تاریخ آمریکا از ابتدا تا امروز

می گویند تاریخ آمریکا به حدودا 400 سال پیش باز می گردد و سالی که این کشور به رسمیت شناخته شد، 1776 بود؛ البته بدون شک این کشور به عنوان زیستگاه انسان ها و بشر، قدمت بسیار بیشتری دارد و 400 سال در برابر این قدمت عدد چندان زیادی نخواهد بود.
آشنایی با تاریخ آمریکا
فهرست مطالب

می گویند تاریخ آمریکا به حدودا 400 سال پیش باز می گردد و سالی که این کشور به رسمیت شناخته شد، 1776 بود؛ البته بدون شک این کشور به عنوان زیستگاه انسان ها و بشر، قدمت بسیار بیشتری دارد و 400 سال در برابر این قدمت عدد چندان زیادی نخواهد بود.

اولین انسان هایی که به آمریکا رفتند

اولین انسان هایی که به آمریکا رفتند، گروهی از آفریقایی ها بودند که بعد از طی کردن مسافتی طولانی، به قاره آمریکا رسیدند؛ البته این مردمان از دیگر قاره ها هم عبور کرده بودند و سری هم به دیگر کشور ها زده بودند.

در سال های بسیار قدیم، که برخی از افراد می گویند بیش از 100 هزار سال از آن می گذرد، آفریقایی ها به اروپا و آسیا رفتند و در کمال ناباوری از قاره اقیانوسیه هم عبور کردند و به کشور استرالیا رسیدند.

تاریخ آمریکا

اما در نهایت، آفریقایی ها بین 13 تا 15 هزار سال پیش که برخی از رسانه ها آن را 25 هزار سال می نامند، با استفاده از تنگه ای که امروزه به اسم برینگ شناخته می شود، از آسیا به آمریکا رفتند که همچنان آثاری از مردمان آن زمان بر روی سنگ ها باقی مانده است.

اولین انسان هایی که در قاره آمریکا وجود داشتند، تکامل نداشتند و به مرور زمان و ایجاد تکامل، شیوه زندگی آن ها بهبود یافت و همین امر باعث شد تا پیشرفت هایی صورت بگیرد و قبایلی ایجاد شود.

اکثر قبایلی که در آمریکا ایجاد می شد، از سرخپوستان تشکیل می شده است و برخی از آن ها، بسیار متمدن و با شکوه بودند و در زمان خود، جزء بهترین قبایل آمریکایی نامیده می شدند.

قبایلی با نام های مایا، تول تک، آزتک و مایا در آمریکا وجود داشتند؛ برای مثال، قبلیه مایا از 20 گروه سرخپوست تشکیل می شد و جزء اولین قبایل آمریکا می باشد.

مستند اولین آمریکایی

این مستند بینظیر با بررسی شواهد به جا مانده از اولین آمریکایی ها , تاریخ آمریکا را به چالش میکشد و به ما نشان میدهد از همان ابتدا در مطالعه تاریخ آمریکا اشتباه کرده ایم!

دانلود مستند اولین آمریکایی از مجموعه دانستنی های جهان

فیلم مستند اولین آمریکایی ها در صدد اثبات این موضوع است که اولین انسان هایی که به آمریکا آمدند شکارچیانی بودند که از پل سرزمین بری در انتهای آخرین عصر یخبندان گذشته و از سیبری به این سرزمین آمده اند.

ورود اروپایی ها به آمریکا

برخی صاحب نظران می گویند که در سال های قبل از سفر کریستف کلمب به آمریکا هم، اروپاییان به آمریکا می رفتند؛ اما اصلی ترین سفر ها، بعد از سفر کریستف کلمب از پرتغال به آمریکا بود و همین امر باعث شد تا دیگر اروپاییان مانند اسپانیایی ها، به آمریکا بروند.

تاریخ آمریکا

چند سال بعد از سفر کریستف کلمب به آمریکا، برخی اروپایی ها تصمیم گرفتند برای همیشه در قاره آمریکا بمانند و زندگی تازه ای را تجربه کنند؛ هر بخش از این قاره، به دست مردمان کشور های مختلف افتاد. شهر هایی که بین مردم تقسیم می شد، با توجه به جمعیت آن ها بود.

در تاریخ آمریکا آمده است که کریستف کلمب قرار بود به هند برود اما اینگونه نشد؛ کلمب صحبت های زیادی با مسئولان پرتغالی برای سفر به هند کرد اما به نتیجه ای نرسید و آن ها قبول نکردند که با کلمب به هند بروند و هزینه های سفر را پرداخت کنند.

کریستف کلمب هم به کشور اسپانیا که در آن زمان رقیب سر سخت پرتغال بود، رفت و طرح سفر به هند خود را به آن ها داد؛ البته که راضی کردن مسئولان اسپانیایی طول کشید اما در نهایت آن ها قبول کردند که با کمک ایتالیایی ها، هزینه سفر را به کلمب پرداخت کنند.

کریستف کلمب هم بعد از قبول کردن اسپانیایی ها و دریافت تجهیزات که 3 کشتی و 90 همراه بود، به سمت هند به راه افتاد؛ آن ها پس از طی کردن مسافت بسیار زیاد، سرانجام به خشکی رسیدند.

تاریخ آمریکا و کشف آمریکا توسط کریستف کلمب

همه آن ها فکر می کردند که این خشکی، هند است اما در اصل، آن ها به آمریکا رفته بودند و این خشکی که در آن حضور داشتند، آمریکا بود؛ کریستف کلمب اصلا فکرش را هم نمی کرد که روزی به عنوان مکتشف قاره آمریکا شناخته شود.

کریستف کلمب و همراهانش نفهمیدند که آن خشکی قاره آمریکاست و تا آخر عمرشان بر این باور بودند که به هند سفر کرده اند.

صحبت های زیادی درباره دلیل نامگذاری اسم قاره کشف شده به آمریکا بوده است؛ نام آمریکا از اسم دریانورد ایتالیایی با نام آمریگو وسپوچی گرفته شده است.این دریانورد سفر های اکتشافی داشت که آغاز آن از کشور برزیل بود و در آن زمان، شهرت نسبتا زیادی داشت.

مستند داستان امریکا

مستند America The Story of Us یا امریکا داستان ما؛ یکی از جذابترین مستندهایست که تا به حال ساخته شده و توسط شبکه History Channel به نمایش درآمده است .

داستان آمریکا یک رویداد تاریخی و حماسی است که داستان فوق العاده چگونگی شکوفایی و پیشرفت امریکا را به تصویر می کشد . در این مستند با برخی از هنرمندان امریکا , بزرگان کسب و کار , دانشگاهیان و روشنفکران مصاحبه شده است و تمامی اتفاقات و وقایعی که در 400 سال گذشته باعث شده است امریکا به چنین درجه ای از تولید علم و پیشرفت دست یابد , بررسی می شود .

مستند تاریخ آمریکا به زبان ساده

در اصل این مستند تونل زمانی است که ما را به سال 1607 برده و با بسیاری از اختراعات و تاثیر آنها بر آینده امریکا ما را آشنا می کند . بسیاری از وقایع تاریخی با استفاده از بازیگران و یا جلوه های ویژه بازسازی شده اند و همین امر توانسته تحسین بسیاری از منتقدان را به همراه داشته باشد .

نبرد و جنگ های آمریکا در طول تاریخ

تاریخ آمریکا جنگ های نسبتا زیادی را به خود دیده است؛ برخی از این جنگ ها باعث شده است تا قاره آمریکا برای چند سال عقب بیوفتد و مانند اروپا پیشرفت زیادی نکند؛ البته این کمبود ها به مرور زمان جبران شد و قاره آمریکا هم توانست به لیست قاره های پیشرفته اضافه شود و راه مدرن شدن را در پیش بگیرد.

جنگ استقلال

آمریکا در ابتدا مستعمره بریتانیا بود و از کشاورزی خود ؛ به دولت بریتانیا مالیات پرداخت میکرد. با گذشت زمان و افزایش مالیات ها؛ موجی از نارضایتی در ایلات متحده آمریکا شکل گرفت که نهایتا منجر به جنگ استقلال آمریکا بر علیه انگلستان گردید.

فرانسه یکی از کشور هایی بود که نقش نسبتا زیادی در استقلال آمریکا داشت و همین امر باعث شد تا رقابت آن ها با بریتانیا بالا بگیرد. فرانسه همواره این استقلال را برگ برنده ای در مقابل بریتانیا و هم پیمانانش برای خود میداند.

مستند جنگ استقلال امریکا

در این مستند بینظیر درباره تاریخ آمریکا؛ دانشمندان و مورخین مدارک به جا مانده از جنگ استقلال آمریکا را بررسی میکنند. آنها داستان­ها و نوشته­ های موجود درباره ماجرای درگیری هندی آمریکایی­ ها در جنگ انقلابی را مطالعه کرده و کشف میکنند چه چیزی این نبرد را اینقدر خونبار کرده است.

جنگ استقلال امریکا

با این مستند دیدنی همراه باشید تا ببینید علت آمار بالای تلفات در بین نیروهای شبه نظامی چه بوده است.

مستند حقایق مدفون جنگ استقلال

در تابستان ۱۷۷۷، جنگ­های استقلال رو به وخامت می­گذارند. مستعمره ­نشین­ها در شمال نیویورک سعی در دفع حملات پیش رونده­ی بریتانیایی­ها داند. یکی از استراتژی­های بریتانیایی­ها به خدمت گرفتن سرخپوستان به جای پیشاهنگ است.
دستورهای آن­ها وحشیانه بود، اینکه هرج و مرج ایجاد کنند، به شیوه­ی خود شبه نظامیان را به قتل برسانند و پوست سرشان را بکنند.

مستند حقایق مدفون جنگ استقلال

در میانه ­ی این سناریو قتل زن جوان و جذابی که نامزد یکی از وفاداران بریتانیا بود، به چشم می­خورد. جین ماکریا نگران و منتظر بازگشت نامزدش است که همراه با لشکری که به آنجا نزدیک می­شوند در جنگ است.

ولی قبل از آن­که همسر آینده­اش به او برسد، سرخپوستان به خانه­ ای که مکریا در آن ساکن است حمله می­کنند، او را با خود می­برند و کمی بعد کشته می­شود.

برخی کارشناسان معتقدند مرگ او روند تاریخ آمریکا را تغییر داد. در این قسمت از بررسی تاریخ، تلاش­های امروزی انسان شناسان جنایی را پی می­گیریم تا ببینیم جین ماکریا چگونه کشته شد.

جنگ های داخلی

افراد نژاد پرست زیادی از گذشته در آمریکا وجود داشته اند و برخی از جنگ ها را به راه انداختند؛ شما در قاره آمریکا و ایالات متحده آمریکا شاهد کشته شدن سیاه پوستان به دست پلیس ها هستید که نمونه اصلی نژاد پرستی می باشد.

سرخپوستان و سفید پوستان، در کل طول تاریخ آمریکا افراد سیاهپوست را در این قاره به عنوان برده به خدمت می گرفتند و آن ها را خرید و فروش می کردند؛ این افراد سیاهپوست در برخی از مواقع به دست اربابان خود کشته می شدند و فردی هم حق اعتراض به این جنایات را نداشت.

بین سالهای 1861 و 1865، ایالات متحده آمریکا به دلیل جنگ شدید داخلی بین ائتلاف ایالت های جنوبی و اتحادیه ایالات شمالی، به رهبری آبراهام لینکلن، به دو قسمت تقسیم شد.

جنگ های داخلی آمریکا

آبراهام لینکلن که خواهان براندازی برده داری در ایالت های جنوبی بود؛ پس از پیروزی در جنگ های داخلی ، به برده داری در جنوب آمریکا پایان داده و یکپارچگی ملت آمریکا را تضمین نمود.

مستند انقلاب آمریکا

انقلاب آمریکا مجموعه رویدادها و اندیشه‌ها و تغییراتی است که منجر به جدایی سیزده ایالت آمریکای شمالی از بریتانیا و تأسیس ایالات متحده آمریکا گردید. اولین درگیری‌ها از شهر بوستون شروع شد که به دنبال سختگیری های پادشاهی انگلستان به سرعت گسترش یافت.

دانلود مستند انقلاب امریکا

در ۱۷۶۵ در نیویورک کنگره‌ای متشکل از ۹ مستعمره نشین تشکیل شد که سران این مستعمره نشین‌ها در این کنگره برای اقدام علیه انگلیس هم پیمان شدند و در مه ۱۷۷۵ رهبران مستعمره نشین از مردم درخواست کردند که برای مبارزه با اشغالگران آماده شوند.

این مستند نشان دهنده تاریخچه ظهور یک ملت از یک شورش تا فرار استعمارگران و تبدیل شدن یک ملت قدرتمتد است.

 


دخالت آمریکا در جنگ جهانی هم باعث شد تا این کشور دشمنان و دوستان زیادی پیدا کند؛ برخی از این کشور ها، تا کنون هم با آمریکا هیچ سازشی نداشتند و همچنان به عنوان دشمن اصلی از آن یاد می کنند.

آمریکا در جنگ های خارج از قاره اروپا هم نقش داشته است؛ برای مثال، حضور نظامی آمریکایی ها در جنگ های کره و جنگ های ویتنام به هیچ عنوان قابل درک نبود و نشان می داد که آمریکا در قاره آسیا به دنبال حکمرانی و دریافت منابع است.

آمریکا به این حضور نظامی در کشور های مختلف پایان نداد و امروزه هم می توانید حضور نظامی آمریکایی ها در کشور های عربی مانند عراق و سوریه را ببینید؛ آمریکا همواره در قاره های مختلف به دنبال سودجویی بوده است و به کسب منافع برای خود و غارت منابع دیگر کشور ها فکر می کند.

TVmostanad
TVmostanad

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید. در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد. برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره تی وی مستند

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید.

در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد.

برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

بقیه شو اینجا بخون…

آخرین مطالب بلاگ
manoto official website
TVomstanad
سایت رسمی manoto

در این صفحه میتوانید به تمام اطلاعات بروزرسانی شده شبکه تلویزیونی manoto همچون جدیدترین فرکانس من و تو , پخش زنده من و تو ( live manoto ) , زمان پخش برنامه های من و تو و لیست سریال های شبکه من و تو دسترسی داشته باشید.

بیشتر بخوانید »
لئوناردو داوینچی, نابغه یا نقاشی هنرمند
TVomstanad
لئوناردو داوینچی و زندگی پر رمز و راز او!

در این نوشته، می‌توانید با تمام اتفاقات هیجان‌انگیز و داستان‌های حیرت‌آور زندگی کسی آشنا شوید که در درجۀ اول، او را بزرگ‌ترین مخترع جهان تا به امروز می‌دانیم.
همچنین در این نوشته، می‌توانید با اختراعات باور‌نکردنی لئوناردو داوینچی آشنا شوید که صدها سال بعد ساخته شدند. در بعضی از قسمت‌ها نیز، با نگاه کردن به نقاشی‌ها می‌توانید بفهمید که چگونه می‌توان یک شاهکار هنری خلق کرد

بیشتر بخوانید »
ایران باستان
TVomstanad
کامل ترین تاریخ ایران باستان + فیلم مستند

گستره امپراتوری‌ ایران باستان در اوج عظمت خود بیش‌تر منطقه‌ای‌ را که امروز خاور نزدیک یا خاورمیانه می‌‌گویند شامل می‌‌شد و از غرب سواحل دریای‌ مدیترانه و از شرق تا مرزهای‌ هندوستان را در بر می‌‌گرفت. در این میان سرزمین اصلی‌ ایران ویژگی‌ بیش‌تری‌ داشت و شامل ناحیه‌ای‌ می‌‌شد که امروزه ملت ایران در آن سکونت دارد.

بیشتر بخوانید »
مستند های تاریخی منوتو
TVomstanad
مجموعه مستند های تاریخی منوتو

برخی از برنامه های دوبله شده توسط شبکه منوتو به صورت تک قسمتی یا دو قسمتی ارائه شده است.
این برنامه ها که در قالب ویژه برنامه دسته بندی شده اند نیز خود شامل موضوعات مختلف هستند.
ما برنامه های تاریخی و سیاسی این بخش را تحن عنوان ” مستند های تاریخی منوتو ” برچسب گذاری کرده ایم!

بیشتر بخوانید »
Treatment of obsessions
TVomstanad
درمان عملی وسواس

در نوشته های قبلی به اختلال وسواس پرداختیم. در این نوشته به درمان عملی وسواس با جدیدترین تکنیک ها و روش ها پرداخته و استفاده عملی از ابزارها را می آموزیم. در یکی از بهترین نوشته های سایت تی وی مستند درباره اختلال وسواس با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید »
گالیله و منظومه شمسی ناشناخته‌اش
TVomstanad
گالیله و منظومه شمسی ناشناخته‌اش

گالیله سال ۱۵۶۴ میلادی در شهر پیزای ایتالیا دنیا آمد.

پدرش وینچِنتسو که موسیقیدان معروفی بود و از علم هم یک چیزهایی سرش می‌شد، گاه گداری بدش نمی‌آمد از آموزه‌های ارسطو ایراد بگیرد و آنها را مسخره کند.

این رفتار آقای گالیله جر و بحث زیادی راه می‌انداخت و او حسابی حال می‌کرد. معلوم می‌شود که گالیلئو عشق به دانش، اخلاق خروس‌جنگی و عشق به بحث و جدل را تا حدودی از پدرش به ارث برده بود.

بیشتر بخوانید »
کلیساهای محل تردد ارواح
TVomstanad
کلیساهای محل تردد ارواح

در این نوشته به معروفترین کلیساهای محل تردد ارواح میپردازیم و اتفاقات ماورایی روی داده در آنها را بررسی میکنیم. با یکی دیگر از نوشته های انحصاری تی وی مستند درباره دنیای ماورا با ما همراه باشید…

بیشتر بخوانید »
درمان وسواس فکری به کمک این ابزارها
TVomstanad
وسواسی ها بخوانند: 5 – درمان وسواس فکری به کمک این ابزارها

شما می‌توانید برای نه گفتن به وسواس فکری که آزارتان میدهد, از ابزار‌هـای خاصی استفـاده کنید. هر قدر، بیشتر از این ابزار‌ها استفاده کنید، عملکرد بهتری خواهند داشت.
پس بیایید آموزش ابزار‌ها را شروع کنیم تا انرژی شما سرجایش بازگردد!

بیشتر بخوانید »
دانلود مستند سیاره ها - 1 از مجموعه سیاره ها با دوبله شبکه منوتو
TVomstanad
دانلود بهترین فیلم های مستند نجوم، فضا، کهکشان ها و سیاره ها

در این مقاله بهترین مستند ها در زمینه نجوم , کیهان و فضا را به شما معرفی خواهیم کرد. این لیست با مستند سیاره ها شروع میشود. به مرور کامل تر شده و همواره جدید ترین مستند ها به ابتدای آن اضافه خواهند شد.

بیشتر بخوانید »
بهترین فیلم های آموزشی والدین + دانلود
TVomstanad
راهنمای جامع بارداری , تولد و رشد کودک + فیلم

در این مطلب با معرفی بهترین فیلم های آموزشی راهنمای والدین از لقاح تا بارداری , دوران بارداری , بارداری دوقلو و مراحل رشد جنین تا تولد و سال های ابتدایی زندگی کودک در خدمت کاربرای عزیزمون هستیم.

بیشتر بخوانید »
زمینشناسی به زبان ساده
TVomstanad
فرآیندهای زمین شناختی

در این نوشته, در ادامه مقاله “زمین شناسی : از پوسته تا هسته” به فرآیندهای زمین شناختی پرداخته و آنها را مورد به مورد بررسی خواهیم نمود.

بیشتر بخوانید »
ساختمان‌های جن زده : محل تردد ارواح + فیلم مستند
TVomstanad
ساختمان‌های جن زده : محل تردد ارواح + فیلم مستند

معمولاً محل تردد ارواح، خانه قبلی متوفی یا محلی است که او مرده است. ولی گاهی مکان‌هایی که مورد علاقه او بوده یا خانه کسی که باعث مرگ زود هنگام او شده, مورد تردد روح قرار می‌گیرد. به این مکان ها ساختمان های نفرین شده میگویند.

بیشتر بخوانید »
مستند این رل ساخته شمقدری از تی وی مستند
TVomstanad
این رل | نقد و حاشیه های مستند جنجالی شمقدری + لینک دانلود

مستند این رل اخیراً توسط مؤسسه آرمان مدیا و به کارگردانی حسین شمقدری منتشر شده است. این مستند جنجالی و پر حاشیه, داستان جوانی مذهبی برای ر‌هایی از نیاز‌های جنسی را روایت می‌کند. در ادامه با تی وی مستند همراه باشید تا این فیلم را از زوایای گوناگون بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید »
یونان شناسی از صفر تا صد + فیلم مستند
TVomstanad
یونان شناسی از صفر تا صد + فیلم مستند

در این نوشته میبینیم چگونه لپ‌گُلی‌‌های‌ یونانی بنیانگذار نخستین حکومت دمکراسی‌ در جهان شدند؟ برای آشنایی با تاریخ تمدن یونان همراه با معرفی بهترین فیلم های مستند درباره تاریخ یونان باستان با ما همراه باشید!

بیشتر بخوانید »
اعتقاد به شیاطین و ارواح در آیین و رسوم مختلف
TVomstanad
اعتقاد به شیاطین و ارواح در آیین و رسوم مختلف

‌اعتقادات کهن در مورد شیاطین, ارواح و اشباح الهام‌بخش بسیاری از مراسم متنوعی بوده است که امروزه هم در جوامع بدوی و هم در جوامع پیشرفته‌تر برگزار می‌شود. گر چه قرن‌هاست دیدگاه ما از دین و علوم دچار تغییرات وسیعی شده ولی این اعتقاد که بعضی از ارواح بعد از مرگ روی زمین باقی می‌مانند هنوز به قوت خودش باقی است.

بیشتر بخوانید »
فلزیاب چیست و چگونه کار میکند
TVomstanad
فلزیاب چیست و چگونه کار می‌کند؟

فلزیاب‌ها اکنون وارد بخشی از زندگی ما شده‌اند.
آن‌ها در فرودگاه‌ها، ساختمان‌های اداری و زندان‌ها به کار می‌روند تا کسی نتواند با اسلحه وارد این مکان‌ها شود.
در این بخش، ما دربارۀ فلزیاب‌ها و فناوری به کار رفته در آن‌ها بحث خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید »
آلزایمر و مراحل پیشرف آن
TVomstanad
آلزایمر | بخش اول : شروع و پیشرفت بیماری

در این سری نوشته ها؛ به بررسی بیماری آلزایمر و مراحل مختلف پیشروی آن خواهیم پرداخت و بهترین روش های پیشگیری و مراقبت از بیماران مبتلا به آلزایمر را معرفی خواهیم کرد. در ادامه با تی وی مستند همراه باشید…

بیشتر بخوانید »
کامل ترین مقاله درباره مصر به زبان ساده
TVomstanad
تمدن پر رمز و راز مصر باستان + فیلم مستند

مصریان چیزهای‌ بسیاری‌ به جامعه‌ی بشری‌ آموختند. آنها کشاورزانی‌ فوق‌العاده بودند، درباره‌ی آبیاری‌ و کانال‌کشی‌، اطلاعات و تجربیات بسیاری‌ داشتند. آنها بنیان‌گذار نخستین معابد ـ به مفهوم کلاسیک ـ بودند، ابداع‌کننده‌ی نخستین تقویم خورشیدی‌ جهان بودند (تقویم آنها با تغییراتی‌ اندک حتی‌ امروزه نیز قابل استفاده است) و مهم‌تر از همه مصریان نخستین جماعتی‌ بودند که دریافتند چگونه برای‌ استفاده‌ی نسل‌های‌ آینده سخنان خود را مکتوب کنند. در جهانی‌ که حرف بخشی‌ از باد هوا تلقی‌ می‌‌شد و ارزش ثبت کردن نداشت، این اختراع مصریان کم از کشف آتش نداشت.

بیشتر بخوانید »
اختلال وسواس فکری کودکان
TVomstanad
وسواسی ها بخوانند: 4 – اختلال وسواس کودکان

در این نوشته با اختلال وسواس کودکان , علت ها و راه های درمان آن به زبان ساده آشنا خواهیم شد.
چرا بچه‌ها دچار اختلال وسواسی ـ اجباری می‌شوند؟
شکل های بروز اختلال وسواس در کودکان چگونه است؟
نحوه عملکرد سیستم پیغام دهی در اختلال وسواس کودکان و علل به وجود آمدن اختلال وسواس کودک چیست؟

بیشتر بخوانید »
روح چیست وو چگونه ارواح را احضار کنیم
TVomstanad
روح و ارتباط با ارواح + فیلم مستند

کلمه روح بلافاصله تصور خاصی را در اذهان اکثر مردم به وجود می‌آورد و اگر چه شواهد زیادی برای اثبات وجود روح موجود نیست اما این باور عملاً بخشی از اعتقادات هر فرهنگی در جهان را تشکیل می‌دهد. ولی به ‌راستی روح چیست؟

بیشتر بخوانید »
قطار سریع السیر
TVomstanad
قطار سریع السیر

شما در این بخش یاد خواهید گرفت که نیروی الکترومغناطیس چگونه کار می‌کند و چگونه قطار سریع السیر از این نیرو جهت حرکت خود استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید »
ارسطو و موجودات ماه نشین او
TVomstanad
ارسطو و موجودات ماه نشین او!

ارسطو جزء اولین متفکرهای دانشمند مسلک بود و برای همین کارهای زیادی کرد: فیزیک و زیست‌شناسی را اختراع کرد (هرچند که باز هم به آنها می‌گفتند فلسفه!)، روش استدلال را متحول کرد و علاوه بر اینها، به کیهان‌شناسی، سیاست، کانی‌شناسی و شیمی هم سرک کشید. یک مقدار از وقتش را هم صرف نوشتن درباره ورزش کرد و یک چیزهایی هم درمورد لوازم آرایش نوشت.

بیشتر بخوانید »
اختلال وسواسی- اجباری
TVomstanad
وسواسی ها بخوانند: 2 – اختلال وسواسی- اجباری

اختلال های وسواسی – اجباری، افکاری هستند که بار‌ها و بار‌ها به ذهن شما می‌آیند. شما نمی‌خواهید به آنها فکر کنید اما آنها به هر حال به ذهن شما می‌آیند و باعث می‌شوند که شما عصبی شوید یا احساس بدی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید »
انسان اولیه از تکامل تا پیدایش دین و مذهب
TVomstanad
انسان اولیه از تکامل تا پیدایش دین و مذهب

ما در مورد انسان‌‌ اولیه چیزهای‌ خیلی‌ کمی‌ می‌‌دانیم، یعنی‌ حقیقتش تقریباً هیچ چیزی‌ نمی‌‌دانیم. نه نوشته‌ای‌ از آنها به یادگار مانده و نه حتی‌ تصویری‌. تمام دانسته‌های‌ ما، تنها حدس و گمان‌هایی‌ هستند بر پایه‌ی یافته‌های‌ باستان‌شناسان.

بیشتر بخوانید »
اختلال وسواسی- اجباری
TVomstanad
وسواسی ها بخوانند: 1 – دور ریختنی ها

برای یک لحظه چشمانتان را ببندید و خانه‌ی خود را در ذهن تصور کنید. در تمام اتاق‌ها قدم بزنید و تمام وسایل دور ریختنی را که می‌بینید بشمارید. در مورد آشپزخانه، اتاق‌ خواب، دستشوئی، حمام و تمام اتاق‌های خانه فکر کنید.

بیشتر بخوانید »
رادیو چگونه کار میکند؟
TVomstanad
رادیو چگونه کار میکند؟

امروزه ما دربارۀ تلفن همراه، دوربین‌های کنترلی، رادیو FM، سیستم‌های کنترل از راه دور، GPS، ارتباطات ماهواره‌ای و هزاران فناوری دیگر مطالبی می‌شنویم که همۀ آن‌ها از امواج رادیویی استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید »
موتور الکتریکی چیست و چگونه کار میکند؟
TVomstanad
موتور الکتریکی چیست و چگونه کار میکند؟

موتور الکتریکی تقریباً همه جا هستند! داخل وسایل برقی خانۀ شما، مثل آب میوه‌گیری، یخچال، ماشین لباسشویی، ضبط صوت، سشوار و ده‌ها وسیلۀ دیگر از این موتورها استفاده شده است. با ما همراه باشید تا ببینید این موتورها چگونه کار می‌کنند؟

بیشتر بخوانید »
الکتروسیته
TVomstanad
تسلا، پدر ارتباطات بی‌سیم

وقتی به یک مخترع فکر می‌کنید، تصویر چه کسی به ذهن می‌آید؟ برای خیلی از مردم آن شخص توماس ادیسون است. اما برای عده‌ای دیگر- به خصوص افرادی که به نوعی با اختراع سروکار دارند این شخص نیکولا تسلا است. او برای خیلی‌ها یک قهرمانی واقعی است: ایلان ماسک حتی خودروی مشهورش را به اسم او نام‌گذاری کرد.

بیشتر بخوانید »
جریان الکتریکی و الکترومغناطیس به زبان ساده
TVomstanad
جریان الکتریکی و الکترومغناطیس به زبان ساده

با عبور دادن جریان الکتریکی از سیم، حول آن یک میدان مغناطیسی به وجود می‌‌آید. با استفاده از همین مفهوم ساده صدها وسیله‌ای را که امروزه با آن‌ها سر و کار داریم، ساخته شده‌اند. وسایلی مانند: آب‌میوه‌گیری، تلویزیون، ویدئو، تلفن، ضبط‌صوت، بلندگو، زنگ اخبار، دیسک‌های مغناطیسی و…

بیشتر بخوانید »
زمین شناسی از پوسته تا هسته
TVomstanad
زمین شناسی از پوسته تا هسته!

زمین شناسی (Geology) از واژه یونانی Geo به معنی زمین و Logos به معنی علم گرفته شده و در واقع علم مطالعه زمین است. زمین‌شناسی دانش شناخت زمان و چگونگی پیدایش زمین و تکامل آن، مواد تشکیل‌دهنده، ساختارها و رویدادهایی مانند کوهزایی و تشکیل اقیانوس‌ها و همچنین پیدایش جانداران در طول تاریخ آن است.

بیشتر بخوانید »
تربیت کودک با جو فراست، متخصص تربیت فرزند
TVomstanad
تربیت کودک با جو فراست، متخصص تربیت فرزند

در این نوشته میخواهیم در کنار معروف ترین متخصص تربیت کودک، جو فراست, نویسنده کتاب “مادر کافی” رفتار با کودک خود را بیاموزیم و به عنوان یک پدر و مادر نمونه تربیت فرزند خود را به بهترین شکل انجام دهیم!

بیشتر بخوانید »
دایناسور شناسی
TVomstanad
دایناسور شناسی به روش تی وی مستند!

این مقاله مانند سایر نوشته های سایت تی وی مستند، همواره با جدیدترین اطلاعات در مورد دایناسورها بروز رسانی میگردد. نظرات خود را درباره این موجودات غول پیکر با ما در میان بگذارید و برامون بنویسید دوست دارید در بروزرسانی های بعدی؛ چه اطلاعاتی درباره دایناسورها را برایتان بازگو نماییم.

بیشتر بخوانید »
جنگ های جهانی
TVomstanad
هرچیزی که باید درباره جنگ جهانی اول و دوم بدانید!

جنگ های جهانی اول و دوم به مجموعه نبردهایی گفته می‌شود که در آن اکثر کشورهای جهان به‌نوعی درگیر شدند.
این اصطلاح معمولاً اشاره به دو جنگ بین‌المللی دارد که در طول قرن ۲۰ رخ‌داده است یعنی:
جنگ جهانی اول (۱۹۱۴-۱۹۱۸) و جنگ جهانی دوم (۱۹۳۹-۱۹۴۵)

بیشتر بخوانید »
دانلود در جستجوی نازی ها با دوبله فارسی
TVomstanad
آدولف هیتلر از تولد تا مرگ

در خصوص آدولف هیتلر سخن فراوان است. اما در این مقاله که قصد داریم آن را به طور متناوب منتشر و بروز رسانی نماییم میخواهیم از تمام اسناد و داده‌های موجود بهره بگیریم.

همچنین در این مقاله با بررسی مستندها و مدارک واقعی؛ درک درستی را نسبت به شخصیت این فرد و کنش‌های او که منجر به تغییرات بزرگی در ساختارهای سیاسی؛ علمی و حتی جغرافیایی گشت؛ را به دست خواهیم آورد.

بیشتر بخوانید »
آشنایی با تاریخ آمریکا
TVomstanad
تاریخ آمریکا از ابتدا تا امروز

می گویند تاریخ آمریکا به حدودا 400 سال پیش باز می گردد و سالی که این کشور به رسمیت شناخته شد، 1776 بود؛ البته بدون شک این کشور به عنوان زیستگاه انسان ها و بشر، قدمت بسیار بیشتری دارد و 400 سال در برابر این قدمت عدد چندان زیادی نخواهد بود.

بیشتر بخوانید »
فرازمینی ها
TVomstanad
حقایقی درباره فرازمینی ها

فرازمینی ها موجوداتی هستند که همواره بخش بزرگی از ذهن بشر را مشغول کرده و سوالات بی شماری درباره آن ها وجود دارد؛ البته دلایل و نشانه های بسیار زیادی برای اثبات وجود فرازمینی ها وجود دارد که در این مقاله، برخی از آن ها را به شما می گوییم.

بیشتر بخوانید »
ارتباط سریع با ما!

همین الان میتونی روی دکمه بالا کلیک کنی و سوالاتت رو درباره آرشیو مستندها از ما توی واتساپ بپرسی!