مستند باراکا | دانلود مستند baraka به همراه نقد و بررسی کامل

شهر باراکا کجاست؟ از قبیله ایت باراکا چیزی میدانستید؟ دانلود مستند baraka بدون سانسور همراه با تماشای آنلاین فیلم باراکا بصورت رایگان!
مستند باراکا
فهرست مطالب

مستند باراکا، بدون حضور راوی (بدون گفتار) به کارگردانی ران فریک تهیه و ساخته شده است. مستند معرفی شده، در کشور آمریکا و به زبان انگلیسی در سال 1992 میلادی تولید شده است. باراکا در برخی زبان ها اعم از عبری و عربی، به معنای برکت می باشد. فیلم باراکا جزو هزینه برترین مستندهای تاریخ می باشد که برای تهیه آن، کارگردان از غرب به شرق سفر کرده و از دورافتاده ترین و ناشناخته ترین سرزمین ها و مدرن ترین و صنعتی ترین کشورهای جهان دیدن کرده است تا به راز نهفته در ملل و اقوام بشر، پی ببرد. مستند باراکا در 96 دقیقه (1 ساعت و 36 دقیقه) منتشر شده است و فوق العاده مهیج می باشد.

برخی با مشاهده پوستر مستند باراکا، گمان می کردند که این مستند راجع به مردم شهر باراکا می باشد. در حالی که باید بگویم، خیر! مستند باراکا، جنب و جوش افراد در سراسر جهان اعم از بیابان های بی حاصل، شهرهای پر هرج و مرج، جزایر مسکونی و جنگل ها را به تصویر می کشد. تعامل طبیعت و تکنولوژی را می توان در این مستند، درک کرد، اما شهر باراکا کجاست؟ شهر باراکا در شرق جمهوری دموکراتیک کنگو در استان کیوو جنوبی قرار دارد. فیلم باراکا ارتباط مستقیمی با شهر باراکا ندارد. علت نام گذاری این مستند، معنی واژه باراکا (Baraka) می باشد. باراکا به معنای برکت است و در طول این مستند، ران فریک تلاش کرده است تا دورنمایی از فرهنگ جهانی به مخاطب ارائه دهد.

در مستند باراکا به قبیله ایت باراکا هم اشاره شده است که جزو قبایل خاص می باشند. قبیله ایت باراکا، یکی از قبایل آدم خوار و عریان است که در ناشناخته ترین نقاط در حال زندگی می باشند. حتی تصویر پوستر این مستند به یکی از افراد قبیله ایت باراکا، اشاره دارد.

دانلود فیلم باراکا
مستند باراکا

معرفی بخش های اصلی مستند باراکا

فیلم باراکا به سه بخش اصلی “طبیعت بکر”، “دستبرد تکنولوژی از طبیعت” و “فرهنگ های کهنه  اما زنده” تقسیم شده است. از این رو، هر بخش، فصل بندی های مختلفی دارد که به بررسی فرهنگ جهانی پرداخته است. بخش اول مستند باراکا، طبیعت بکر می باشد و راجع به مردمان بومی که آیین هایشان بخشی از طبیعت بکر منطقه است، صحبت می کند. بخش اول، دربرگیرنده فصل 1 تا فصل 7 می باشد و به شرح “برف و یخ”، “معابد”، “نور و سایه”، “آتشفشان”،  “جزایر گالاپاگوس”، “آبشار دیوساگو” و “آفریقا” است. بخش دوم مستند باراکا، راجع به دستبرد تکنولوژی از طبیعت می باشد و محوریت آن، مردمانی هستند که طبیعت و روابط خود را از ریشه برمی کنند و به آن ها آسیب جدی می رسانند.

در فصل دوم فیلم باراکا، فصل 8 تا فصل 15 گنجانده شده است و عناوین این فصل ها، عبارت اند از “جنگ ها و اردوگاه های کار اجباری”، “سیگارها و سنتو”، “آشفتگی ترافیک”، “تولید انبوه”، “دیوانگی”، “گورستان هواپیماها”، “سایه هایی از گذشته” و “لشکر سفالین”. در بخش سوم، ران فریک راجع به بناهای باستانی بازمانده از تمدن های پیشین، ناپایداری و پایندگی کوشش های بشر، محتوایی تولید کرده است. فصل آخر مستند باراکا تحت عنوان “کهنه اما هنوز زنده” در پنج فصل (فصل 16 تا فصل 20) به تصویر کشیده شده است. بخش آخر در مورد مستند باراکا در مورد “زندگی در رودخانه گنگ”، “دریای ابرها”، “کعبه”، “آسمان پرستاره” و “نام های سازندگان” می باشد. در هر قسمت از این مستند، فرهنگ جهانی به نمایش گذاشته شده است.

مکان های فیلم برداری مستند باراکا

پیش تر اشاره شد که برای فیلم برداری مستند باراکا، ران فریک از غرب به شرق سفر کرده است. برای تهیه فیلم باراکا، ران فریک و تیم فیلم برداری وی به 152 مکان در 24 کشور جهان (ایران، آرژانتین، استرالیا، برزیل، کامبوج، چین، اکوادور، مصر، فرانسه، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، اسرائیل، کنیا، کویت، نپال، لهستان، عربستان سعودی، تانزانیا، تایلند، ترکیه، ایالات متحده آمریکا و واتیکان)، سفر کردند. برای فیلم برداری باراکا، ران فریک در آمریکای جنوبی به آرژانتین، برزیل و اکوادور سفر کرده و در این میان به آبشار دیوساگو، میسیونز، پارا، پارانا، ایپانما، مردمان کایاپو، پورتو ولو، ریودو ژانیرو، روندونیا، میناس گرایس، روکینها، سائوپائولو، باریو ماپاسینگو، گوایاکیول و گالاپاگوس رجوع کرده است.

مستند باراکا
قبیله ایت باراکا

آفریقا و آمریکا در فیلم مستند باراکا

برای ضبط مستند باراکا، ران فریک به آفریقا هم سفر کرده است. در مصر از قاهره، شهر مردگان، کانراک، اهرام مصر و رامسسیوم فیلم برداری شده است. در کنیا از دریاچه ماگادی، مارا کیچان تمبو مانیاتا، مارا ریانتا مانیاتا و ماسایی مارا هم فیلم برداری شده است. دریاچه ناترون تانزانیا هم در مستند باراکا حضور دارد. مکان های ایالات متحده آمریکا شامل امریکن اکسپرس، فینیکس، یادبود ملی کنیون د شلی، چینله، پایگاه نیروی هوایی دیویس مونتهن، توسان، معدن زغال سنگ پیبادی، مسا سیاه، لوس آنجلس، بیگ سور، سانتا کروز، پارک ملی میزا ورده، مائوئی، پارک ملی هالیاکالا، ناحیه کونا، پارک ملی آتش فشان های هاوایی، ساختمان امپایر استیت، منهتن، شهر نیویورک، ترمینال گراند سنترال، ساختمان هلمسلی، ساختمان مک گرو هیل، مرکز تجارت جهانی، پارک ملی آرچز، مواب، پارک ملی کنیون لندز، کاخ سفید، شیپروک، واشینگتن دی سی و نیومکزیکو می شود.

از قاره اقیانوسیه، کشور استرالیا برای مستند باراکا انتخاب شد و برای فیلم برداری، ران فریک به آبشار جیم جیم، کوکیندا، پارک ملی کاکادو، جزیره بتورست و اولورو مراجعه کرد.

لوکیشن های اروپا

مستند باراکا در قاره اروپا در لهستان، فرانسه، واتیکان و ترکیه فیلم برداری شد. بیتوم، اردوگاه آشویتس، کلیسای جامع ریمز، کلیسای جامع شارتر، کلیسای سن پیترو، ایاصوفیه و استانبول در اروپا، مد نظر ران فریک قرار گرفت.

لیست مکان های آسیا

اکثر مکان هایی که در مستند باراکا حضور دارند، محدود به کشورهای آسیایی می شوند. مکان های دیدنی ایران، کامبوج، چین، هند، اندونزی، ژاپن، اسرائیل، کویت، نپال، عربستان صعودی و تایلند، همگی در فیلم باراکا حضور دارند. دانلود مستند Baraka خالی از لطف نیست! چرا که با تماشا این مستند، با فرهنگ جهانی آشنا می شوید. برای دانلود مستند Baraka می توانید از طریق آپارات، فیلیمو و وب سایت های فیلم و سریال، اقدام نمایید. ناگفته نماند که مستند باراکا حاصل 14 ماه تلاش ران فریک و تیم فیلم برداری او می باشد. فیلم باراکا تا به حال در شبکه های تلویزیونی پخش نشده است و فقط در بستر اینترنت، آپلود شده است.

مستند baraka
مستند baraka

پیشنهاد فیلم مستند

زایش زمین

مشاهده و دانلود

دانلود مستند باراکا + تماشای آنلاین

در ادامه میتوانید این مستند را به صورت کامل دانلود کرده و یا از آپارات اقدام به دانلود آن نمایید.


پیشنهاد فیلم مستند

مردمان موسمی

مشاهده و دانلود

پرسش های پرتکرار درباره فیلم باراکا

سه گانه کاتسی چه ارتباطی با مستند باراکا دارد؟

سه گانه ی کاتسی، فیلمی مستند است که بدون بکار گرفتن گفتار متن و گفتگو، تنها با نمایش تصاویر و موسیقی قوی، تصویری از تمدن مدرن آمریکایی را نمایش می دهد.

معنی باراکا چیست؟

نام مستند باراکا از واژه برکت گرفته شده که در زبان‌هایی همچون عبری و عربی وجود دارد.

مستند سمساره چیست؟

ران فریک در سال ۲۰۱۱ مستند سمساره را ساخت که می‌توان آن را دنباله‌ای بر باراکا دانست.


دانلود مستندهای مرتبط

مستند عجایب مقدس زمین

دانلود مستند عجایب مقدس زمین - 1 از مجموعه عجایب مقدس زمین با دوبله شبکه منوتو

موضوع مستند 

بسیاری از مشهورترین نقاط دیدنی جهان با الهام گرفتن از ادیان ساخته شده اند و امروزه بیشتر از هر زمان دیگری پیروان این ادیان به این مکان ها میروند.
اما چرا هنوز مردم برای دیدن این مکان ها اشتیاق دارند؟ بسیاری از این مکان ها صدها سال بعد از ساخته شدن هنوز اهمیت معنوی زیادی دارند و مورد مناقشه هستند این مکان­ها برای بعضی­ها محلی مقدس برای تفکرات عمیق هستند و برای بعضی دیگر، محلی برای دیدن اعمال جالب دیگران برای پرستش، انجام چالش های خطرناک و اعمالی از روی سرسپردگی بیش از اندازه است، چیزی که به ندرت دیده اند.

مستند فراتر از بقا

دانلود مستند در قلب جنگل‌های پرو از مجموعه فراتر از بقا با Les Stroud

موضوعات مستند آداب و رسوم کهن و مذهبی, 

لس استرود مجری برنامه مستند فراتر از بقا به عنوان یک بازمانده، سالها وقتی که در دورافتاده‌ترین مکان‌های روی زمین از خودش فیلم می‌گرفت زنده مانده‌است.

حالا، یک راه باقی‌مانده که دانشش را عمیق‌تر بکند. استادان واقعی حفظ بقا، آخرین قبیله‌های بومی در دورافتاده‌ترین گوشه‌های زمین را برای یاد گرفتن فنونشان پیدا بکند و از آنها بیاموزد…

در این مجموعه دیدنی او آموخته های نایابش را با بینندگان به اشتراک میگذارد…

تماشای این مجموعه مستد دیدنی را با دوبله شبکه من و تو به علاقه مندان به نحوه بقا و زنده ماندن در سرایط سخت توصیه میکنیم.

مستند آداب و رسوم کهن

دانلود مستند گردهمایی های بزرگ از مجموعه آداب و رسوم کهن با دوبله شبکه منوتو

داستان های حماسی، سنت های باستانی و مردم فوق العاده. رسوم آیینی نور جدیدی بر روی جذاب ترین موجودات سیاره ما – انسان ها می تابد.

در هر فرهنگ، آیین های ما نشان می دهد که چه چیزی دقیقا به معنای انسان بودن است. آنها به ما اجازه می دهند تا هویت خود را بیان کنیم، ما را بهم متصل و در مسیر زندگی هدایتمان کند .

این سری بصری خیره کننده از تکنیک های فیلمبرداری سینمایی استفاده می کند و تماشاچیان را در مراسم های باور نکردنی ای که توسط فرهنگ ها در سراسر جهان اتفاق می افتد ، از شهرهایی در ژاپن تا جنگل های گینه نو ، غرق می کند . این مراسم های شگفت انگیز لحظاتی را نشان می دهد که ممکن است همه ی ما آن را تجربه کرده باشیم ، از لحظه تولد و مرگ تا ازدواج و مراسم تشییع جنازه…

مستند مراسم اسرار آمیز

دانلود مستند مراسم اسرار آمیز از مجموعه ما و فرازمینی‌ ها

مراسم اسرار آمیز

نام مجموعه مستند 
موضوعات , مستند آداب و رسوم کهن و مذهبی, 

در اقصی نقاط دنیا این باور وجود دارد که تشریفات و مراسم مذهبی باستانی انسان ها را به بعدی دیگرمرتبط می کند.

اما با چه کسی یا چه چیزی ارتباط برقرار می کنیم؟

آیا ممکن است تشریفات مذهبی امروز مثل فستیوال ها، تاجگذاری ها و مراسم تشییع، مبتنی بر تلاش های انسان اولیه برای تقلید ازمسافران بیگانه باستانی باشند؟

اگر اینگونه باشد، دیگر چه مراسم باستانی ممکن است ریشه خود را درپادشاهی هایی خارج از این دنیا بیابند؟

مستند بناهای مقدس

دانلود مستند بناهای مقدس با دوبله فارسی شبکه منوتو

این یک برنامه‌ی بی‌نظیر و تماشایی است که در آن با جدیدترین تحقیقات باستان‌شناسی و تاریخی، از اسرار مشهورترین بناهای مقدس جهان، رمزگشایی می‌کنیم.

رمزگشایی از اسرار بناهای مقدس مشهور جهان، اینکه این معابد در چه مکان‌هایی ساخته شده‌اند و پاسخ به پرسش‌هایی درباره‌ی افرادی که این بناها را ساخته‌اند.

آیا شهر «پترا» که در دل سنگ ساخته شده زمانی توسط یک حکومت زن سالار گمشده اداره می‌شده؟

آیا شوالیه‌های مقدس مسیح، عضو فرقه‌ای سری بودند که یحیی پیغمبر را می‌پرستیدند؟

آیا بناهای مقدس در مکان‌هایی با ویژگی‌های خاص جغرافیایی ساخته می‌شدند؟

برای یافتن پاسخ این پرسش‌ها در یک سفر استثنایی به بناهای مقدس در سراسر جهان، با ما همراه باشید.


دانلود جدیدترین فیلم های مستند

در صورتی که علاقه‌مند به دانلود انواع دیگر مستند هستید به سایر بخش‌های سایت تی‌وی مستند مراجعه کنید. سایت تی‌وی مستند با یک آرشیو عظیم یکی از بهترین گزینه‌ها برای دانلود مستند است. سایت TVmostanad با تقسیم بندی مستندها به دسته بندی های موضوعی زیر کار شما برای دانلودهای مستند دلخواه خود را راحت‌تر کرده است:

تصویر TVmostanad
TVmostanad

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید. در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد. برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره تی وی مستند

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید.

در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد.

برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

بقیه شو اینجا بخون…

آخرین مطالب بلاگ