مستند زلاتان | نقد و بررسی + دانلود رایگان

ستاره مستند زلاتان آنقدر زندگی خاص و هیجان انگیزی دارد که بدون تردید شنیدن داستان زندگی وی ارزش شنیدن دارد. در ادامه به بررسی این مستند می پردازیم.
مستند زلاتان
فهرست مطالب

زلاتان ابراهیموویچ یکی از بهترین ستاره های فوتبال و جزو افراد موفق به شمار می رود. مستند زلاتان درباره زندگی شخصی و ورزشی وی ساخته شده است. در مستند زندگینامه زلاتان دوران کودکی و نوجوانی وی به تصویر کشیده شده است.

بررسی مستند زلاتان

مستند من زلاتان هستم جزو بهترین مستندهای انگیزشی در سراسر جهان به شمار می رود. در این مستند نشان داده می شود که زلاتان چطور با تلاش، مقاومت زیاد و استفاده صحیح از استعدادهایش توانست به ستاره مشهور فوتبال تبدیل شود. در ادامه این مطلب مستند زندگینامه زلاتان را مورد بررسی قرار خواهیم داد همچنین در پایان مطلب نیز مروری بر زندگینامه وی خواهیم داشت.

مستند زلاتان
مستند زندگینامه زلاتان

کارگردان مستند زندگینامه زلاتان چه کسی است؟

نام کارگردان مستند زلاتان ، جنس سیوگرن است. این مستند انگیزشی در سال 2021 ساخته شد و در دسته مستندهای درام و بیوگرافی قرار دارد. مدت زمان این مستند یک ساعت و 42 دقیقه می باشد. مستند زندگینامه زلاتان محصول کشورهای دانمارک و سوئد است.

در این فیلم بازیگران با اسامی زیر ایفای نقش می کنند:

 1. گرانیت راشیتی
 2. دومینیک اندرسون باجراکتاتی
 3. مریما دیزدار ویچ
 4. سدومیر گلیسوویچ
 5. امانوئل ایتا

بررسی مستند من زلاتان هستم

این مستند بر اساس زندگینامه زلاتان ابراهیموویچ ساخته شده است. سرگذشت زلاتان برای دوستداران فوتبال بسیار جذاب است به همین دلیل از مستند زلاتان در کشورهای مختلف به خصوص کشور سوئد استقبال زیادی شد. علاوه بر این مستند به گونه ای ساخته شده است که می تواند توجه افرادی که به فوتبال علاقه زیادی ندارند را نیز به سمت خود جلب کند.

دومینیک اندرسون در این مستند در نقش کودکی زلاتان ایفای نقش می کند. زلاتان در دوران کودکی زندگی دشواری داشت و اوضاع خانوادگی اش مرتب نبود. او بیشتر اوقات در منزل تنها و گرسنه بود. پدر و مادر زلاتان جدا از یکدیگر زندگی می کردند. پدرش افسرده بود و الکل مصرف می کرد و مادرش نیز ارتباط صمیمی و عاطفی با زلاتان نداشت به همین دلیل وی در دوران کودکی سرکش بود و در زمین بازی و مدرسه نیز سر به راه نبود.

مستند زلاتان
مستند جذاب زلاتان

نقش 17 سالگی زلاتان ابراهیموویچ را گرانیت روشیتی بازی می کند. دوران 17 سالگی زلاتان جزو دوران های سرنوشت ساز در زندگی وی بود. زلاتان در این سن تصمیم گرفت که فوتبال را به صورت جدی دنبال کند و همین تصمیم سکوی پرش وی شد. زلاتان در سن 20 سالگی توانست در تیم آژاکس بازی کند و درخشش وی در این تیم زبانزد شد. بازی در تیم آژاکس برای زلاتان پر از فراز و نشیب های بسیار بود ولی با این وجود وی توانست با قدرت زیادی به بازی در این تیم ادامه دهد و به موفقیت برسد.

در مستند زلاتان همواره تلاش ها و مبارزه های وی با مشکلات بزرگ و کوچک به تصویر کشیده شده است. کارگران در این مستند تلاش کرده است تا نشان دهد زلاتان خشم و عصیان درونی اش را در زندگی ورزشی و شخصی اش به سمت درستی نشانه گرفته بود به همین دلیل او توانست به مهم ترین هدفی که دارد برسد.

محیط و شرایط زندگی زلاتان ابراهیموویچ به گونه ای بود که می توانست وی را به سمت تبهکاری و جرم بکشاند ولی زلاتان در آن دوران سخت با خود عهد بست که در دنیای فوتبال موفق شود و به خوبی بدرخشد.

مستند زلاتان
مستند من زلاتان هستم

تماشای مستند زندگینامه زلاتان برای نوجوانان و جوانان چه مزیتی دارد؟

در مستند زلاتان از وی تصویری بسیار قوی ساخته شده است و می توان به این نتیجه رسید که برای تقویت کردن خودباوری هر فردی باید از خودش یک تصویر قوی داشته باشد. مستند به گونه ای ساخته شده است که نوجوانان و جوانان می توانند خودشان را به جای شخصیت اصلی مستند قرار دهند. بدون تردید با انجام این کار فرد می تواند برای رسیدن به اهدافی که دارد انگیزه کافی را بدست آورد و با مشکلات مبارزه نماید.

این مستند به مخاطبان نشان می دهد برای رسیدن به موفقیت رعایت مسائل اخلاقی از اهمیت زیادی برخوردار است. در مستند من زلاتان هستم بر اهمیت ادامه تحصیل در کنار فوتبال تاکید زیادی شده است. علاوه بر این در مستند زندگینامه زلاتان روحیه بسیار قوی وی در برابر مشکلات به تصویر کشیده شده است.

مروری بر زندگی زلاتان ابراهیموویچ

زلاتان ابراهیموویچ جزو بهترین بازیکنان فوتبال در دوران فعالیت ورزشی اش محسوب می شود. وی در کنار بازیکنانی نظیر کریستیانو رونالدو، لیونل مسی، لوییس سوارز و روبرت لواندوفسکی در رده پنج بازیکن برتر فوتبال قرار دارد. زلاتان توانسته است در کارنامه خود 500 گل ملی و باشگاهی را به ثبت برساند.

زادگاه زلاتان کشور سوئد است. وی 2 برادر و 3 خواهر دارد و در شهر روزنگارد دوران کودکی و نوجوانی اش را گذرانده است. این بازیکن معروف از سن 6 سالگی شروع به بازی فوتبال کرد. او در کودکی در یک مسابقه بازی کرد که در این مسابقه در نیمه اول تیم 4 گل عقب بود. زلاتان در نیمه دوم وارد بازی شد و توانست برای تیمش حدود 8 گل را به ثمر برساند. بدون تردید بازی در این تیم و کسب موفقیت باعث شد که زلاتان برای رسیدن به هدفش مصمم تر شود.

زلاتان ابراهیموویچ در سال 1999 جزو بازیکنان تیم ملی زیر 18 سال سوئد بود. وی در سال 2001 در تیم ملی زیر 21 سال کشور سوئد بازی می کرد. از سال 2001 تا 2016 نیز زلاتان جزو بازیکنان تیم ملی سوئد بود.

زلاتان ابراهیموویچ در باشگاه های زیر بازی کرده است:

 1. مالمو
 2. یوونتوس
 3. آژاکس
 4. اینترمیلان
 5. میلان
 6. بارسلونا
 7. پاری سن ژرمن
 8. ال ای گلکسی
 9. منچستر یونایتد
مستند زلاتان
مستند انگیزشی من زلاتان هستم

دانلود مستند زلاتان + تماشای آنلاین

مستند زلاتان در رده برترین مستندها در سراسر جهان قرار دارد. این مستند در مدت زمان کوتاهی توانست توجه مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کند. بعد از تماشای این مستند بدون تردید می توان نتیجه گرفت که برای رسیدن به موفقیت باید با مشکلات بسیار زیادی دست و پنجه نرم کرد. تماشای این مستند می تواند تاثیر مثبتی روی افکار کودکان و نوجوانان داشته باشد.

به کودکان و نوجوانان عزیز پیشنهاد می دهیم برای داشتن روحیه ای انگیزشی از تماشای مستند زندگی افراد موفق نظیر مستند من زلاتان هستم ، مستند بیرو و… غافل نشوند. در این مستندها زندگی واقعی افراد و مشکلات آن ها به خوبی به تصویر کشیده شده است. در نتیجه مشاهده مستندهای انگیزشی باعث می شود تا مخاطب انگیزه لازم را برای رسیدن به اهدافش بدست آورد.

پرسش های پرتکرار درباره زندگی زلاتان ابراهیموویچ

زلاتان اِبراهیموویچ کیست؟

او بازیکن فوتبال اهل سوئد است که در پست مهاجم برای باشگاه میلان بازی می‌کند.

زلاتان در کدام تیم های فوتبال بازی کرده است؟

یوونتوس، اینترمیلان، بارسلونا، پاریس سن ژرمن، منچستریونایتد، آژاکس و نیز تیم ملی سوئد

سایت دانلود مستند

سایت تی‌ وی علاوه بر دانلود مستند های فوتبالی نظیر بیرو و مستند من جورجینا هستم، امکان دانلود مستند با موضوعات متفاوت را برای علاقه مندان فراهم کرده است.

تصویر TVmostanad
TVmostanad

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید. در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد. برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره تی وی مستند

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید.

در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد.

برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

بقیه شو اینجا بخون…

آخرین مطالب بلاگ