مستند مجموعه مستند توقف زمان

در این مستند جذاب “جیف لیبرمن” دانشمند دانشگاه MIT به همراه یک متخصص فیلمبرداری با دوربین‌های سرعت بسیار بالا از پدیده‌های جالب و منحصر به فرد فیلمبرداری می کنند.
پدیده‌های جذابی همانند برخورد گلوگه با اجسام مختلف و یا تصادف دو ماشین با یکدیگر!
آن ها سپس با پخش مجدد فیلم های ضبط شده با سرعت بسیار پایین , پرده از راز پدیده هایی که چشم انسان نمی تواند آنها را ببیند بر می دارند.
همچنین جف لیبرمن Jeff Lieberman محقق و استاد دانشگاه MIT جنبه های علمی و آنچه که از نظر فیزیکی و دینامیکی در این اتفاقات روی می دهد را برای ما آشکار می کند.

مجموعه مستند توقف زمان

اطلاعات مستند مجموعه مستند توقف زمان

توضیحات

مستند ” Time Warp ” یک مجموعه مستند بسیار دیدنی است که توسط شبکه discovery تولید شده است.در این مستند  از وقایع مختلف با دوربین‌هایی که بیست هزار فریم در ثانیه فیلم‌برداری می‌کنند، تصویربرداری می‌شود و سپس به صورت آهسته بازپخش می‌شود.
این مجموعه مستند در سال 2014 توسط شبکه تلویزیونی منوتو با عنوان ” مجموعه مستند توقف زمان ” به زبان فارسی دوبله و پخش گردید.

مجموعه مستند تایم وارپ Time Warp ، زمان را برای شما نگاه می‌دارد!
همانطور که می‌دانید، چشم انسان تا 30 فریم در ثانیه بیشتر نمی‌تواند ببیند، دوربین‌های معمولی نیز همینطور هستند.

اما دوربین Ultra High Speed که در این مستند به کار رفته است می‌تواند تا 20 هزار فریم در ثانیه کپچر کند!!
این سرعت آنقدر زیاد است که یک گلوله خارج شده از دهانه تفنگ را نیز می‌تواند فیلمبرداری کند!

این مستند هم از جنبه علمی و هم از جنبه لذت بردن از دنیای اطراف ، به هر صحنه‌ای با دید این دوربین نگاه کرده است!
صحنه آهسته برخورد مشت یک بوکس‌کار به رقیبش، صحنه افتادن یک قطره بر روی آب، صحنه برخورد گلوله با سیب و تخم مرغ، صحنه ترکیدن بادکنک و … و در کل، صحنه‌هایی که ما فقط لحظه‌ای آن را درک می‌کنیم!

این مجموعه تا امروز به صورت یک مجموعه 32 قسمتی توسط شبکه تلویزیونی manoto دوبله و پخش شده است.

مجموعه مستند توقف زمان

مجموعه مستند توقف زمان

در این مستند جذاب “جیف لیبرمن” دانشمند دانشگاه MIT به همراه یک متخصص فیلمبرداری با دوربین‌های سرعت بسیار بالا از پدیده‌های جالب و منحصر به فرد فیلمبرداری می کنند.
پدیده‌های جذابی همانند برخورد گلوگه با اجسام مختلف و یا تصادف دو ماشین با یکدیگر!
آن ها سپس با پخش مجدد فیلم های ضبط شده با سرعت بسیار پایین , پرده از راز پدیده هایی که چشم انسان نمی تواند آنها را ببیند بر می دارند.
همچنین جف لیبرمن Jeff Lieberman محقق و استاد دانشگاه MIT جنبه های علمی و آنچه که از نظر فیزیکی و دینامیکی در این اتفاقات روی می دهد را برای ما آشکار می کند.
به عبارتی این مستند زمان را برای شما متوقف میکند.

 

اطلاعات تکمیلی مجموعه مستند توقف زمان

عنوان اصلی : Time Warp
کارگردان: Jeff Lieberman
ستارگان : Jeff Lieberman, Matt Kearney, Eric Boardman
سال تولید: 2008
کشور: USA
کمپانی تولید کننده: discovery
تعداد اپیزود: 32 قسمت
صدا / زیر نویس: دوبله فارسی

مجموعه مستند توقف زمان

معرفی اپیزودهای مجموعه مستند توقف زمان

این مجموعه مستند دیدنی شامل 32 اپیزود به شرح زیر میباشد:

شکستن آجر

چه اتفاقی می افتاد وقتی شما از آبنبات نعنایی و سودا یک موشک بسازید.
یا وقتی با بازوی خود یک آجر را بشکنید.
اگر می خواهید بدانید با ما همراه باشید و دو نفر که با دوربین های پیشرفته ی خودشان می توانند تمام حرکات دنیا را متوقف کنند.
یک آزمایشگاه پیشرفته را به همه ی این ها اضافه کنید.
همه و همه در توقف زمان.

مخلوط کن

وقتی یک نفر با اره برقی تردستی می کند چه اتفاقی می افتد.
آیا شما حاضر هستید چند تا فندک رو تو مخلوط کن بندازید یا وقتی یک شیشه نوشیدنی را با دست خالی می شکنید.
خوب اونوقت حسابی سرتون کلاه رفته است.
با دو مردی که حرکات آهسته دوربینشون می توانند حرکت دنیا را متوقف کنند همراه باشید.
در برنامه ی توقف زمان.

روغن سوزی و حباب صابون

چه اتفاقی می افتد اگر یک روغن سوزی حسابی راه بیندازیم.
یا یک نوشابه ی خالی را به یک بمب یخ خشک تبدیل کنیم.
یا به یک تور جادویی و اسرار آمیز برویم.
ضمنا وارد دنیای عجیب و غریب حباب های صابون هم خواهیم شد.
اگر می خواهید همه ی این ها را بدانید باید با برنامه ی توقف زمان همراه باشید.

اسکیت سواری از مجموعه مستند توقف زمان

هنر شهری اسکیت سواری واقعا همین است.
این ترکیب ورزش ژیمناستیک سواری با حرکات رقص همراه با تمام خشونت یک دعوای خیابانی بسیار جالب است و در توقفگاه زمان به اسکیت سواری می پردازیم.

شوک الکتریکی

چه اتفاقی می افتاد اگر چهارصد ولت برق به بدن یک نفر وصل شود ؟ وقتی ورزشکار به کمک نیزه اش ۲۰ فوت بالا برود و وقتی مته به بتن می خورد بر روی عضلات انسان چه اتفاقی می افتد؟ شما بیننده ی توقف زمان هستید.
اگر یک آزمایشگاه فوق پیشرفته را که درون آن هر چیزی اتفاق می افتد در کنار سرکش ترین استعداد های دنیا قرار بدید چه اتفاقی می افتد ؟ و همه ی این ها در توقفگاه زمان.

تصادف – تیراندازی

چه اتفاقی می افتد اگر یک نفر خودش را جای آدمک تست تصادف قرار دهد و بدن خودش را درگیر یک تصادف فاجعه بار کند.
چه اتفاقی می افتد وقتی یک تیر به قوطی نوشابه برخورد کند و جواب همه ی این سوال ها در توقف زمان.
با دو مردی که حرکات آهسته ی دوربینشان می تواند حرکت دنیا را متوقف کند همراه شوید.

مرغ مگس خوار

چطور یک شمشیر سامورائی مرگبار , حریف را قطعه قطعه می کند.
چطور یک بازیکن حرفه ای بیلیارد بازی را در اختیار می گیرد و چنین ضربات استادانه و باور نکردنی به توپ ها می زند.
وقتی که یک مرغ مگس نوشیدنی سنگین را می نوشد چه اتفاقی می افتد.
دو نفر را تصور کنید که دوربین های حرکت آهسته ی آنها بتواند حرکت دنیا را متوقف کند.
یک آزمایشگاه بسیار پیشرفته که هر چیزی می تواند درون آن به وجود بیاورد و درخشان ترین استعداد های جهان را به ترتیب بیافزاید.

راه رفتن بر روی دیوار و آب

برنامه ی توقف زمان , آزمایش ها و ماجراجویی هایی را انجام می دهد که همگی توسط افراد حرفه ای و آموزش دیده به اجرا در می آیند.
لطفا هرگز سعی نکنید این آزمایشها را خودتان انجام دهید.
چه اتفاقی می افتد یک نفر جاذبه را به مبارزه می طلبد و رسما روی دیوار راه می رود.
چه اتفاقی می افتد وقتی دو نفر سعی می کنند و موفق می شوند روی آب راه بروند و بالاخره چه اتفاقی می افتد وقتی قطره ها ی معصوم آب به هم پیوسته و چشم نوازترین فواره ی دنیا را می سازند و چه اتفاقی می افتد در توقف زمان.

نیتروژن مایع از مجموعه مستند توقف زمان

برنامه ی توقف زمان نمایش هایی را نشان می دهد که توسط متخصصین آموزش دیده انجام گرفته است.
لطفا هیچکدام آنها را خودتان امتحان نکنید.
چه اتفاقی می افتد یک وسیله ی آتش بازی منفجر شود یا وقتی یک گل رز منجمد شود.
وقتی یک گلوله ی تفنگ خطرناک که از هر چیزی رد می شود شلیک شود چه اتفاقی می افتد در توقف زمان.
دو نفر را فرض کنید که حرکت آهسته ی دوربین شان می تواند دنیا را متوقف کند به اضافه ی یک آزمایشگاه مدرن که می تواند هر چیزی توش اتفاق می افتد.

شکستن دیوار صوتی

چه اتفاقی می افتد وقتی شلاقی به قوطی نوشابه می خورد.
چه اتفاقی می افتد وقتی یک بازیکن حرفه ای راکی ضربه ای شدید به توپی کوچک می زند و چه اتفاقی می افتد وقتی بهترین دوست آدم ها بدن خودش را شدید تکان می دهد.
با دو مردی که حرکت آهسته ی دوربین شان می تواند حرکت دنیا را متوقف کند همراه بشوید در برنامه ی توقف زمان.

شکستن شیشه – یویو

چه اتفاقی می افتد وقتی گردباد یک تیکه چوب ۲ در ۴ رو به شیشه می کوبونه ؟ چه اتفاقی می افتد وقتی یک گلوله پنت بال با سرعت ۳۰۰ فوت در ثانیه به پای آدم برخورد می کند ؟ یا وقتی یک متصدی بار یک لیوان نوشیدنی شعله ور درست می کند ؟ دوربین های حرکت آهسته ی این دو مرد می تواند دنیا را متوقف کند.
یک آزمایشگاه تکنولوژی برتر که در آن هر چیزی امکان پذیر است و چند تا از پرشورترین استعداد های دنیا کافی است که وجود داشته باشد که هر چیزی در آن اتفاق بیافتد و اتفاق هم می افتد.

تفنگ میخ زن

وقتی میز به انگشت بخورد چه اتفاقی می افتد ؟ کی گلوله با آب برخورد می کند ؟ دو نفر را درنظر بگیرید که با حرکت آهسته ی دوربین خود می توانند حرکات دنیا را متوقف کنند.
یک آزمایشگاه مدرن که هر چیزی می تواند درون آن اتفاق بیافتد و اتفاق هم می افتد و به اضافه بعضی از با استعدادترین های جهان.

برندگی کارت

چطوری یک کارت بازی معمولی تبدیل به سلاحی مرگبار می شود ؟ یا یک دوچرخه معمولی چگونه می تواند تبدیل به یک ضد جاذبه کشنده شود ؟ چطور یک اسکیت باز حرفه ای در مقابل دوربین های ما وارد پیست می شود ؟ دو نفر را در نظر بگیرید که حرکت آهسته ی دوربینشان دنیا را متوقف می کند و به اضافه ی یک آزمایشگاه خیلی پیشرفته که هر چیزی می تونه تو اون اتفاق بیافته و یک عده از درخشان ترین استعداد های درخشان.

شکار کبوتر گلی

چه اتفاقی می افتد وقتی کبوتر گلی بیچاره در تیررس یک تفنگ شکاری قرار می گیرد ؟ یا موقعی که یک توپ بیسبال با سرعت ۹۰ مایل در ساعت به چوب برخورد می کند.
دو نفر که دوربین های حرکت آهسته آنها می توانند دنیا را متوقف کند.
بعلاوه یک آزمایشگاه فوق مدرن که هر چیزی می تواند در آن اتفاق بیافتد و اتفاق هم می افتد و بعضی از رام نشدنی ترین آدم های با استعداد دنیا.

سرخ شدن غذا از مجموعه مستند توقف زمان

چه اتفاقی می افتد وقتی یک تیرانداز به سراغ صنعت نوشابه ی گازدار برود ؟ یا وقتی کلسترول بالا با تصویربرداری سریع مواجه شود ؟ یا وقتی یک بمب رنگ منفجر شود چه اتفاقی می افتد ؟ دونفر را در نظر بگیرید که دوربین های آنها بتواند حرکت دنیا را آهسته کند و یک آزمایشگاه سطح بالا را به آن اضافه کنید وتعدادی از نخبه های دیوانه ی دنیا.
چه اتفاقی می افتد در توقف زمان.

درامر – شمشیر سامورائی

وقتی یک درامر با رکورد سرعت جهان روی تبل می کوبد چه اتفاقی می افتد ؟ یا وقتی یک شمشیر سامورائی داخل آشپزخانه استفاده شود چه اتفاقی می افتد ؟ یا یک نفر اسکی باز روی آب فوق العاده ای باشد و روی آب راه برود چه اتفاقی می افتد ؟ دو مرد که دوربین های دور آهسته ی آنها می تواند دنیا را متوقف کند و یک آزمایشگاه با تکنولوژی بالا که هر چیزی می تواند درون آن رخ دهد و البته هم اتفاق می افتد بعلاوه بعضی از سرکش ترین استعدادهای جهان.

مارزنگی – بولینگ

وقتی یک دعوا داخل مشروب فروشی از کنترل خارج شود چه اتفاقی می افتد ؟ مار زنگی می گه از روی من رد نشید و توپ بولینگ که به هدف نمی خورد.
دو نفر را در نظر بگیرید که دوربین های حرکت آهسته ی آنها می تواند دنیا را متوقف کند بعلاوه یک آزمایشگاه که هر چیزی می تواند درون آن اتفاق بیافتد و اتفاق هم می افتد و با یه تعداد از ماجراجویان با استعداد جهان در برنامه ی توقف زمان.

شکنجه گاه از مجموعه مستند توقف زمان

چه اتفاقی می افتد اگر یک آزمایشگاهی را به یک شکنجه گاه تبدیل کنیم ؟ ویا به یک مرکز آموزشی هنرهای رزمی عجیب و غریب ؟ و یا به یک استادیوم رقص با یک فن آوری پیشرفته ؟ با دونفر آشنا شوید که حرکت آهسته ی دوربین آنها می تواند دنیا را متوقف کند به اضافه یک آزمایشگاه که هر چیزی درون آن ممکن است اتفاق بیافتد و اتفاق هم می افتد و بعلاوه یاقی ترین استعدادهای جهان همه در توقف زمان.

بندبازی از مجموعه مستند توقف زمان

وقتی اره برقی به ملاقات گربه ماهی می رود چه اتفاقی می افتد ؟ و برای یک مرد که با نیروی جاذبه در می افتد چه اتفاقی می افتد ؟ دو مرد را در نظر بگیرید که دوربین های حرکت آهسته ی آنها می تواند دنیا را متوقف کند.
به اضافه ی یک آزمایشگاه بسیار پیشرفته که هر چیزی دورن آن می تواند اتفاق بیافتد و اتفاق هم می افتد و با بعضی از سرکش ترین استعدادهای جهان در توقف زمان.

برخورد چوب از مجموعه مستند توقف زمان

چه اتفاقی می افتد اگر با بزرگترین منجلیق دنیا به قرون وسطی برویم.
چه اتفاقی می افتد اگر چوبی به نارگیل , لامپ و بدن انسان می خورد؟ و یک لاستیک به میخ های کشنده می رسد ؟ و وقتی یک شلیک خوب موشک درست پیش نمی رود.
واقعا چه اتفاقی می افتد ؟ در توقف زمان با دو مردی که حرکات آهسته دوربینشان می تواند حرکت دنیا را متوقف کند آشنا می شوید.

آناتومی جرقه

چه اتفاقی میفته وقتی کیسه‮ های هوا، یه ماشین رو میترکونن؟ وقتی شعله به جرقه میرسه.
وقتی کشتی گیرها عصبانی و خشن میشن.
و فشار به حد اعلا میرسه.
واقعا چه اتفاقی میفته؟ با دو مردی که حرکات آهسته ‎ی دوربینشون می‎تونه حرکت دنیا رو متوقف کنه همراه بشید…

متالیکا از مجموعه مستند توقف زمان

وقتی گروه افسانه‮ای متالیکا به دیدن توقف زمان میاد چه اتفاقی می‮افته؟ وقتی اره برقی به آناناس، بطری آبجو و رادیاتورمیرسه وموتورسیکلت به گل میرسه چه اتفاقی میفته؟ توقف زمان.
بادو مردی که حرکات آهسته‎ی دوربین هاشونمی‎تونه حرکت دنیا رو متوقف کنه همراه بشید.

موتور سیکلت از مجموعه مستند توقف زمان

چی میشه وقتی مسلسل به قوطی رنگ و خرس عروسکی شلیک میکنه ؟ وقتی یک موتورسوار جاذبه رو به چالش میکشه ؟ وقتی شیرجه ‮روها سقوط میکنن و این مرد، از همون ساختمون سه طبقه به داخل آبی به عمق سی سانتیمتر میپره؟! واقعا چه اتفاقی میفته؟ با دو مردی که حرکات آهسته دوربین هاشون می‎تونه حرکت دنیا رو متوقف کنه همراه بشید.

مار، کشتی‌ ژاپنی

چه اتفاقی میفته وقتی مارها حمله میکنن؟ وقتی یه مرد بزرگ با یه مرد خیلی بزرگ روبرو میشه, وقتی انسان کانگورو میشه و وقتی ما یه اتاق نشیمن رو خوراک یه آتش بزرگ میکنیم.
واقعا چه اتفاقی میفته؟ با دو مردی که حرکات آهسته‎ی دوربین هاشون می‎تونه حرکت دنیا رو متوقف کنه همراه بشید…

قطره‌های آب، پوکر و میکروبها

با تلفیق سیب‌زمینی و توپ چی پیش می‌آد؟ برخورد استیک به دیوار.
بالا و پریدن قطره‌های کوچک آب.
و توالتی که از سیفونش املت بیرون می‌آد.
چه اتفاقی می‌افته؟ توقف زمان.
با دو مردی آشنا بشین که دوربین‌های سریع‌شون می‌تونه حرکت دنیا رو متوقف کنن.

عکس العمل سریع از مجموعه مستند توقف زمان

وقتی یک تیر سرکش به دستی خالی برخورد کنه چه اتفاقی می‌افته؟ وقتی یک سگ ورزشکار مثل سوپرمن می‌شه.
وقتی یک یویو به سلاحی مرگبار تبدیل می‌شه.
خُب، خودتون ببینین.
چه اتفاقی می‌افته؟ توقف زمان.
دو مرد که دوربین‌های سرعت‌ بالاشون می‌تونه دنیا رو متوقف کنه.

سلاح گرم، فلز سرد

وقتی تبر و خربزه به هم برخورد میکنن چی میشه؟ وقتیکه دست انسان با سرب مذاب برخورد میکنه.
و وقتیکه یک تیرانداز ماهر به هدف میزنه.
دو نفر رو همراهمون داریم که با دوربینهای اسلوموشن میتونن دنیا رو سر جاش متوقف کنن.

گربه‌های بزرگ، کشتی‌ در قفس

توقف زمان، به شیوه‌هایی حیرت‌انگیز و تماشایی از جهان ما رمزگشایی می‌کند.
این برنامه بعد زمان را به کلی تغییر می‌دهد.
در این برنامه چیزهایی را دیده و تحسین می‌کنیم که در حالت عادی خارج از دایره‌ی حواس بشری قرار می‌گیرند، چون خیلی سریع اتفاق می‌افتند.
به گروه توقف زمان، جف لیبرمن و مَت کیرنی، ملحق شوید.
آن‌ها زندگی معمولی و فراتر از معمولی را با دوربین‌های فوق‌آهسته‌شان ثبت می‌کنند.

قطار هوایی از مجموعه مستند توقف زمان

توقف زمان، به شیوه‌هایی حیرت‌انگیز و تماشایی از جهان ما رمزگشایی می‌کند.
این برنامه بعد زمان را به کلی تغییر می‌دهد.
در این برنامه چیزهایی را دیده و تحسین می‌کنیم که در حالت عادی خارج از دایره‌ی حواس بشری قرار می‌گیرند، چون خیلی سریع اتفاق می‌افتند.
به گروه توقف زمان، جف لیبرمن و مَت کیرنی، ملحق شوید.
آن‌ها زندگی معمولی و فراتر از معمولی را با دوربین‌های فوق‌آهسته‌ شان ثبت می‌کنند.

تصادف‌های ماشین

تا حالا به این فکر کردین که تمام اتومبیلهایی که ما در‬برنامه ی توقف زمان داغونشون می کنیم، از کجا سر در‬‫می آرن؟ آیا کسی حاضر از به زمین افتادن یک درخت در‬‫جنگل فیلمبرداری کنه؟ یا وقتی یک اسطوره ی اسکیت فرصت درخشش جلوی ‬‫دوربین رو پیدا میکنه، چه اتفاقی می افته؟ ‫ همه و همه در‬‫برنامه ی توقف زمان.

مردان آبی از مجموعه مستند توقف زمان

برنامه ی توقف زمان در یک ماجراجویی جدی با مردان آبی همراه می شه.
فکر می کنین در ملاقات جوجه با ملخ چه اتفاقی می افته؟ آزمایش های علمی، حسابی انفجاری می شن.
تکه هایی از برنامه رو پخش می کنیم که بیشترین تقاضای باز پخش رو داشتن.

برخورد شمشیر از مجموعه مستند توقف زمان

توقف زمان، به شیوه‌هایی حیرت‌انگیز و تماشایی از جهان ما رمزگشایی می‌کند.
این برنامه بعد زمان را به کلی تغییر می‌دهد.
در این برنامه از مجموعه مستند توقف زمان , چیزهایی را دیده و تحسین می‌کنیم که در حالت عادی خارج از دایره‌ی حواس بشری قرار می‌گیرند، چون خیلی سریع اتفاق می‌افتند.
به گروه توقف زمان، جف لیبرمن و مَت کیرنی، ملحق شوید.
آن‌ها زندگی معمولی و فراتر از معمولی را با دوربین‌های فوق‌آهسته‌ شان ثبت می‌کنند.

دانلود قسمت ها به صورت تکی

5/5 ( 1 امتیاز )

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مجموعه مستند توقف زمان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *