در یکی از شلوغ‌ترین پایتخت‌های جهان برای بازدیدکننده‌های سلطنتی و همراهان‌شان از سراسر جهان، غذا تهیه می‌کنند.


تعداد اپیزود: 2 قسمت


یک هتل کاملا انگلیسی

اپیزودهای مجموعه مستند یک هتل کاملا انگلیسی

یک هتل کاملا انگلیسی – ۱

در اولین قسمت از این مجموعه شاهد بازدید یک شاهزاده خانم اهل خاورمیانه و همراهانش از این هتل هستیم.

او یکی از باارزش‌ترین مشتری‌های این هتل است و بنابراین اتاق‌های او باید به طور ویژه آماده شود. از طرف دیگر باربرها و خدمه‌ی هتل باید بیش از دویست چمدان آن‌ها را نیز به داخل هتل بیاورند.

در طبقه‌ی پایین و در بخش لباس‌شویی، با یکی از کارگران جوان به نام «مکس» – اهل لیتوانی- آشنا می‌شویم. او با قرارداد موقت در اینجا کار می‌کند و قرارداد او چهار هفته‌ی دیگر به پایان می‌رسد اما او نمی‌خواهد از آنجا برود… و در اتاق نهارخوری با «آگا» (مسئول صبحانه) که اهل لهستان است دیدار می‌کنیم. او آرزو دارد در کارش پیشرفت کند.

در جلوی هتل با نگهبانی به نام «نایجل» (اهل استرالیا) دیدار می‌کنیم که در حال برطرف کردن مشکلات مربوط به پارکینگ است. اما کمی دیرتر صورتحساب چندصدهزار پوندی خانواده سلطنتی خاورمیانه‌ای آماده است و ما با «رومن»، مدیر اصلی دفتر، آشنا می شویم که یکی از مسئولیت‌های او این است که از پرداخت درست صورتحساب‌ها مطمئن شود…

و سرانجام در طبقه‌ی پایین خبرهای خوبی برای «مکس» در راه است. قرار داد او برای شش ماه دیگر تمدیدخواهد شد…

یک هتل کاملا انگلیسی – ۲

در دومین قسمت از این برنامه در شلوغ‌ترین فصل سال وارد هتل «ماندارین» می‌شویم.

سالانه هفتاد عروسی در این هتل برگزار می‌شود و در این برنامه ما شاههد جشن عروسی مجلل «سامانتا» و «رایک» از چین خواهیم بود… با تیم تشریفات و نگهبانی به سرپرستی «نایجل» همراه می‌شویم در حالی که به عضو جدید گروه‌شان خوش آمد می‌گویند.

عضو جدید «پاول» نام دارد و برخلاف بسیاری از کارکنان این هتل، در لندن به دنیا آمده و در این شهر بزرگ شده. این عضو جدید گروه باید تحت نظر یک همکار قدیمی‌تر به نام «فرانسوا» چیزهای زیادی درباره‌ی یک هتل پنج ستاره یاد بگیرد.

در این قسمت شاهد هستیم که «فرانسوا» چگونه مراقب بیش از دویست‌وپنجاه هزار پوند پول یکی از مهمانان ثروتمند است.این هتل همچنین پذیرای مهمانان بسیار مهمی مانند «مورگان فریمن» و «کوئینسی جونز» است. سارا، مدیر بخش ارتباطات، مدتی در هالیوود کار کرده و پذیرای دوستانش از آنجا است.

اما از طرف دیگر با وجود آنکه برای «رایک» و «سامانتا» روز بزرگی است اما مشکلاتی هم وجود دارد. سرآشپز چینی هتل برنج را فراموش کرده و حالا برای وعده‌ی غذای اصلی یک بشقاب کم است… اما هیچ اشتباهی در هتل «ماندارین» نباید اتفاق بیفتد و به همین خاطر است که «پاول» وارد عمل می‌شود تا اوضاع را روبراه کند.

در طبقه‌ی بالای هتل با «وانیا» آشنا می‌شویم. او سرپرست شیفت شب و مسئول رساندن سفارش‌های مهمانان به اتاق‌هایشان است. «وانیا» هشت ماه گذشته در شیفت شب کار کرده و نتوانسته دوست پسرش را ببیند و دلش برای او تنگ شده. او می‌گوید به همین خاطر تصمیم گرفته هتل را ترک کند.

در پایان این قسمت شاهد هستیم که «فرانسوا» به خاطر توجهش به مهمانان هتل از مدیر ارشد پاداش دریافت می‌کند…

دانلود قسمت ها به صورت تکی

مستند هتل افسانه‌ای ریتز

به پشت درهای هتل مجلل ریتز در لندن میرویم تا ببینیم این هتل رویایی چگونه اداره میشود و کارمندان آن برای جلب رضایت مشتریان چه کارهایی انجام میدهند…


تعداد اپیزود: 2 قسمت


هتل افسانه‌ای ریتز

اپیزودهای مجموعه مستند هتل افسانه ای ریتز

هتل افسانه‌ای ریتز – 1

با وجود مردمی که بیشتر از همیشه وقت‌شان را در هتل‌های پر زرق و برقی می‌گذرانند که درهایشان را باز کرده‌اند، چه طور یکی از سنتی‌ ترین هتل‌های دنیا میان هتل‌های دیگر خودش را برجسته می‌کند؟
ریتز درهایش را باز می‌کند و به ما اجازه می‌دهد به داخلش نگاهی بیندازیم تا ساز و کار یکی از بهترین هتل‌های جهان را از نزدیک ببینیم.
امشب ما با چند مهمان دیدار می‌کنیم: ریچارد ایی. گرنت، آنا وینتور و مو صلاح که از هتل دیدار می‌کنند.
بعد هم متوجه می‌شویم چای‌های بعد از ظهر معروف این هتل چه طور آماده می‌شود. هم‌چنین فعالیت‌های جان ویلیامز، سرآشپز هتل، را دنبال می‌کنیم، در حالی که ویلیامز در حال آماده‌سازی برای معرفی اولین کتاب آشپزی این هتل است که مشهورترین دستور پخت غذاهای هتل در آن آمده است.
پنی لنکستر برای صرف کوکتل به هتل می‌آید و مایکل دِکوزار که سرپرست دربان‌های هتل است و بزرگداشت ۴۶امین سال خدمتش در این هتل است.

هتل افسانه‌ای ریتز – 2

امشب دوباره نگاهی می‌اندازیم به درون هتل ریتز در حالی که در هتل یک مهمان رقص ترتیب داده شده است و جان ویلیامز یک ماده غذایی ساخته شده در خود هتل را به منوی غذا اضافه می‌کند.
خواهیم دید که گارسون‌ هتل با یک شگرد قدیمی چه طور یک بطری را باز می‌کند و چند سوپراستار اسپانیایی وارد هتل می‌شوند تا برای شرکت در جشن تولد هفتاد سالگی شاهزاده چارلز آماده شوند.
ریتز همچنان برای ما رو می‌کند که آماده شدنِ یک شبه برای ایام کریسمس چه چالش بزرگی است و چه طور آنها یک درخت کریسمس هفت و نیم متری را علم می‌کنند.
می‌بینیم که پختن ۵۰۰ بوقلمون در هفته با استاندارد میشلن چه حال و هوایی دارد و همراه می‌شویم با مهمانان وی‌آی‌پی ریتز که با جادوی کریسمس روبرو می‌شوند.

دانلود قسمت ها به صورت تکی

مستند های تکی (ویژه برنامه) درباره هتل ها

علاوه بر مجموعه های فوق, سه ویژه برنامه با موضوع هتل ها نییز در این پکیج قرار گرفته که در ادامه آنها را معرفی میکنیم:

مستند شارد هتلی در ابرها

در این برنامه چند ماه نخست کار جدیدترین هتل پنج ستاره در لندن را دنبال می کنیم. هتلی که بسیار درمورد آن صحبت می شود : هتل «شانگری لا» (به معنی بهشت زمینی یا بهشت گمشده) که در برج «شارد» لندن قرار گرفته.

هتل ۹۰ میلیون پوندی «شانگری لا» در حالی که از «امپراتوری شرق» بسیار دور است، یکی از اولین هتل‌هایی است که در انگلستان از مهمان‌ها به شیوه‌ی آسیایی پذیرایی می‌کند.

اما مکان این هتل پنج ستاره در غرب و شیک ترین جای لندن یعنی جایی که احتمالا شما انتظار دارید نیست٬ بلکه این اولین هتل پنج ستاره در لندن است که در جنوب رودخانه‌ی «تیمز» قرارگرفته؛ درست در کنار ایستگاه قطار «لاندن بریج» و نزدیک بیمارستان «گایز».

در این برنامه از صبح زود و پیش از باز شدن هتل با آن‌ها همراه شده و شاهد مصاحبه‌ی کاری آن‌ها برای شغل جدیدشان و تمرین و آموزش‌شان برای مهمان‌نوازی به شیوه‌ی آسیایی خواهیم بود و این در حالی است که آن‌ها بعد از افتتاح هتل نخستین ماه‌های سرنوشت‌ساز خودشان را در فراگیری سبک و سیاق این هتل می‌گذرانند.


تعداد اپیزود: 1 قسمت


شارد هتلی در ابرها

Claridge’s هتل

کلاریج هتلی است بسیار بزرگ با سبک بسیار انگلیسی‌. این هتل با قدمت ۲۰۰ سال در قلب میفر لندن قرار دارد و یکی‌ از هتل‌های مورد علاقه افراد مشهور و سلطنتی است که در لوکس بودن مثال زدنی‌ شده است.

حالا برای اولین بار، سازنده‌های برنامه‌های مستند اجازه پیدا کردند که به پشت صحنه بروند تا پی ببرند به رسوم و چالش‌ها یی که در پشت ناز پروری خدمات هتل ۵ ستاره قرار دارد.

این سریال ۳ قسمتی زندگی‌ در هتل کلاریج را در طول بیش از یک سال دنبال می‌کند، نظاره گر آماده شدن برای ملاقات کننده‌های سلطنتی بیگانه، برنامه ریزی برای یک بازسازی بزرگ و ملاقات با مهمانها، از دلال شرط بندی بازنشسته‌ای که برای ۴۰ سال هرروز صبحانه‌اش را در آنجا می‌خورد تا حیوان خانگی ناز پرورده‌ای که برنده بیش ۲۰ شب ماندن در آن هتل شده است.


تعداد اپیزود: 3 قسمت


Claridge's هتل

هتل شکلات

هتل شکلات به پشت دیوارهای بزرگترین کارخانه‌ی شکلات‌سازی مستقل بریتانیا می‌رود. در این مستند، به درون کارخانه‌ای می‌رویم که روزانه یک میلیون قطعه شکلات تولید می‌کند و گروهی از شکلات‌سازهای خبره را دنبال می‌کنیم که شکلات‌های تازه‌ای می‌سازند و خلق می‌کنند.

شکلات‌سازها اکنون ابداع تازه‌ی خود «لیدی مارمالاد» را آماده‌ی عرضه به پنل سختگیر چشندگان می‌کنند به این امید که تاییدشان را برای تولید و عرضه‌ی عمومی آن به دست بیاورند. همچنین خواهیم دید که این کارخانه چگونه هر ساله برای فصل داغ فروش شکلات خود را آماده می‌کند. از مزارع داغ و آفتابی کاکائو در سواحل کارائیب، تا قفسه‌های فروشگاه‌های شیک در خیابان‌های لندن، این داستان پشت‌پرده‌ی هتل شکلات است.


تعداد اپیزود: 5 قسمت


هتل شکلات

هتل ساووی

آن سوی درهای هتل ساووی ما را از لابی هتل فراتر برده و با داستان‌ اولین هتل مجلل بریتانیا آشنا می کند. این مهمان‌سرای بریتانیایی 130 ساله است که از مهمان‌هایی از جمله تعدادی از سرشناس‌ترین چهره‌های تاریخ پذیرایی کرده است.

این برنامه نشان می‌دهد چگونه هتل ساووی هتلی جلوتر از زمان خود بود. ابتکارات این هتل، روش خوردن، نوشیدن و لذت بردن ما را تغییر داده است؛ از اولین آشپز نامداری که شیوه آشپزی معروف او، فرهنگ رستورانی را به دنیا معرفی کرد، تا دهه 1920، عصر مشروبات لذت‌بخش که در میکده آمریکایی این هتل شهرت جهانی داشت و ایده مشروب خوردن پیش از غذا را شکل داد.

هتل ساووی، شهرت بی‌رقیب خود در خدمات‌دهی را مدیون پیش‌خدمت‌های خود است که شبانه‌روز در خدمت میهمانان هستند. هیچ درخواستی خیلی بزرگ و هیچ جزئیاتی خیلی کوچک نیست؛ ما تعدادی از فوت‌وفن‌های کسب‌وکار آنها را یاد خواهیم گرفت.

علاوه بر این، از کلیدهای موفقیت هتل ساووی، این هتل محبوب و پنج ستاره در گذشته و حال، رونمایی خواهیم کرد. با ورود به هزاره جدید، این هتل تحت پُرخرج‌ترین بازسازی تاریخ قرار می‌گیرد. اما آیا این هتل، که یکی از مشهورترین و سنتی‌ترین هتل‌هاست، می‌تواند به بقای خود ادامه دهد؟


تعداد اپیزود: 2 قسمت


هتل ساووی

هتلداری و مدیریت هتل

تاریخچه هتل‌ ها به‌طور مستقیم با تمدن‌ها ارتباط دارد. مطالعه تاریخ نشان می‌دهد یونانیان برای استفاده از آبگرم‌ها و استراحت میهمانان پیرامون آنها مکان‌هایی را ایجاد کردند. بعدها، رومی‌ها خانه‌های خویش را برای تأمین محل اقامت مسافران اختصاص دادند.

در عین حال، می‌توان گفت ایرانی‌ها نیز در ایجاد این صنعت نقش تاثیرگذاری داشته‌اند. ایجاد کاروانسراها و بناهای اقامتی در مسیر جاده ابریشم و جاده‌های دیگر نشان از توجه به این امر داشته است.

در قرون‌وسطی، صومعه‌ها و صخره‌ها اولین اماکنی بودند که به‌طور مرتب به مسافران پناه می‌دادند.

مقدمه ای بر صنعت هتلداری

تا اواسط دهه ۱۷۰۰، اصطلاح «هتل» برای اقامت در اروپا استفاده می‌شد. اولین آژانس مسافرتی شناخته‌شده که توسط توماس کوک در انگلستان در اواسط دهه ۱۸۰۰ میلادی افتتاح شد، فقط یک بسته شامل بلیت‌های راه‌آهن و یک کتاب تور ارائه می‌داد.

اولین هتل ها در جهان

انقلاب صنعتی که در دهه ۱۷۶۰ آغاز شد، به شروع ساخت هتل‌ها در همه‌جا کمک کرد. در ابتدا نیویورک و سپس در کپنهاگ، هتل‌ها در مراکز شهر تأسیس شدند. در ابتدای دهه ۱۸۰۰، هتل سلطنتی در لندن ساخته شد.

مقدمه ای بر صنعت هتلداری

استراحتگاه‌ های تعطیلات در فرانسه و ایتالیا شروع به کار کردند. در ژاپن نیز مهمانخانه‌ ها رشد کردند. در هند، خانه‌های ییلاقی، محل‌های اقامت قابل‌اطمینان برای مسافران را فراهم کردند. تری مونت در بوستون اولین هتل لوکس در مرکز شهر بود که دارای امکاناتی چون توالت اختصاصی، قفل درب اتاق و منوی غذا بود.

در سال ۱۸۲۲، در ونیز یک کاخ قدیمی به هتل تبدیل و در طول این دوره، هتل جدیدی در قاهره تأسیس شد. در نیویورک هم هتل نیویورک اولین هتلی بود که به حمام خصوصی مجهز شد.

در سال ۱۸۴۱ در مونیخ یک هتل آغاز به‌کار کرد. در سال ۱۸۶۲ میلادی هتل بزرگ پاریس با حضور امپراتور افتتاح شد. در نقاشی و دکوراسیون این هتل از استادان بنام جهان استفاده و اولین آسانسور هیدرولیکی در این هتل نصب شد.

در سال ۱۸۸۰، هتل ساگامور در ایالت نیویورک اولین هتلی بود که نسبت به تأمین برق در تمام اتاق‌هایش اقدام کرد. اولین مدرسه برای هتلداران در لوزان سوئیس در سال ۱۸۹۰ تأسیس شد و برای اولین بار یک هتل در شهر نیویورک در اتاق‌های خود امکان تماس با تلفن را فراهم کرد.

قدیمی ترین هتل در ایران

آغاز هتلداری در ایران نیز در اواخر دوره قاجاریه بود که اولین هتل با نام گراند هتل در زمینی به مساحت ۱۳۰۰ متر مربع شروع به‌کار کرد. این هتل ۲۵ اتاق لوکس، یک سالن نمایش بزرگ ۶۰۰ نفره و رستورانی به سبک اروپایی داشت.

گراند هتل

 آغاز دوره جدید مدیریت هتل و هتلداری در جهان

قرن بیستم آغاز دورانی بود که هتل‌های جدید و معتبر با سرعت شروع به کار کردند. پس‌ازآن، به دلیل وجود طلای سیاه در کشورهای خاورمیانه بود که تجار سراسر دنیا جذب و همین باعث توسعه هتلداری در شهرهایی همچون دبی، ابوظبی، ریاض، جده و… شد. در این دوره هتلداری زنجیره‌ای اعلام موجودیت کرد.

از سال ۱۹۸۰ میلادی دور جدیدی در هتلداری آغاز و بازاریابی خلاق و نوآور شروع شد و هتل‌ها به‌طور فزاینده‌ای رشد کردند. این حرکت باعث ساخت هتل‌ها در نزدیکی فرودگاه‌ها، ساخت هتل‌هایی برای اجلاس، هتل‌های بیمارستانی، هتل‌های تفریحی، هتلداری روستایی و … شد. اولین سیستم‌های مدیریت نوین هتلداری در بازار هتلداری ظاهر شدند و اولین سیستم مدیریت هتلداری آغاز به‌کار کرد.

هتلداری زنجیره‌ای

صنعت هتل رقابتی شده و بازار هدف هتلداران به سمت مسافران تفریحی و بازنشسته رفت. بازارهای در حال ظهوری چون چین، کره جنوبی، تایلند و ژاپن شناخته‌شده و هتلداری زنجیره‌ای در این بازارها شروع به فعالیت کردند.

هتلداری زنجیره‌ای چگونه به وجود آمد؟

اما در اوایل دهه‌ ۱۹۹۰، رکود اقتصادی در هتل‌ها به وجود آمد که از عمده دلایل آن بحران به وجود آمده در خلیج‌فارس بود؛ موضوعی که هتل‌ها را مجبور کرد تا خلاقیت بیشتری درراه‌های جذب میهمانان به کار گیرند.

برای اولین بار، محیط‌زیست و حفاظت از انرژی نقش مهمی در فعالیت‌های بازاریابی هتلداری به عهده گرفت. سیستم‌های رزرو بیشتر موردتوجه قرار گرفتند و هتلداران ابعاد جدیدی در ایجاد وفاداری مشتری و تشکیل پایگاه داده ارائه کردند. در سال ۱۹۹۵، اولین سیستم مدیریت اتاق هتل در سطح اروپا راه‌اندازی شد.

هتل‌های زنجیره‌ای در هم ادغام و متحد شدند. مثلا هالیدی، اینترکنتیننتال و کراون پلازا باهم ادغام شدند تا در شش قاره هتل داشته باشند؛ یا هتل‌ ماریوت نسبت به جذب رزیدانس و رامادا اینترنشنال اقدام و هتل ملیا یک خط جدید از بوتیک هتل‌ها را باز کرد؛ همچنین مجموعه آکور چند قرارداد همکاری با شرکت‌ها و هتل‌های شرق و خاورمیانه و … امضا کرد.

هتلداری زنجیره‌ای

در اروپا، شرکت‌های هتلداری تصمیم به بازسازی کاخ‌های ویران‌شده اوایل قرن در کشورهای شرقی شامل روسیه، کرواسی و اسلواکی گرفتند. امروزه معماران، مهندسان، طراحان و مدیران در طراحی هتل تمامی سلیقه‌های میهمانان را به‌خوبی در نظر گرفته و روند جدیدی را برای تعریف معیارهای بهتر و ارائه استانداردهای مدرن برای بهبود کیفیت زندگی ارائه می‌کنند.

اکنون این صنعت بسیار پیشرفت کرده است. هتل‌های زنجیره‌ای افزایش یافته‌اند. برندهای معروفی در صنعت هتلداری مانند حیات، هیلتون، ماریوت، استاروود، ریتز و…، به وجود آمده و خوب عمل می‌کنند.

با توجه به علاقه روزافزون مردم به سفر و گردشگری، آینده این صنعت بسیار روشن به نظر می‌رسد. در واقع، صنعت میهمان‌نوازی نیروی متحدکننده‌ای بود که دنیا را به یک روستای جهانی شبیه ساخت و باعث شد فرهنگ‌های مختلف بیشتر با همدیگر متحد شوند.

کلمات و عبارات کلیدی این نوشته

هتلداری به انگلیسی ، هتلداری فنی حرفه ای ، هتل داریوش ، هتلداری دانشگاه تهران ، ضرورت هتلداری ، غول هتلداری ایران ، هتلداری فنی حرفه ای ، هتل داری فیلم ، فرهنگ هتلداری ، فرم هتلداری ، فروشگاه هتلداری ، مدرک هتلداری فنی حرفه ای ، هتلداری علوم تحقیقات ، هتلداری علمی کاربردی ، هتلداری علامه طباطبایی ، هتلداری علمی کاربردی تهران ، عکس هتلداری ، عکسهای هتلداری ، کاردانی هتلداری علمی کاربردی ، هتلداری دانشگاه علم و فرهنگ ، قوانین هتلداری ، قوانین هتلداری در ایران ، قبولی هتلداری ، قرارداد هتل داری ، قیمت هتلداری ، هتلداری در قطر ، هتلداری در قبرس ، ثبت نام هتلداری ، صنعت هتلداری ، صنعت هتلداری در ایران ، صنعت هتلداری و گردشگری ، نقش صنعت هتلداری در گردشگری ، تاریخچه صنعت هتلداری در ایران ، خدمات هتلداری ، حقوق هتلداری ، حسابداری هتلداری ، هتلداری یعنی چه ، یادگیری هتلداری ، رشته هتلداری یا گردشگری ، رشته ی هتلداری در دانشگاه ، دوره ی هتلداری ، ظروف هتل داری ، هتلداری مدرن ، هتلداری مهاجرت ، هتلداری موفق ، هتلداری مقاله ، هتلداری کتاب ، هتلداری چیست ، هتلداری کسب و کار ، کتاب درسی هتلداری ، شغل هتلداری چیست ، چالش های هتلداری ، مدیریت هتلداری چیست ، لباس هتل داری ، چک لیست هتلداری ، هتلداری جهانگردی ، جشنواره هتلداری ، هتلداری و جهانگردی ، بزرگترین شرکت هتلداری جهان ، روز جهانی هتلداری ، نمایشگاه هتلداری ، هتلداری زیر شاخه کدام رشته است ، هتلداری زیر شاخه چه رشته ای است ، هتلداری بهتر است یا گردشگری ، ترجمه هتلداری ، تاریخچه هتلداری ، تجهیزات هتلداری ، هتلداری سیاحتی ، سازمان هتلداری و گردشگری ، سامانه هتلداری ، هتلداری اسلامی ، پرسشنامه هتلداری ، هتلداری ویکی پدیا ، هتلداری و جهانگردی ، هتلداری و توریسم ، هتلداری و توریست

5/5 ( 1 امتیاز )

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش هتلداری در بهترین هتل های جهان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *