مستند غبار شبکه هامون

مستند غبار شبکه هامون، دستگیری یکی از اعضای گروهک جیش العدل را به تصویر کشیده که قبل از انجام عملیات تروریستی، در فروردین 1402، دستگیر شد.
دانلود مستند غبار شبکه هامون
فهرست مطالب

مستند غبار شبکه هامون، دستگیری یکی از اعضای گروهک جیش العدل را به تصویر کشیده که قبل از انجام عملیات تروریستی، در فروردین 1402، دستگیر شد.

معرفی مستند غبار

مستند غبار، بخش کوچکی از اقدامات شبانه روزی نیروهای اطلاعات و امنیت سازمان اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان را نمایش داده است. شناسایی و رهگیری یکی از اعضای گروهک تروریستی جیش العدل، موضوع این مستند می باشد. نیروهای اطلاعات و امنیت با اشراف اطلاعاتی، یکی از عناصر گروهک تروریستی جیش العدل را پیش از انجام هر گونه اقداماتی (شناسایی چهره های شاخص اطلاعاتی و امنیتی سیستان و بلوچستان)، دستگیر کردند. اقدامات نیروهای اطلاعات و امنیت منجر به ناکام گذاشتن گروهک های تروریستی در منطقه جنوب شرقی ایران شد. علی نارویی معروف به صلاح الدین یکی از اعضای گروهک تروریستی جیش العدل بود که در زمینه ساخت انواع بمب، آموزش دیده بود. صلاح الدین، صفر تا صد ساخت بمب های مکانیکی، کنترلی، آهنربایی و روش های نوین حذف فیزیکی را در مراکز آموزشی گروهک های تروریستی آموخته بود.

در مستند غبار، چهره علی نارویی معروف به صلاح الدین، مشخص است. صلاح الدین ماموریت داشت که پس خروج از پاکستان به سیستان و بلوچستان برود. علاوه بر شناسایی چهره های شاخص اطلاعاتی و امنیتی سیستان و بلوچستان، ترور مسئولین ارشد این منطقه هم در برنامه های صلاح الدین گنجانده شده بود. صلاح الدین در فروردین ماه 1402، عازم سیستان و بلوچستان شد. خوشبختانه، قبل از انجام هر گونه اقداماتی، صلاح الدین توسط نیروهای اطلاعات و امنیت سازمان اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان، دستگیر و به مراجع قضایی، تحویل داده شد. مستند غبار، اولین بار در تاریخ 22 تیر ماه 1402، روز پنجشنبه از شبکه هامون پخش شد.

مدت زمان مستند غبار، دقیقا 5 دقیقه و 41 ثانیه می باشد. در مستند، تنها بخش کوچکی از واقعیت به تصویر کشیده شده است. از بین تمام فعالیت های اطلاعاتی و امنیتی کشور، به هک کردن موبایل صلاح الدین، زیر نظر داشتن و دستگیری او، اشاره شده است.

مستند غبار
فعالیت گروهک تروریستی جیش العدل

ماجرای مستند امنیتی غبار چیست؟

مستند غبار شبکه هامون، حول ورود اشرار، عناصر تروریستی، گروه های تجزیه طلب و سرویس های اطلاعاتی متخاصم به سیستان و بلوچستان می باشد. در ابتدا، اتفاقات 8 مهر ماه 1401، به تصویر کشیده شده است. فضای غبار آلودی که با هدف برهم زدن وحدت و امنیت سیستان و بلوچستان رخ داده بود، به تصویر کشیده شده تا داستان اصلی، آغاز شود. در این بین، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران سیستان و بلوچستان با رصد دقیق حوادث، لیدرها و عوامل اصلی و فعال اغتشاشات را شناسایی کردند. یکی از عوامل اصلی اغتشاشات، صلاح الدین بود که تحت رصد سازمان اطلاعات سپاه پاسداران سیستان و بلوچستان قرار گرفت. تلفن همراه صلاح الدین توسط تیم سایبری سازمان اطلاعات سپاه پاسداران سیستان و بلوچستان، هک شد و تمام اقدامات شبانه روزی صلاح الدین نظارت می شد.

در مستند غبار، اشاره شده است که در اغتشاشات مهر ماه 1401، صلاح الدین توسط قادر که یکی از سرکرده های گروهک تروریستی جیش العدل بود، وظیفه تامین سلاح گرم و مهمات جنگی برای اشرار و شروشیان را برعهده داشت. پس از پایان اغتشاشات 8 مهر ماه، صلاح الدین از کشور، خارج شد و در منطقه دالبندین پاکستان، مستقر شد. پس از خروج از مکان امن، در پایگاه حرماگه، دوره های فشرده آموزش بمب سازی را گذراند. دوره یادگیری بمب سازی صلاح الدین، حدودا 6 روز طول کشید. ذاکر شیخ زاده با نام مستعار ملاعمر، به عنوان افسر هدایت صلاح الدین، ماموریت شناسایی چهره های شاخص اطلاعاتی و امنیتی و ترور مسلحانه مسئولین ارشد را به صلاح الدین داد.

سرانجام ماجرا

صلاح الدین در تاریخ 16 فروردین ماه 1402 وارد سیستان و بلوچستان شد. قبل از آن که صلاح الدین بتواند اقدام به هر گونه عمل جاسوسی و تروریستی کند، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران سیستان و بلوچستان وارد عمل شدند و صلاح الدین را در یکی از خیابان های شهر زاهدان، دستگیر کردند و به مراجع قضایی تحویل دادند. متاسفانه، سرویس های اطلاعاتی متخاصم و ضد انقلابی فعال در جنوب شرقی کشور، به دنبال ایجاد شکاف قومی و مذهبی میان اهل سنت و تشیع هستند که خوشبختانه، اقدامات آن ها با هوشیاری پاسداران و حافظان امنیت، توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران سیستان و بلوچستان مختل شد.

مستند غبارمستند غبار حول دستگیری یکی از اعضای گروهک تروریستی جیش العدل است. گروهک تروریستی جیش العدل، هنوز هم پابرجا است و هنوز از هم پاشیده نشده است. عمده فعالیت گروهک تروریستی در خاک پاکستان می باشد. به عبارتی، گروهک تروریستی جیش العدل، تمام برنامه های تروریستی خود را در خاک پاکستان تنظیم و در ایران، اجرا می کند. سیستان و بلوچستان، منطقه ای حساس در ایران است که متاسفانه، توسط گروهک های مختلفی، هدف قرار داده شده است. به امید روزی که نسل تمام گروهک های تروریستی، ریشه کن شود.

نقد و بررسی مستند دستگیری عضو گروهک جیش العدل

خبرگزاری های مختلفی راجع به مستند غبار، صحبت کرده اند. تمامی نقدها، مثبت بوده است و عمدتا به شرح وقایع پرداخته اند. برای آشنایی با گروهک تروریستی جیش العدل می توانید در گوگل سرچ کنید. عمده فعالیت گروهک تروریستی جیش العدل، در شرق ایران به خصوص در جنوب شرقی می باشد. فعالیت های گروهک تروریستی جیش العدل، قابل ردگیری است ولی چون خارج از ایران هستند، دستگیری آن ها، به مراتب سخت می باشد. مستند غبار، تنها گوشه ای از فعالیت های گروهک های تروریستی است. در بخشی از مستند، اعتراضات مهر ماه 1401، نمایش داده شده است که اوضاع دل خراش می باشد. هر چند مستند غبار، کوتاه است ولی به قدری تامل برانگیز است که وجود آدم را تکان می دهد. به امید روزهای آرام و بی دردسر!

دانلود مستند غبار شبکه هامون
علی نارویی ملقب به صلاح الدین

دانلود مستند غبار شبکه هامون

پیش تر هم اشاره شد که مستند غبار، اولین بار توسط شبکه هامون پخش شد. مستند غبار که به سفارش سپاه پاسداران ساخته شده است، در حدود 5 دقیقه و 41 ثانیه می باشد. این مستند در تاریخ 22 تیر ماه 1402 پخش شد. برای تماشا و یا دانلود مستند غبار شبکه هامون می توانید به تلوبیون یا آپارات مراجعه کنید. کیفیت ارائه شده، در سطح بالایی نیست. هر چند که کیفیت مستند در تلوبیون و آپارات، بالا نیست ولی قابل فهم می باشد و به راحتی می توانید نوشته های مستند را مطالعه کنید. لینک مستقیمی برای دانلود مستند غبار شبکه هامون، وجود ندارد ولی از طریق تلوبیون و آپارات، این امکان برای مخاطبان فراهم شده است.


پیشنهاد فیلم مستند

دستگیری صدام

مشاهده و دانلود

پرسش های پرتکرار درباره مستند غبار

فیلم مجاهدین جیش العدل هامون را چه کسانی ساخته اند؟

این مستد توسط سازندگان برنامه اجتماعی (هامون) ساخته شده است.

فیلم جدید گروهک جیش العدل چه نام دارد؟

این فیلم با عنوان غبار به دستگیری صلاح الدین از اعضای گروهک جیش العدل (جیش الظلم) میپردازد.

دستگیری جیش العدل چگونه صورت گرفت؟

عضو این گروهک در قبل از انجام هر گونه عمل تروریستی، در فروردین 1402، دستگیر شد.


پیشنهاد فیلم مستند

قتل بن لادن

مشاهده و دانلود

دانلود جدیدترین فیلم های مستند

در صورتی که علاقه‌مند به دانلود انواع دیگر مستند هستید به سایر بخش‌های سایت تی‌وی مستند مراجعه کنید. سایت تی‌وی مستند با یک آرشیو عظیم یکی از بهترین گزینه‌ها برای دانلود مستند است. سایت TVmostanad با تقسیم بندی مستندها به دسته بندی های موضوعی زیر کار شما برای دانلودهای مستند دلخواه خود را راحت‌تر کرده است:

TVmostanad
TVmostanad

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید. در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد. برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره تی وی مستند

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید.

در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد.

برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

بقیه شو اینجا بخون…

آخرین مطالب بلاگ