مستند مهین قدیری : قاتل سریالی + دانلود رایگان و تماشای آنلاین

مستند مهین (مستند مهین قدیری) یکی از مستندهای بسیار جنجالی، بحث برانگیز است که حتی پس از گذشت سال‌ها همچنان مورد توجه مخاطبین قرار دارد.
مستند مهین قدیری
فهرست مطالب

مستند مهین (مستند مهین قدیری) ساخته‌ی محمد حسین حیدری به تهیه کنندگی مهدی مطهر است که زندگی زنی قاتل را به تصویر می‌کشد. این مستند در سال 1396 ساخته و به عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین مستندها شناخته شده است. همانطور که می‌دانید فیلم‌های جنایی و معمایی که بر اساس واقعیت تولید می‌شوند، همواره از مخاطبین و بینندگان بسیار زیادی برخوردار خواهند بود. از این رو دور از ذهن نیست که این مستند نیز با محبوبیت فوق العاده‌ای از جانب بینندگان مواجه گردد.

این فیلم به طرز عجیبی ذهن مخاطب را درگیر نموده و سوالات زیادی را برای او ایجاد می‌کند. داستانی که با بررسی جنبه‌های مختلف زندگی مهین، به دنبال کشف دلایل مهم برای انجام قتل‌های مختلف است. با یک نگاه کوتاه به دادگاه‌های کیفری، خواهید دید که مهین اولین زن قاتل سریالی در کشور ما است که قتل 1 مرد و 5 زن را در پرونده‌ی خود به ثبت رسانده است.

مستند مهین قدیری
مستند مهین قدیری

مستند مهین (مستند مهین قدیری) ساخته‌ی محمد حسین حیدری

همانطور که ذکر شد فیلم مستند مهین (مستند مهین قدیری) بر اساس واقعیت ساخته شده است. مهین قدیری یک قاتل سریالی بود که در اردیبهشت سال 1388 دستگیر شده و سپس در آذر ماه 1389 بر اساس قانون قصاص شد (اعدام شد). فیلم مهین از مستندهای ساخته شده در سال 1398 است که با نویسندگی مهدی اسدزاده توانست در جشنواره‌های مختلف نامزد شده و در نتیجه جایزه سیمرغ بلوری را از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، از آن خود کند. این فیلم تجربه حضور در جشنواره‌های بسیار زیادی را داشته که همین امر بیانگر ساخت هنرمندانه این فیلم خواهد بود. بازیگری اعظم عرفانی در این فیلم موجب شده است که مخاطب با شخصیت اصلی ارتباط برقرار کرده و بتواند موضوع فیلم را بهتر درک کند.

با دانلود مستند مهین می‌توانید پرونده‌ای را که در سال 1387 توجه بسیاری از افکار عمومی را به سمت خود جلب کرد، لمس کنید. در این فیلم شاهد هستیم که قاتل از یک شخصیت بسیار پیچیده برخوردار است که کمتر کسی را مجاب می‌کند که وی قاتل است. این فیلم سال‌ها پیش اکران شده و همچنان نیز مرکز توجه بسیاری از افراد به شمار می‌رود. وجود سکانس‌های دلخراش در این فیلم، تماشای آن را برای افراد زیر 18 سال محدود نموده است.

مستند مهین قدیری
فیلم مهین

خلاصه مستند

مستند مهین (مستند مهین قدیری) بیانگر این است که: هر آدمی در صورت عدم کنترل خشم، مستعد انجام جنایت و قتل خواهد بود. این مستند به نحوی تولید شده است که بیننده هرگز از تماشای آن خسته نخواهد شد. تمامی سکانس‌های این فیلم کاملا بر اساس مستندات پرونده اجرا شده‌اند. نقطه آغازین فیلم بسیار جنجالی بوده و مخاطب را برای شروع یک فیلم هیجان انگیز آماده می‌کند. در این فیلم شاهد خواهید بود که یک مادر و یک زن حساس به چه نقطه‌ای از زندگی می‌رسد که تصمیم به قتل دیگران می‌گیرد.

  • قتل اول مربوط به زنی است که کنار خیابان با لباس‌های مرتب رها شده است.
  • مقتول دوم ناهید است. زنی مجرد که در خانه‌ی خود به قتل رسیده است.
  • زن مسنی که جنازه‌ی او در کنار شیب جاده‌ی اصلی رها شده است مربوط به قتل سوم است.
  • زنی 70 ساله که با پلاستیک دور سر به قتل رسیده است مقتول چهارم این پرونده است.
  • جنازه‌ی بعدی هم با پلاستیک دور سر و همچنین ضربه زدن به سر با جسم سنگین به قتل رسیده است.

در این مستند می‌توان شاهد بسیاری از نکات مهم جنایی بود. مستند مهین (مستند مهین قدیری) یک فیلم جنایی و رازآلود است که قطعا یکی از بهترین مستندها در نوع خود به شمار می‌رود. فیلمساز با برخورداری از توانمندی فوق العاده، تمامی سکانس‌ها را به طور قابل توجهی کنار هم چیده تا بتواند فیلم را به نوعی بسازد که بیننده کاملا مجذوب فیلم گردد.

مستند مهین قدیری
قاتل سریالی

نقاط قوت و ضعف مستند مهین (مستند مهین قدیری)

در مستند مهین (مستند مهین قدیری) می‌توان شاهد نقاط قوت بسیار زیادی بود. در این مستند ابتدا قبل از معرفی قاتل، تمامی نکات مربوطه را اعلام می‌دارند. این موضوع وابسته به خلاقیت فیلمساز است که مخاطب را با گروه قضایی و کیفری همراه و همسو می‌کند تا به نتیجه برسد. در تمامی سکانس‌های این مستند می‌توان شاهد نقاط عطف بسیار زیادی بود که هر کدام به نوعی بیننده را برای ادامه دادن، ترغیب می‌کنند.

  • لحظه دستگیری مهین
  • لحظه شناسایی مهین توسط یکی از کیس‌های انتخاب شده
  • رمزگشایی از ماشین مهین
  • بازجویی از مهین

و بسیاری از موارد دیگر، از دلایل مهم برای دانلود مستند مهین به شمار می‌روند. اگر بخواهیم به مهمترین نقطه‌ی قوت در این مستند اشاره کنیم، نقش مادرانه‌ی مهین است. زمانی که پس از دستگیری هرگز به اتهامات اقرار نکرده مگر در صورت دریافت تضمین. تضمینی که مهین درخواست کرده است، مربوط به بیماری دخترش است. با این وجود می‌توان تا حدودی به نقش پررنگ مادر بودن در زندگی مهین پی برد.

مستند مهین قدیری
فیلم مهین قدیری

نقد مستند

در مستند مهین (مستند مهین قدیری) نقش مادرانه‌ی وی بسیار درخشان است. همچنین این فیلم به نوعی بیان می‌دارد که حتی یک زن یا مادر نیز می‌تواند در نقش یک قاتل سریالی حرفه‌ای خودنمایی کرده و کسی به وی شک نکند. همچنین در این فیلم شاهد هستیم که برخی از نکات هر چند بسیار پیش پا افتاده، اما مهم و کاربردی خواهند بود. استفاده از یک پودر که ترکیبی از داروهایی مانند لورازپام و … می‌توانند بدون هیچگونه آثار سمی و غیره، نقش عنصر قتاله را ایفا نمایند.

در این فیلم شاهد بازسازی صحنه توسط مهین قدیری هستیم که تمامی افراد حکم بازیگر را برای ایشان ایفا می‌کنند. در اواسط فیلم شاهد رقم خوردن صحنه‌هایی هستیم که هر کدام از آنها می‌توانند مخاطبین را برای ادامه دادن تماشای فیلم ترغیب کنند. در اواسط فیلم شاهد حضور دارو فروش‌ها و افراد دیگر در مستند هستیم که هر کدام سخنان زیادی برای گفتن دارند. در نقد این فیلم می‌توان به قدرت برقراری ارتباط این خانم با کیس‌های مختلف اشاره کرد. فرقی ندارد که کیس مورد نظر ایشان مرد باشد یا زن، در هر حال مهین از قدرت بالایی در برقراری ارتباط با دیگران، برخوردار است. در این فیلم لمس کردن این موضوع که قتل کم کم چقدر برای مهین ساده شده است، بسیار قابل توجه خواهد بود. قتل اولی که روزها ذهن مهین را به سمت خود مشغول کرده بود، حال به یک کسب و کار و منبع درآمد مبدل شده بود.

پیشنهاد میکنیم علاوه بر این مستند فیلم طلاخون با بازی شهاب حسینی را که درباره زندگی مهین قدیری ساخته شده را تماشا نمایید.

دانلود رایگان مستند مهین: کامل و بدون سانسور

پرسش های پرتکرار درباره مهین قدیری

نحوه دستگیری مهین قدیری چگونه بود؟

ساعت ۳۰دقیقه بامداد پلیس وارد خانهٔ قدیری در منطقه مینودر شدند و او را دستگیر کردند.

سرنوشت مهین قدیری چه شد؟

او 29 آذرماه سال 1389 در قزوین اعدام شد.

سرنوشت فرزندان مهین قدیری چه شد؟

مهین دارای دو فرزند دختر بود که دختر کوچکتر او با مشکلات معلولیت جسمی مواجه بود


سایت دانلود مستند

سایت تی‌وی مستند امکان دانلود مستندهای متفاوت را برای علاقه مندان فراهم کرده است.


عبارات کلیدی به کار رفته در این نوشته عبارتند از : مهین قدیری, مهین قدیری مستند, مهین قدیری نی نی سایت, مهین قدیری اعدام, مهین قدیری مصاحبه, مهین قدیری فیلم, مهین قدیری در دادگاه, مهین قدیری در قزوین, مهین قدیری و همسرش, صحبت های مهین قدیری در دادگاه, مهین قدیری فیلم اعدام, اعترافات مهین قدیری, مستند مهین قدیری از شبکه مستند, مهین قدیری کی اعدام شد, فیلم سینمایی مهین قدیری اپارات, اعتراف مهین قدیری, مهین قدیری بچه های, مهین قدیری بیوگرافی, مهين قديري كه بود, مهین قدیری چگونه لو رفت, دانلود مستند مهین قدیری رایگان, روانشناسی مهین قدیری, مهین قدیری سرنوشت فرزندان, مهین قدیری فیلم سینمایی, سرنوشت مهین قدیری, سریالی مهین قدیری, سینمایی مهین قدیری, دختر مهین قدیری چه شد, شخصیت مهین قدیری, مهین قدیری فرزند, مستند مهین قدیری فیلیمو, فیلم های مهین قدیری, مهین قدیری کیست, مستند مهین قدیری کامل, قبر مهین قدیری کجاست, دختر مهین قدیری کجاست, بچه های مهین قدیری کجا هستند, ماشین مهین قدیری, مهین قدیری و فرزندانش, مهین قدیری ویکی پدیا, مهین قدیری و دخترانش, مهین قدیری واقعی, مهین قدیری و مادرش, مهین قدیری وصیت نامه, معین قدیری والا

تصویر TVmostanad
TVmostanad

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید. در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد. برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره تی وی مستند

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید.

در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد.

برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

بقیه شو اینجا بخون…

آخرین مطالب بلاگ