مستند طنطوره + دانلود رایگان با دوبله فارسی

مستند طنطوره دوبله فارسی، روایتی از کشتار و قتل عام اعراب روستای طنطوره به دست ارتش اسرائیلی را به تصویر کشیده است. اما طنطوره کجاست؟
مستند طنطوره
فهرست مطالب

مستند طنطوره، کشتار و قتل عام مردم روستای طنطوره را به تصویر می کشد. مستند با متنی از ییگان آلون شروع می شود. ملتی که گذشته خود را نمی شناسد، زمان حالی ملامت باز و آینده ای پنهان در میان مه دارد. در این مستند از صداهای ضبط شده اصلی، بازآفرینی و محتوای آرشیوی اسناد جنگی میان اعراب و اسرائیل در سال 1948 میلادی، استفاده شده است که تاکنون دیده و یا شنیده نشده اند. مستند طنطوره در محل های مختلفی در طنطوره و سایر اماکن فیلم برداری شده که برای نمایش سینمایی وقایع توصیفی در این مستند، تدوین شده است. در سال 1947 میلادی، سازمان ملل رای به تقسیم فلسطین به دو کشور عربی و یهودی داد. شورای یهودیان، این قطعنامه سازمان ملل را پذیرفت، در حالی که اعراب از قبول آن، امتناع کردند.

دانلود مستند طنطوره
دانلود مستند طنطوره

پس از تشکیل کشور اسرائیل در سال 1948 میلادی، خصومت های محلی افزایش یافت. از این رو، خصومت های محلی منجر به جنگ و تهاجم لشکریان کشورهای عربی همسایه شد. در این مستند، جنایت های ارتش اسرائیل به تصویر کشیده شده است. برای مثال، اسرائیلی ها، خصومت های محلی را تحت عنوان “جنگ برای استقلال” نامید، در حالی که، فلسطینی ها آن ها را “نکبت” می خواندند. قطعنامه سازمان ملل با 33 رای موافق، 13 رای مخالف و 10 رای ممتنع به تصویب رسید. مستند طنطوره دوبله فارسی در گوگل قابل دسترس است. راوی مستند، آیزاک پینتو، 93 ساله (متولد 1927 میلادی) می باشد.

روایت مستند طنطوره

مستند طنطوره، کشتار مردم فلسطین در سال 1948 میلادی توسط ارتش اسرائیل را به تصویر کشیده است. در این میان، با افراد زیادی مصاحبه شده است تا اطلاعات کامل و جامعی در اختیار بینندگان قرار گیرد. در حمله ارتش اسرائیل به روستای طنطوره، 250 فلسطینی، قتل عام شدند.

مستند طنطوره دوبله فارسی
مستند طنطوره دوبله فارسی

طنطوره کجاست؟

شاید شما هم مثل من تا حالا اسم طنطوره را نشنیده باشید. طنطوره کجاست؟ طنطوره روستایی فلسطینی در 24 کیلومتری جنوب شهر حیفا می باشد. طنطوره را در ارتفاع 25 کیلومتری سطح دریا قرار دارد. کشتار طنطوره در شب 22 مه 1948 میلادی توسط گردان واحد اسکندرونه وابسته به هاگانا ارتش اسرائیل آغاز شد. گردان واحد اسکندرونه وابسته به هاگانا ارتش اسرائیل به صورت ناجوانمردانه به روستای طنطوره حمله کردند. همان طور که گفته شد، در این حمله، حدودا 250 نفر فلسطینی ساکن روستای طنطوره قتل عام شدند. از این رو، تدی کاتس، پژوهشگر اسرائیلی و محمد الطنجی، محقق فلسطینی درباره کشتار طنطوره تحقیقات و پژوهشاتی انجام دادند و صحت تعداد کشتار را تایید نمودند.

طنطوره کجاست
طنطوره کجاست

تحقیقات تئودور کاتز در سال 1990 میلادی به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد شامل روایتی از اعترافات نظامیان رژیم صهیونیستی (ارتش اسرائیلی) می شود. تئودور کاتز با استناد بر شهادت های سربازان سابق صهیونیستی و شاهدان عرب، ثابت کرد که سربازان اسرائیلی، فلسطینی های غیر مسلح ساکن در روستای طنطوره را خارج از صحنه نبرد، به قتل رساندند. واقعی که در شب 22 مه 1948 میلادی در طنطوره رخ داد، نام طنطوره را برای همیشه جاودانه کرد. با تماشای کامل مستند طنطوره در گوگل، بیننده عمق فاجعه را با گوشت و پوست، درک می کند.

اعتراف های یک سرباز ارتش اسرائیلی

عامیتسور کوهن یکی از سربازان ارتش اسرائیلی می باشد که در مصاحبه خود می گوید: لحظاتی فرا می رسد که حیوان می شوی. عامیتسور کوهن در مصاحبه خود، صحنه ای که اعراب فلسطینی ساکن در روستای طنطوره، پرچم سفید در دست داشتند و اعلام صلح کردند را به تصویر می کشد. در این بین، ارتش اسرائیلی بی رحمانه، مردم فلسطینی را قتل عام می کنند و به اعلام صلح آن ها، توجهی نمی کنند.  حضور عامیتسور کوهن در مستند طنطوره، فوق العاده ناراحت کننده است. فرض کنید یکی از سربازان قدیمی ارتش رژیم صهیونیستی در مقابل دوربین می نشیند و کشتار مردم بی دفاع روستای طنطوره در فلسطین را با خنده و مزاح تعریف می کند. عامیتسور کوهن فرزند اول یک خانواده یهودی بود که تمام اعضای خانواده وی، عضو گروه تروریستی و زیرزمینی هاگانا بودند.

قتل عام مردم بی دفاع فلسطینی
قتل عام مردم بی دفاع فلسطینی

عامیتسور کوهن با وقاحت در مستند طنطوره عنوان می کند که “من آماده بودم که بدون تردید بکشم”. تنها کشتار با افتخار نیست که بیننده را آزار می دهد، بلکه تجاوزهای رخ داده هم آزار دهنده می باشد. عامیتسور کوهن از اعضای تیپ الکساندرونی گروه های زیرزمینی بود. تمام اعضای تیپ الکساندرونی گروه های زیرزمینی در پاکسازی روستای فلسطینی طنطوره حضور داشتند تا ماموریت متحول شده را به انجام رسانند. مستند طنطوره، روایت سربازان ارتش اسرائیل در ماجرای کشتار روستای طنطوره فلسطین را به رخ کشیده است.

دانلود فیلم طنطوره
دانلود فیلم طنطوره

صحنه ای در مستند طنطوره وجود دارد که وقتی مصاحبه کننده از عامیتسور کوهن می پرسد که چند نفر را (در روستای طنطوره) کشتی؟ عامیتسور کوهن پاسخ می دهد که “نمی دانم، نشمرده ام. من یک مسلسل با 250 گلوله داشتم”. صحبت های عامیتسور کوهن به اندازه قتل عامی که در روستای طنطوره انجام شده است، منفور و نفرت انگیز می باشد.

دانلود مستند طنطوره

مستند طنطوره دوبله فارسی در وب سایت های ایرانی به صورت کاملا رایگان در دسترس مخاطبان قرار داده شده است. نسخه کامل مستند طنطوره در قالب 1 ساعت و 31 دقیقه و 20 ثانیه تهیه شده است. این مستند، اولین بار در تاریخ 24 فروردین 1402 منتشر شد و مخاطبان زیادی را به خود جذب کرد. مستند دوبله شده طنطوره، اولین مرتبه در ایران از شبکه مستند منتشر شد. علاوه بر شبکه مستند، مستند دوبله شده طنطوره از آپارات و تلوبیون هم پخش گردید. علاوه بر وب سایت های داخلی، امکان دانلود و یا تماشای این مستند از وب سایت های خارجی هم وجود دارد. نسخه کامل این مستند در یوتیوب هم موجود است ولی مخاطبان برای تماشای آن بایستی از فیلترشکن استفاده کنند.

هر چند تماشای مستند طنطوره خالی از لطف نیست ولی اگر به هر دلیلی، قادر به تحمل این صحنه های دلخراش نیستید، توصیه می شود از تماشای آن، امتناع کنید یا می توانید آن را در زمان های مختلفی تماشا کنید تا بار منفی آن، کاسته شود. مستند طنطوره شبکه مستند به صورت کامل و بدون سانسور پخش شد تا بیننده با وحشی گری های ارتش اسرائیلی و مظلومیت اعراب بی دفاع فلسطینی آشنا گردد. با تماشای طنطوره، سطح آگاهی خود را افزایش دهید.
زنانی که قبل از اعدام، قبر خود را کنده اند.
زنانی که قبل از اعدام، قبر خود را کنده اند.

دانلود بهترین فیلم های مستند

در صورتی که علاقه‌مند به دانلود انواع دیگر مستند هستید به سایر بخش‌های سایت تی‌وی مستند مراجعه کنید. سایت تی‌وی مستند با یک آرشیو عظیم یکی از بهترین گزینه‌ها برای دانلود مستند است. سایت TVmostanad با تقسیم بندی مستندها به دسته بندی های موضوعی زیر کار شما برای دانلودهای مستند دلخواه خود را راحت‌تر کرده است:

تصویر TVmostanad
TVmostanad

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید. در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد. برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره تی وی مستند

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید.

در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد.

برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

بقیه شو اینجا بخون…

آخرین مطالب بلاگ