با خرید این مستند تی وی کارت شما 270 تومان برای خریدهای بعدی شارژ میشه!

دزدان آرامگاه

1,800 تومان

اکتبر ۱۱۱۱ پیش از میلاد ؛ آرامگاه های فرعون ها غارت می شوند .
شهر مقدس تبس از این رسوایی حیران است .
یک کارگر دستگیر شده است .
این یک داستان واقعیست.
تحقیقات نشان میدهد که ۳۰۰۰ سال بعد , مدارک جرم او هنوز وجود دارند .
اما محاکمه او همانند یک مجرم معمولی نیست .
او در میانه جنگ قدرت بین دو سیاستمدار رقیب گرفتار شده است .
این قربانی اطلاعاتی دارد که میتواند قدرتمندترین مرد مصر را سرنگون سازد.

خرید لینک دانلود
Share :

در معماری اهرام مصر هدف اصلی سازندگان ، ساختن سدی مقاوم در برابر تخریب ها و جلوگیری از سرقت آثار داخل ان بود و به همین دلیل ساخت این بناها همراه با پیچیدگی ها و پنهان کاری های بسیاری است تا کسی پس از مرگ فرعون امکان دسترسی و دستبرد به این ثروت را نداشته باشد .
تقریبا در تمامی هرم ها ده ها راه انحرافی و تله های مختلف برای جلوگیری از ورود دزدان تعبیه شده است و همچنین هیچ یک از ان ها در ورودی نداشتند .
تمامی تلاش فراعنه مصر و معماران سازنده این بناهای منحصر به فرد که با دستان صدها هزار برده ساخته شدند ، نتوانست در برابر وسوسه دستیابی به ثروت افسانه ای موجود در داخل هرم ها مقاومت کرده و طی هزارن سال پس از ساخته شدن اهرام ، دزدان مقابر موفق شدند تا به گنجینه های موجود در قبر پادشاهان دسترسی پیدا کنند و زمانی که باستان شناسان در روزگار معاصر به داخل این هرم های شگفت انگیز رسیدند تنها با دیواره های خالی و اتاق های غارت شده ای رو به رو شدند که هیچ نشانه ای از شکوه جلال فراعنه مصر در ان باقی نمانده بود .
سرانجام با کشف مقبره یکی از فراعنه مصر که هنوز دست غارتگران به ان نرسیده بود ، کلید این معما گشوده شد .
البته این فرعون در هرم مدفون نشده بود و مقبره ای کاملا عادی داشت.
توت عنخ آمون یکی از فراعنه سلسله هجدهم مصر بود که در سال های ۱۳۴۱ تا ۱۳۲۳ پیش از میلاد زندگی می کرد می کرد و در هنگام مرگ بسیار جوان و در سن نوزده سالگی بود.
مرگ وی مصادف با دوره زوال قدرت فراعنه سلسله هجدهم بوده و دوره کوتاه سلطنت وی همراه با هرج و مرج و بی ثباتی دینی و سیاسی در سرزمین مصر بود .
این آرامگاه در سال ۱۹۲۲ میلادی توسط باستان شناسی به نام هوارد کارتر کشف شد .
بر اساس آزمایش های دی ان ای انجام شده در سال ۲۰۱۰ بر روی مومیائی این فرعون ، مشخص شد که توت عنخ آمون فرزند فرعون توت عنخ آتون است .
اگر چه این فرعون جوانمرگ در طول زندگی خود نسبت به سایر پادشاهان مصر قدرت بسیار کمی داشته و پس از مرگش نیز فراموش شد ولی امروزه وی را به عنوان مشهورترین فرعون مصر می شناسند زیرا آرامگاه وی تنها نمونه دست نخورده ای است که وضعیت زندگی و فرهنگ مردم مصر باستان است .

۰/۵ ( ۰ امتیاز )

نظرات

هیچ نظری وجود ندارد.

اولین کسی باشید که نظر میدهید: “دزدان آرامگاه”