مستند ایرانگرد | سری جدید برنامه ایرانگردی

مستند ایرانگرد | دانلود همه قسمت ها و تمامی فصل ها به صورت کامل با کیفیت عالی | بهترین برنامه تلویزیونی ایرانگردی به کارگردانی جواد قارایی
مستند ایرانگرد
فهرست مطالب

مستند ایرانگرد جزو برنامه های تلویزیونی پرمخاطب است که در این مستند طبیعت زیبا و بکر روستاها و شهرهای مختلف کشور ایران به تصویر کشیده شده است. در بخش هایی از مستند نیز تصاویری از زندگی عشایر مردم ایران نمایش داده می شود.

بررسی مستند ایرانگرد

مستند ایرانگرد را می توان در رده مستندهای با کیفیت قرار داد. این مستند توسط صدا و سیما پخش می شود. این مستند نتیجه 15 سال سفر کارگردان و عوامل به شهرها و روستاهای مختلف ایران است.

مستند ایرانگرد
برنامه تلویزیونی ایرانگرد

کارگردان برنامه تلویزیونی ایرانگرد

تهیه کننده و کارگردان مستند ایرانگرد جواد قارایی است. راوی این برنامه تلویزیونی نیز جواد قارایی است.

کارگردان این مستند در مورد مخاطبان می گوید:” مخاطبان مستند ایرانگرد به من لطف زیادی دارند و از مجموعه تلویزیونی ایرانگرد استقبال زیادی شده است. دلیل این همه استقبال از برنامه تلویزیونی ایرانگرد چیزی نمی تواند باشد جز 15 سال سفر مداوم من و همکارانم به نقاط مختلف ایران.”

فصل ها و قسمت های مستند ایرانگرد

برنامه تلویزیونی ایرانگرد در 5 فصل مختلف ساخته شده است. هر یک از این فصل ها نیز دارای قسمت های مختلفی هستند.

فصل اول مستند ایرانگرد در 13 قسمت ضبط شده است که مدت زمان هر قسمت 30 دقیقه است. ضبط این فصل به سفارش شبکه 4 انجام شد.

فصل دوم مستند نیز در 13 قسمت ضبط شده است که مدت زمان هر قسمت 50 دقیقه است. این برنامه تلویزیونی به سفارش شبکه یک در سال های 1392 تا 1394 ضبط شد. این فصل مستند جزو پر بیننده ترین مستندهای ایرانی به شمار می رود.

فصل سوم مستند نیز با نام مستند ایرانگرد 3 در 20 قسمت مختلف ضبط شد. مدت زمان هر قسمت 55 تا 80 دقیقه بود. این برنامه تلویزیونی از شبکه مستند و شبکه یک پخش می شد. این سری مستند به دلیل مصدومیت تهیه کننده و کارگردان با تاخیر در سال نوروز 1397 پخش شد.

فصل سوم برنامه تلویزیونی ایرانگرد در اولین برنامه ویژه نوروز صدا و سیما به عنوان بهترین مستند به کمک رای مخاطبان انتخاب شد. تعداد رای های مثبت این فصل مستند بیش از 438000 بود. آقای جواد قرایی و سایر عوامل توانستند با ساخت فصل سوم مستند زیبای ایرانگرد جایزه بهترین مستند سال را از آن خود کنند.

فصل چهارم مستند ایرانگرد در 10 قسمت مختلف ضبط شد که مدت زمان هر قسمت 30 دقیقه بود. کارگردان های این فصل آقای حامد جم و آقای جواد قارایی هستند. فصل چهارم از شبکه یک سیما در نوروز 1400 پخش شد. شایان ذکر است که فصل 4 در دوران شیوع کرونا ضبط می شد به همین دلیل بعد از اتمام قسمت 10 سایر قسمت ها با تاخیر پخش شدند. ایرانگرد 4 در 29 قسمت مختلف ضبط شد.

فصل پنجم مستند نیز در 30 قسمت مختلف ضبط شد که مدت زمان هر قسمت 50 دقیقه بود. این فصل در 22 مهر سال 1401 از شبکه یک سیما پخش می شد.

مستند ایرانگرد
بررسی تعداد فصل های مستند جذاب ایرانگرد

نقد و بررسی مستند ایرانگرد

مستند ایرانگرد جزو مستندهایی است که با تلاش و زحمت های بسیاری ضبط شده است. در قسمت های مختلف این مستند سعی شده است که مناطق بکر شهرها و روستاهای مختلف به صورت حرفه ای به تصویر کشیده شود. در برخی از قسمت های ایرانگرد نیز زندگی مردم عشایر به تصویر کشیده شده است.

جواد قارایی برای ضبط این برنامه تلویزیونی با تیم حرفه ای اش به مناطق مختلف کشور ایران سفر کرده است. در این مستند همچنین آداب و رسوم ساکنان مناطق مختلف مورد بررسی قرار داده شده است.

این مستند به دلیل معرفی مناطق بکر و زیبا ایران در مدت زمان کوتاهی توانست توجه مخاطبین زیادی را به سمت خود جلب کند.

مستند ایرانگرد
نقد و بررسی مستند ایرانگرد

چرا مستند ایرانگرد جزو مستندهای جذاب و پرمخاطب است؟

از مهم ترین عواملی که باعث شدند مستند ایرانگرد جزو مستندهای جذاب به شمار رود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. در زمان ضبط این مستند اصول تدوین و مسائل فنی به خوبی رعایت شده است به همین دلیل این مستند در بالاترین کیفیت ضبط شده است.
  2. راوی مستند ایرانگرد با امید، انرژی مثبت و هیجان با مخاطبان صحبت می کند. در نتیجه انرژی مثبت وی به بیننده نیز منتقل می شود. به همین دلیل این مستند را می توان در رده پر بیننده ترین مستندهای ایرانی قرار داد.
  3. برای ضبط این مستند از تکنیک زیبایی بصری استفاده شده است. در این مستند لوکیشن ها، مناطق بکر و صحنه های جذابی برای ضبط انتخاب شده اند. بعد از ضبط نیز مراحلی نظیر تصحیح رنگ و… روی قسمت های مختلف اعمال شده اند.
  4. آقای جواد قارایی همواره به نقاط مختلف ایران نگاه زیبایی دارند به همین دلیل در فصل های مختلف این مستند زیبایی ها نمایش داده شده اند و زشتی ها حذف شده اند. بدون تردید در هر منطقه ضعف ها و زشتی های زیادی وجود دارد که کارگردان می توانست همه این زشتی ها را برای مخاطب به تصویر بکشد. ولی کارگردان ترجیح داد که زشتی ها را حذف کند و با به تصویر کشیدن زیبایی ها برای چند دقیقه افکار منفی را از ذهن بیننده جدا کند.
  5. در برخی از قسمت های برنامه تلویزیونی ایرانگرد کارگردان به نقطه ضعف هایی اشاره کرده است که این کار به صورتی انجام داده است که بیننده در طول تماشای مستند امیدش را از دست ندهد.

مروری بر زندگی کارگردان و تهیه کننده مستند ایرانگرد

جواد قارایی در 7 مهر سال 1357 در زنجان متولد شد. وی به دلیل علاقه زیاد به مناطق کشور ایران تصمیم گرفت که مستند زیبایی را از نقاط مختلف ایران ضبط کند.

جواد قارایی لیسانس مدیریت جهانگردی دارد که توانست با ساخت مستند ایرانگرد به شهرت زیادی برسد. وی کوهنوردی را 17 سالگی به صورت حرفه ای شروع کرد. در سال 1374 وی در باشگاه معروف کوهنوردی دماوند ثبت نام نمود. در کنار کوهنوردی ادامه تحصیل داد و دوره های مختلفی نظیر طبیعت گردی، بررسی فرهنگ و تاریخ مردم و… را گذراند.

در دوران دانشجویی جواد قارایی توانست همزمان با ادامه تحصیل دوره های فیلم سازی را نیز در انجمن سینما گران بگذراند. وی قبل از ورود به دنیای مستند سازی مدیریت بخش گردشگری یک شرکت را برعهده داشت و برای توریست ها تورهای بسیار حرفه ای را طراحی می کرد.

وی پس از مدتی تصمیم گرفت که مستند ایرانگرد را بسازد. دو قسمت اول این برنامه را با هزینه شخصی اش ضبط کرد. ضبط قسمت های بعدی مستند با سفارش شبکه یک سیما ادامه پیدا کرد.

مستند ایرانگرد
مروری بر زندگی جواد قارایی

دانلود همه فصل های مستند ایرانگرد

مستند ایرانگرد جزو حرفه ای ترین مستندها به شمار می رود. عوامل سازنده این مستند با تحمل سختی های زیاد همواره تلاش لازم را برای به تصویر کشیدن زیبایی های کشور ایران داشته اند. اگر شما به ایرانگردی علاقه زیادی دارید و تمایل دارید با مناطق بکر کشور ایران آشنا شوید بهتر است از تماشای این مستند غافل نشوید.

برای دانلود این مجموعه به صورت کامل روی دکمه زیر کلیک نمایید.

پرسش های پرتکرار

کارگردان برنامه ایرانگرد چه کسی است؟

تهیه کننده و کارگردان مستند ایرانگرد جواد قارایی است. راوی این برنامه تلویزیونی نیز جواد قارایی است.

مستند ایرانگرد در چند فصل ساخته شده است؟

برنامه تلویزیونی ایرانگرد در 5 فصل مختلف ساخته شده است.

دانلود جدیدترین فیلم های مستند

در صورتی که علاقه‌مند به دانلود انواع دیگر مستند هستید به سایر بخش‌های سایت تی‌وی مستند مراجعه کنید. سایت تی‌وی مستند با یک آرشیو عظیم یکی از بهترین گزینه‌ها برای دانلود مستند است. سایت TVmostanad با تقسیم بندی مستندها به دسته بندی های موضوعی زیر کار شما برای دانلودهای مستند دلخواه خود را راحت‌تر کرده است:

TVmostanad
TVmostanad

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید. در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد. برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره تی وی مستند

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید.

در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد.

برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

بقیه شو اینجا بخون…

آخرین مطالب بلاگ