معرفی و دانلود مستند what is a woman | زن چیست؟

مستند what is a woman یا "مستند زن چیست" جاستین فولک یک مستند جنجالی درباره جنسیت، تراجنسیتی ها, همجنسگراها, ترنس ها و جامعه کوئیر است.
مستند what is a woman
فهرست مطالب

مستند what is a womanتوسط جاستین فولک ساخته شده و توسط کمپانی دیلی وایر، برای اولین بار در آمریکا منتشر شده است. “مستند زن چیست” یک مستند آمریکایی می باشد که به بررسی جنسیت، تراجنسیت و موضوعات مرتبط با آن، پرداخته است. این مستند محصول سال 2022 است و نمایش آن، انتقادهای فراوانی را به همراه داشت. راوی مستند what is a woman، مت والش، در مستند ادعا می کند که موضوعاتی درباره جنسیت هستند که در دنیای امروز، مورد بحث و بررسی می باشند. مت والش معتقد است که جنسیت دارای ویژگی های غیر علمی است. از طرفی، وی مدعی شده است که زنانگی و مردانگی ریشه هایی کاملا زیستی دارند. از این رو، پس از نمایش “مستند زن چیست” در 1 ژوئن سال 2022، جناح های مختلفی شکل گرفت.

بررسی محتوای مستند what is a woman

مت والش، راوی مستند what is a woman، در طول مستند، سوال “زن چیست؟” را از افراد مختلفی می پرسد. افرادی که در مستند حضور دارند، در حوزه های مختلفی در جامعه فعالیت دارند و شامل سیاست مدار، متخصص اطفال، روان پزشک، استاد مطالعات جنسیتی، روان درمان گر تایید کننده جنسیت، خانواده، تراجنسیتی، جراح متخصص در جراحی تغییر جنسیت، پدر یک پسر 14 ساله تراجنسیتی و جردن پیترسون می شوند. هر شخص، بسته به دیدگاه خود، به سوال مطرح شده، پاسخ می دهد. در کل محتوای what is a woman 2022 حول جراحی تغییر جنسیت، مسدود کننده های بلوغ، ورزشکاران ترنس در ورزش زنان و جوانان تراجنسیتی می باشد و از دیدگاه های مختلف، مورد بررسی قرار گرفته شده است.

در مستند what is a woman 2022، مت والش با قبیله ماسایی در کنیا راجع به نان باینری و تراجنیست صحبت می کند و گزارشی را تهیه می کند. از طرفی، در مستند، شاهد مصاحبه مت والش با یک مرد هم جنس گرا هستیم که در سانفرانسیسکو در ملا عام، به صورت برهنه در حال رفت و آمد می باشد. در قسمتی از مستند، مت والش در جلسه مدرسه شهرستان لودون در مورد سیاست 8040 (صدور اجازه نامه به کارگیری ضمایر دلخواه به دانش آموزان تراجنسیتی) صحبت می کند و نظرات خود را بیان می کند. بخشی از صحبت های مت والش در جلسه مدرسه شهرستان لودون به شرح زیر است:

مستند what is a woman
دانلود مستند What is woman

“همه شما (اشاره به حضار جلسه مدرسه) کودک آزار هستید. شما کودکان تاثیرپذیر را شکار می کنید و فرقه ایدئولوژیک جنون آمیز خود را به ایشان تلقین می کنید. فرقه ای که دیدگاه های متعصبانه زیادی دارد اما هیچ کدام به اندازه این ایده که پسرها، دختر هستند و دخترها، پسر هستند، آشفته نیست.”

واکنش های مثبت به مستند

پس از دانلود مستند woman، افراد زیادی آن را نقد کردند. ریچ لوری از نشنال ریویو معتقد است که محتوای مستند زن چیست، متحیرکننده و کمی آزاردهنده است. راد درهر از دی امریکن کنسروتیو، پس از دانلود مستند woman و تماشای آن، گفته است که مت والش، در ارائه پرسش از مخالفان و مخاطبان خود، عملکرد بی نظیری داشته است. یکی از انتقادها مثبتی که به مستند زن چیست، بیان شده است از سمت کیلی مک گی وایت از واشینگتن اگزمینر است که گفته مستند what is a woman، کوشش در راستای پاک کردن هویت زنانه و حقیقت عینی، آسیب رساندن به افراد و خانواده ها و جوامع را به تصویر می کشد. مت تایبی از تلاش های مت والش برای ارائه تعریف زنانگی از زبان فعالان ترنس، دانشگاهیان و متخصصان پزشکی را ستایش کرده است.

لئور ساپیر از سیتی ژورنال، مستند what is a woman را با فیلم ها و کتاب های مرتبط مقایسه کرده است و این گونه اظهار نظر کرده است که مستند زن چیست، توسط رسانه های چپ نادیده گرفته شده است. مستند what is a woman توسط بلر وایت، مفسر سیاسی تراجنسیتی مورد حمایت و تمجید قرار گرفت. دانته جیمز یکی از منتقدان مستند what is a woman بود که به آن امتیاز 8 از 10 را داد. وی تمام منتقدانی که نسبت به مستند زن چیست، سکوت کردند را ترسو خطاب کرد. لورا دادسورت، پس از تحسین تلاش های والش، گفت که مت والش می توانست معنای جنسیت را بیشتر کاوش کند. نینا پاور از کامپکت اظهار نظر کرد که “این مستند کیفرخواستی تلخ و فراموش نشدنی از ایدئولوژی جنسیتی امروزی را ارائه می کند که باید اقداماتی را در سراسر طیف سیاسی برانگیزد؛ اتحادی حزبی در دفاع از زن، مرد و واقعیت!”.

مستند what is a woman
مستند what is a woman

واکنش های منفی به مستند

پس از انتشار و دانلود مستند woman، علاوه بر انتقادهای مثبت، انتقادهای منفی هم شکل گرفتند. کلر گوفورت یکی از افرادی بود که واکنش منفی به مستند زن چیست، نشان داد. وی این مستند را ترنس هراس، خواند و گفت که دوگانگی، محوری برای خلق این مستند می باشد. از طرفی، جان کندال هاوکینز هم واکنش منفی نشان داد و این مستند را “حماقت محافظه کارانه تر” لقب داد. وی نتیجه گیری خود را این گونه شرح داد که “مستند زن چیست، فقط به صدای سفید بی رحمانه ای می افزاید که به نظر نمی رسد از آن رها شویم و چیزی به انسانیت ما نمی افزاید. این مستند ارزش دیدن ندارد اما قابل توجه است.”. ناتان جی رابینسون با شدت بالایی با مستند what is a woman برخورد کرد و آن را نمایش صدماتی، دانست که به ترنس ها وارد می شود.

کتی کادو از گاکر، تمام اقدامات مت والش در مستند what is a woman را تحت عنوان از بین بردن مرزهای جنسیتی، بی ارزش کرد. واکنش کتی کادو به دانلود مستند What is woman، فوق العاده تند بود و متهم به نفوذ در فضاهای فیزیکی زنان و فضاهای مفهومی پاک زنان کرد.

دانلود مستند What is woman
مستند زن چیست؟

دانلود مستند what is a woman

از مستند زن چیست به صورت گسترده توسط رسانه های اجتماعی مخالف مراقبت جنسیتی، مخالفان استفاده از ضمایر، سرویس های بهداشتی و رختکن ها توسط ترنس ها مورد استفاده قرار گرفت. به عبارتی، عمدتا از مستند What is woman در رسانه های سنتی استفاده شد. این مستند به زبان های مختلفی ترجمه شده و در اکثر کشورها، پخش شده است. برای دانلود این مستند می توانید از طریق دکمه زیر اقدام نمایید. ناگفته نماند که کل مستند در 1 ساعت و 34 دقیقه تهیه و منتشر شده است.

برای دانلود فایل زیرنویس اینجا کلیک کنید.


پرسش های پرتکرار پیرامون مستند what is a woman

مستند what is a woman توسط چه کسانی ساخته شده است؟

مستند what is a woman توسط جاستین فولک ساخته شده و توسط کمپانی دیلی وایر، برای اولین بار در آمریکا منتشر شده است.

موضوع مستند what is a womanچیست؟

محتوای what is a woman 2022 حول جراحی تغییر جنسیت، مسدود کننده های بلوغ، ورزشکاران ترنس در ورزش زنان و جوانان تراجنسیتی می باشد


دانلود بهترین مستندهای جهان

در صورتی که علاقه‌مند به دانلود انواع دیگر مستند هستید به سایر بخش‌های سایت تی‌وی مستند مراجعه کنید. سایت تی‌وی مستند با یک آرشیو عظیم یکی از بهترین گزینه‌ها برای دانلود مستند است. سایت TVmostanad با تقسیم بندی مستندها به دسته بندی های موضوعی زیر کار شما برای دانلودهای مستند دلخواه خود را راحت‌تر کرده است:


عبارات کلیدی مرتبط با این نوشته: مستند زن چیست، دانلود مستند What is woman، دانلود مستند woman، what is a woman 2022, مستند زن چیست, مستند زن چیست زیرنویس فارسی, مستند زن چیست دوبله فارسی, مستند زن چیست بدون سانسور, مستند زن چیست زیرنویس, مستند زن چیست با زیرنویس فارسی, مستند زن چیست با دوبله فارسی, دانلود مستند زن چیست, نقد مستند زن چیست, مستند آمریکایی زن چیست, مستند what is a woman, مستند what is a woman زیرنویس فارسی, مستند what is a woman دانلود, دانلود مستند what is a woman 2022, نقد مستند what is a woman, مستند what is a woman با زیرنویس فارسی

تصویر TVmostanad
TVmostanad

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید. در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد. برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره تی وی مستند

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید.

در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد.

برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

بقیه شو اینجا بخون…

آخرین مطالب بلاگ