تاریخ آمریکا از ابتدا تا امروز

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
می گویند تاریخ آمریکا به حدودا 400 سال پیش باز می گردد و سالی که این کشور به رسمیت شناخته شد، 1776 بود؛ البته بدون شک این کشور به عنوان زیستگاه انسان ها و بشر، قدمت بسیار بیشتری دارد و 400 سال در برابر این قدمت عدد چندان زیادی نخواهد بود.
آشنایی با تاریخ آمریکا

فهرست مطالب

می گویند تاریخ آمریکا به حدودا ۴۰۰ سال پیش باز می گردد و سالی که این کشور به رسمیت شناخته شد، ۱۷۷۶ بود؛ البته بدون شک این کشور به عنوان زیستگاه انسان ها و بشر، قدمت بسیار بیشتری دارد و ۴۰۰ سال در برابر این قدمت عدد چندان زیادی نخواهد بود.

اولین انسان هایی که به آمریکا رفتند

اولین انسان هایی که به آمریکا رفتند، گروهی از آفریقایی ها بودند که بعد از طی کردن مسافتی طولانی، به قاره آمریکا رسیدند؛ البته این مردمان از دیگر قاره ها هم عبور کرده بودند و سری هم به دیگر کشور ها زده بودند.

در سال های بسیار قدیم، که برخی از افراد می گویند بیش از ۱۰۰ هزار سال از آن می گذرد، آفریقایی ها به اروپا و آسیا رفتند و در کمال ناباوری از قاره اقیانوسیه هم عبور کردند و به کشور استرالیا رسیدند.

تاریخ آمریکا

اما در نهایت، آفریقایی ها بین ۱۳ تا ۱۵ هزار سال پیش که برخی از رسانه ها آن را ۲۵ هزار سال می نامند، با استفاده از تنگه ای که امروزه به اسم برینگ شناخته می شود، از آسیا به آمریکا رفتند که همچنان آثاری از مردمان آن زمان بر روی سنگ ها باقی مانده است.

اولین انسان هایی که در قاره آمریکا وجود داشتند، تکامل نداشتند و به مرور زمان و ایجاد تکامل، شیوه زندگی آن ها بهبود یافت و همین امر باعث شد تا پیشرفت هایی صورت بگیرد و قبایلی ایجاد شود.

اکثر قبایلی که در آمریکا ایجاد می شد، از سرخپوستان تشکیل می شده است و برخی از آن ها، بسیار متمدن و با شکوه بودند و در زمان خود، جزء بهترین قبایل آمریکایی نامیده می شدند.

قبایلی با نام های مایا، تول تک، آزتک و مایا در آمریکا وجود داشتند؛ برای مثال، قبلیه مایا از ۲۰ گروه سرخپوست تشکیل می شد و جزء اولین قبایل آمریکا می باشد.

مستند اولین آمریکایی

این مستند بینظیر با بررسی شواهد به جا مانده از اولین آمریکایی ها , تاریخ آمریکا را به چالش میکشد و به ما نشان میدهد از همان ابتدا در مطالعه تاریخ آمریکا اشتباه کرده ایم!

دانلود مستند اولین آمریکایی از مجموعه دانستنی های جهان

فیلم مستند اولین آمریکایی ها در صدد اثبات این موضوع است که اولین انسان هایی که به آمریکا آمدند شکارچیانی بودند که از پل سرزمین بری در انتهای آخرین عصر یخبندان گذشته و از سیبری به این سرزمین آمده اند.

ورود اروپایی ها به آمریکا

برخی صاحب نظران می گویند که در سال های قبل از سفر کریستف کلمب به آمریکا هم، اروپاییان به آمریکا می رفتند؛ اما اصلی ترین سفر ها، بعد از سفر کریستف کلمب از پرتغال به آمریکا بود و همین امر باعث شد تا دیگر اروپاییان مانند اسپانیایی ها، به آمریکا بروند.

بیشتر بخوانید
تمدن بین النهرین

تاریخ آمریکا

چند سال بعد از سفر کریستف کلمب به آمریکا، برخی اروپایی ها تصمیم گرفتند برای همیشه در قاره آمریکا بمانند و زندگی تازه ای را تجربه کنند؛ هر بخش از این قاره، به دست مردمان کشور های مختلف افتاد. شهر هایی که بین مردم تقسیم می شد، با توجه به جمعیت آن ها بود.

در تاریخ آمریکا آمده است که کریستف کلمب قرار بود به هند برود اما اینگونه نشد؛ کلمب صحبت های زیادی با مسئولان پرتغالی برای سفر به هند کرد اما به نتیجه ای نرسید و آن ها قبول نکردند که با کلمب به هند بروند و هزینه های سفر را پرداخت کنند.

کریستف کلمب هم به کشور اسپانیا که در آن زمان رقیب سر سخت پرتغال بود، رفت و طرح سفر به هند خود را به آن ها داد؛ البته که راضی کردن مسئولان اسپانیایی طول کشید اما در نهایت آن ها قبول کردند که با کمک ایتالیایی ها، هزینه سفر را به کلمب پرداخت کنند.

کریستف کلمب هم بعد از قبول کردن اسپانیایی ها و دریافت تجهیزات که ۳ کشتی و ۹۰ همراه بود، به سمت هند به راه افتاد؛ آن ها پس از طی کردن مسافت بسیار زیاد، سرانجام به خشکی رسیدند.

تاریخ آمریکا و کشف آمریکا توسط کریستف کلمب

همه آن ها فکر می کردند که این خشکی، هند است اما در اصل، آن ها به آمریکا رفته بودند و این خشکی که در آن حضور داشتند، آمریکا بود؛ کریستف کلمب اصلا فکرش را هم نمی کرد که روزی به عنوان مکتشف قاره آمریکا شناخته شود.

کریستف کلمب و همراهانش نفهمیدند که آن خشکی قاره آمریکاست و تا آخر عمرشان بر این باور بودند که به هند سفر کرده اند.

صحبت های زیادی درباره دلیل نامگذاری اسم قاره کشف شده به آمریکا بوده است؛ نام آمریکا از اسم دریانورد ایتالیایی با نام آمریگو وسپوچی گرفته شده است.این دریانورد سفر های اکتشافی داشت که آغاز آن از کشور برزیل بود و در آن زمان، شهرت نسبتا زیادی داشت.

مستند داستان امریکا

مستند America The Story of Us یا امریکا داستان ما؛ یکی از جذابترین مستندهایست که تا به حال ساخته شده و توسط شبکه History Channel به نمایش درآمده است .

داستان آمریکا یک رویداد تاریخی و حماسی است که داستان فوق العاده چگونگی شکوفایی و پیشرفت امریکا را به تصویر می کشد . در این مستند با برخی از هنرمندان امریکا , بزرگان کسب و کار , دانشگاهیان و روشنفکران مصاحبه شده است و تمامی اتفاقات و وقایعی که در ۴۰۰ سال گذشته باعث شده است امریکا به چنین درجه ای از تولید علم و پیشرفت دست یابد , بررسی می شود .

بیشتر بخوانید
3 دوره اصلی تاریخ مصر باستان چیست؟

مستند تاریخ آمریکا به زبان ساده

در اصل این مستند تونل زمانی است که ما را به سال ۱۶۰۷ برده و با بسیاری از اختراعات و تاثیر آنها بر آینده امریکا ما را آشنا می کند . بسیاری از وقایع تاریخی با استفاده از بازیگران و یا جلوه های ویژه بازسازی شده اند و همین امر توانسته تحسین بسیاری از منتقدان را به همراه داشته باشد .

نبرد و جنگ های آمریکا در طول تاریخ

تاریخ آمریکا جنگ های نسبتا زیادی را به خود دیده است؛ برخی از این جنگ ها باعث شده است تا قاره آمریکا برای چند سال عقب بیوفتد و مانند اروپا پیشرفت زیادی نکند؛ البته این کمبود ها به مرور زمان جبران شد و قاره آمریکا هم توانست به لیست قاره های پیشرفته اضافه شود و راه مدرن شدن را در پیش بگیرد.

جنگ استقلال

آمریکا در ابتدا مستعمره بریتانیا بود و از کشاورزی خود ؛ به دولت بریتانیا مالیات پرداخت میکرد. با گذشت زمان و افزایش مالیات ها؛ موجی از نارضایتی در ایلات متحده آمریکا شکل گرفت که نهایتا منجر به جنگ استقلال آمریکا بر علیه انگلستان گردید.

فرانسه یکی از کشور هایی بود که نقش نسبتا زیادی در استقلال آمریکا داشت و همین امر باعث شد تا رقابت آن ها با بریتانیا بالا بگیرد. فرانسه همواره این استقلال را برگ برنده ای در مقابل بریتانیا و هم پیمانانش برای خود میداند.

مستند جنگ استقلال امریکا

در این مستند بینظیر درباره تاریخ آمریکا؛ دانشمندان و مورخین مدارک به جا مانده از جنگ استقلال آمریکا را بررسی میکنند. آنها داستان­ها و نوشته­ های موجود درباره ماجرای درگیری هندی آمریکایی­ ها در جنگ انقلابی را مطالعه کرده و کشف میکنند چه چیزی این نبرد را اینقدر خونبار کرده است.

جنگ استقلال امریکا

با این مستند دیدنی همراه باشید تا ببینید علت آمار بالای تلفات در بین نیروهای شبه نظامی چه بوده است.

مستند حقایق مدفون جنگ استقلال

در تابستان ۱۷۷۷، جنگ­های استقلال رو به وخامت می­گذارند. مستعمره ­نشین­ها در شمال نیویورک سعی در دفع حملات پیش رونده­ی بریتانیایی­ها داند. یکی از استراتژی­های بریتانیایی­ها به خدمت گرفتن سرخپوستان به جای پیشاهنگ است.
دستورهای آن­ها وحشیانه بود، اینکه هرج و مرج ایجاد کنند، به شیوه­ی خود شبه نظامیان را به قتل برسانند و پوست سرشان را بکنند.

بیشتر بخوانید
مروری بر مستند “ردپای هیتلر”

مستند حقایق مدفون جنگ استقلال

در میانه ­ی این سناریو قتل زن جوان و جذابی که نامزد یکی از وفاداران بریتانیا بود، به چشم می­خورد. جین ماکریا نگران و منتظر بازگشت نامزدش است که همراه با لشکری که به آنجا نزدیک می­شوند در جنگ است.

ولی قبل از آن­که همسر آینده­اش به او برسد، سرخپوستان به خانه­ ای که مکریا در آن ساکن است حمله می­کنند، او را با خود می­برند و کمی بعد کشته می­شود.

برخی کارشناسان معتقدند مرگ او روند تاریخ آمریکا را تغییر داد. در این قسمت از بررسی تاریخ، تلاش­های امروزی انسان شناسان جنایی را پی می­گیریم تا ببینیم جین ماکریا چگونه کشته شد.

جنگ های داخلی

افراد نژاد پرست زیادی از گذشته در آمریکا وجود داشته اند و برخی از جنگ ها را به راه انداختند؛ شما در قاره آمریکا و ایالات متحده آمریکا شاهد کشته شدن سیاه پوستان به دست پلیس ها هستید که نمونه اصلی نژاد پرستی می باشد.

سرخپوستان و سفید پوستان، در کل طول تاریخ آمریکا افراد سیاهپوست را در این قاره به عنوان برده به خدمت می گرفتند و آن ها را خرید و فروش می کردند؛ این افراد سیاهپوست در برخی از مواقع به دست اربابان خود کشته می شدند و فردی هم حق اعتراض به این جنایات را نداشت.

بین سالهای ۱۸۶۱ و ۱۸۶۵، ایالات متحده آمریکا به دلیل جنگ شدید داخلی بین ائتلاف ایالت های جنوبی و اتحادیه ایالات شمالی، به رهبری آبراهام لینکلن، به دو قسمت تقسیم شد.

جنگ های داخلی آمریکا

آبراهام لینکلن که خواهان براندازی برده داری در ایالت های جنوبی بود؛ پس از پیروزی در جنگ های داخلی ، به برده داری در جنوب آمریکا پایان داده و یکپارچگی ملت آمریکا را تضمین نمود.

مستند انقلاب آمریکا

انقلاب آمریکا مجموعه رویدادها و اندیشه‌ها و تغییراتی است که منجر به جدایی سیزده ایالت آمریکای شمالی از بریتانیا و تأسیس ایالات متحده آمریکا گردید. اولین درگیری‌ها از شهر بوستون شروع شد که به دنبال سختگیری های پادشاهی انگلستان به سرعت گسترش یافت.

دانلود مستند انقلاب امریکا

در ۱۷۶۵ در نیویورک کنگره‌ای متشکل از ۹ مستعمره نشین تشکیل شد که سران این مستعمره نشین‌ها در این کنگره برای اقدام علیه انگلیس هم پیمان شدند و در مه ۱۷۷۵ رهبران مستعمره نشین از مردم درخواست کردند که برای مبارزه با اشغالگران آماده شوند.

بیشتر بخوانید
مجموعه مستند های تاریخی منوتو

این مستند نشان دهنده تاریخچه ظهور یک ملت از یک شورش تا فرار استعمارگران و تبدیل شدن یک ملت قدرتمتد است.

 


دخالت آمریکا در جنگ جهانی هم باعث شد تا این کشور دشمنان و دوستان زیادی پیدا کند؛ برخی از این کشور ها، تا کنون هم با آمریکا هیچ سازشی نداشتند و همچنان به عنوان دشمن اصلی از آن یاد می کنند.

آمریکا در جنگ های خارج از قاره اروپا هم نقش داشته است؛ برای مثال، حضور نظامی آمریکایی ها در جنگ های کره و جنگ های ویتنام به هیچ عنوان قابل درک نبود و نشان می داد که آمریکا در قاره آسیا به دنبال حکمرانی و دریافت منابع است.

آمریکا به این حضور نظامی در کشور های مختلف پایان نداد و امروزه هم می توانید حضور نظامی آمریکایی ها در کشور های عربی مانند عراق و سوریه را ببینید؛ آمریکا همواره در قاره های مختلف به دنبال سودجویی بوده است و به کسب منافع برای خود و غارت منابع دیگر کشور ها فکر می کند.

TVmostanad

TVmostanad

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید. در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد. برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره تی وی مستند

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید.

در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد.

برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

بقیه شو اینجا بخون…

آخرین مطالب بلاگ
آلزایمر و مراحل پیشرف آن
آلزایمر | بخش اول : شروع و پیشرفت بیماری

در این سری نوشته ها؛ به بررسی بیماری آلزایمر و مراحل مختلف پیشروی آن خواهیم پرداخت و بهترین روش های پیشگیری و مراقبت از بیماران مبتلا به آلزایمر را معرفی خواهیم کرد. در ادامه با تی وی مستند همراه باشید…

بیشتر بخوانید »
ارسطو
ارسطو و موجودات ماه نشین او!

ارسطو جزء اولین متفکرهای دانشمند مسلک بود و برای همین کارهای زیادی کرد: فیزیک و زیست‌شناسی را اختراع کرد (هرچند که باز هم به آنها می‌گفتند فلسفه!)، روش استدلال را متحول کرد و علاوه بر اینها، به کیهان‌شناسی، سیاست، کانی‌شناسی و شیمی هم سرک کشید. یک مقدار از وقتش را هم صرف نوشتن درباره ورزش کرد و یک چیزهایی هم درمورد لوازم آرایش نوشت.

بیشتر بخوانید »
روح چیست وو چگونه ارواح را احضار کنیم
روح و ارتباط با ارواح + فیلم مستند

کلمه روح بلافاصله تصور خاصی را در اذهان اکثر مردم به وجود می‌آورد و اگر چه شواهد زیادی برای اثبات وجود روح موجود نیست اما این باور عملاً بخشی از اعتقادات هر فرهنگی در جهان را تشکیل می‌دهد. ولی به ‌راستی روح چیست؟

بیشتر بخوانید »
وسواسی
وسواسی ها بخوانند: ۲ – اختلال وسواسی- اجباری

اختلال های وسواسی – اجباری، افکاری هستند که بار‌ها و بار‌ها به ذهن شما می‌آیند. شما نمی‌خواهید به آنها فکر کنید اما آنها به هر حال به ذهن شما می‌آیند و باعث می‌شوند که شما عصبی شوید یا احساس بدی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید »
ایران باستان
کامل ترین تاریخ ایران باستان + فیلم مستند

گستره امپراتوری‌ ایران باستان در اوج عظمت خود بیش‌تر منطقه‌ای‌ را که امروز خاور نزدیک یا خاورمیانه می‌‌گویند شامل می‌‌شد و از غرب سواحل دریای‌ مدیترانه و از شرق تا مرزهای‌ هندوستان را در بر می‌‌گرفت. در این میان سرزمین اصلی‌ ایران ویژگی‌ بیش‌تری‌ داشت و شامل ناحیه‌ای‌ می‌‌شد که امروزه ملت ایران در آن سکونت دارد.

بیشتر بخوانید »
عکس انسان های اولیه
انسان اولیه از تکامل تا پیدایش دین و مذهب

ما در مورد انسان‌‌ اولیه چیزهای‌ خیلی‌ کمی‌ می‌‌دانیم، یعنی‌ حقیقتش تقریباً هیچ چیزی‌ نمی‌‌دانیم. نه نوشته‌ای‌ از آنها به یادگار مانده و نه حتی‌ تصویری‌. تمام دانسته‌های‌ ما، تنها حدس و گمان‌هایی‌ هستند بر پایه‌ی یافته‌های‌ باستان‌شناسان.

بیشتر بخوانید »
دور انداختن
وسواسی ها بخوانند: ۱ – دور ریختنی ها

برای یک لحظه چشمانتان را ببندید و خانه‌ی خود را در ذهن تصور کنید. در تمام اتاق‌ها قدم بزنید و تمام وسایل دور ریختنی را که می‌بینید بشمارید. در مورد آشپزخانه، اتاق‌ خواب، دستشوئی، حمام و تمام اتاق‌های خانه فکر کنید.

بیشتر بخوانید »
امواج رادیویی
رادیو چگونه کار میکند؟

امروزه ما دربارۀ تلفن همراه، دوربین‌های کنترلی، رادیو FM، سیستم‌های کنترل از راه دور، GPS، ارتباطات ماهواره‌ای و هزاران فناوری دیگر مطالبی می‌شنویم که همۀ آن‌ها از امواج رادیویی استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید »
موتور الکتریکی چیست و چگونه کار میکند؟
موتور الکتریکی چیست و چگونه کار میکند؟

موتور الکتریکی تقریباً همه جا هستند! داخل وسایل برقی خانۀ شما، مثل آب میوه‌گیری، یخچال، ماشین لباسشویی، ضبط صوت، سشوار و ده‌ها وسیلۀ دیگر از این موتورها استفاده شده است. با ما همراه باشید تا ببینید این موتورها چگونه کار می‌کنند؟

بیشتر بخوانید »
الکتروسیته
تسلا، پدر ارتباطات بی‌سیم

وقتی به یک مخترع فکر می‌کنید، تصویر چه کسی به ذهن می‌آید؟ برای خیلی از مردم آن شخص توماس ادیسون است. اما برای عده‌ای دیگر- به خصوص افرادی که به نوعی با اختراع سروکار دارند این شخص نیکولا تسلا است. او برای خیلی‌ها یک قهرمانی واقعی است: ایلان ماسک حتی خودروی مشهورش را به اسم او نام‌گذاری کرد.

بیشتر بخوانید »
جریان الکتریکی و الکترومغناطیس به زبان ساده

با عبور دادن جریان الکتریکی از سیم، حول آن یک میدان مغناطیسی به وجود می‌‌آید. با استفاده از همین مفهوم ساده صدها وسیله‌ای را که امروزه با آن‌ها سر و کار داریم، ساخته شده‌اند. وسایلی مانند: آب‌میوه‌گیری، تلویزیون، ویدئو، تلفن، ضبط‌صوت، بلندگو، زنگ اخبار، دیسک‌های مغناطیسی و…

بیشتر بخوانید »
زمین شناسی
زمین شناسی از پوسته تا هسته!

زمین شناسی (Geology) از واژه یونانی Geo به معنی زمین و Logos به معنی علم گرفته شده و در واقع علم مطالعه زمین است. زمین‌شناسی دانش شناخت زمان و چگونگی پیدایش زمین و تکامل آن، مواد تشکیل‌دهنده، ساختارها و رویدادهایی مانند کوهزایی و تشکیل اقیانوس‌ها و همچنین پیدایش جانداران در طول تاریخ آن است.

بیشتر بخوانید »
داوینچی
لئوناردو داوینچی, نابغه یا نقاشی هنرمند؟

در این نوشته، می‌توانید با تمام اتفاقات هیجان‌انگیز و داستان‌های حیرت‌آور زندگی کسی آشنا شوید که در درجۀ اول، او را بزرگ‌ترین مخترع جهان تا به امروز می‌دانیم.
همچنین در این نوشته، می‌توانید با اختراعات باور‌نکردنی لئوناردو داوینچی آشنا شوید که صدها سال بعد ساخته شدند. در بعضی از قسمت‌ها نیز، با نگاه کردن به نقاشی‌ها می‌توانید بفهمید که چگونه می‌توان یک شاهکار هنری خلق کرد

بیشتر بخوانید »
تربیت کودک با جو فراست، متخصص تربیت فرزند
تربیت کودک با جو فراست، متخصص تربیت فرزند

در این نوشته میخواهیم در کنار معروف ترین متخصص تربیت کودک، جو فراست, نویسنده کتاب “مادر کافی” رفتار با کودک خود را بیاموزیم و به عنوان یک پدر و مادر نمونه تربیت فرزند خود را به بهترین شکل انجام دهیم!

بیشتر بخوانید »
دایناسور شناسی
دایناسور شناسی به روش تی وی مستند!

این مقاله مانند سایر نوشته های سایت تی وی مستند، همواره با جدیدترین اطلاعات در مورد دایناسورها بروز رسانی میگردد. نظرات خود را درباره این موجودات غول پیکر با ما در میان بگذارید و برامون بنویسید دوست دارید در بروزرسانی های بعدی؛ چه اطلاعاتی درباره دایناسورها را برایتان بازگو نماییم.

بیشتر بخوانید »
جنگ های جهانی
هرچیزی که باید درباره جنگ جهانی اول و دوم بدانید!

جنگ های جهانی اول و دوم به مجموعه نبردهایی گفته می‌شود که در آن اکثر کشورهای جهان به‌نوعی درگیر شدند.
این اصطلاح معمولاً اشاره به دو جنگ بین‌المللی دارد که در طول قرن ۲۰ رخ‌داده است یعنی:
جنگ جهانی اول (۱۹۱۴-۱۹۱۸) و جنگ جهانی دوم (۱۹۳۹-۱۹۴۵)

بیشتر بخوانید »
دانلود در جستجوی نازی ها با دوبله فارسی
آدولف هیتلر از تولد تا مرگ

در خصوص آدولف هیتلر سخن فراوان است. اما در این مقاله که قصد داریم آن را به طور متناوب منتشر و بروز رسانی نماییم میخواهیم از تمام اسناد و داده‌های موجود بهره بگیریم.

همچنین در این مقاله با بررسی مستندها و مدارک واقعی؛ درک درستی را نسبت به شخصیت این فرد و کنش‌های او که منجر به تغییرات بزرگی در ساختارهای سیاسی؛ علمی و حتی جغرافیایی گشت؛ را به دست خواهیم آورد.

بیشتر بخوانید »
آشنایی با تاریخ آمریکا
تاریخ آمریکا از ابتدا تا امروز

می گویند تاریخ آمریکا به حدودا ۴۰۰ سال پیش باز می گردد و سالی که این کشور به رسمیت شناخته شد، ۱۷۷۶ بود؛ البته بدون شک این کشور به عنوان زیستگاه انسان ها و بشر، قدمت بسیار بیشتری دارد و ۴۰۰ سال در برابر این قدمت عدد چندان زیادی نخواهد بود.

بیشتر بخوانید »
فرازمینی ها
حقایقی درباره فرازمینی ها

فرازمینی ها موجوداتی هستند که همواره بخش بزرگی از ذهن بشر را مشغول کرده و سوالات بی شماری درباره آن ها وجود دارد؛ البته دلایل و نشانه های بسیار زیادی برای اثبات وجود فرازمینی ها وجود دارد که در این مقاله، برخی از آن ها را به شما می گوییم.

بیشتر بخوانید »
ماورالطبیعه
ماورالطبیعه چیست

ماورالطبیعه به مسائلی گفته می شود که مردم و بشر در طول این سال ها، هیچ توجیه علمی برای آن نداشتند و نمی توانستند آن را درک کنند؛ فرا گیتی، نام دیگر ماورالطبیعه است که در این مقاله، اطلاعاتی را درباره آن به شما کاربران گرامی، ارائه می کنیم.

بیشتر بخوانید »
دانلود مستند سیاره ها - 1 از مجموعه سیاره ها با دوبله شبکه منوتو
دانلود برترین فیلم های مستند نجوم , فضا و سیاره ها

در این مقاله بهترین مستند ها در زمینه نجوم , کیهان و فضا را به شما معرفی خواهیم کرد. این لیست با مستند سیاره ها شروع میشود. به مرور کامل تر شده و همواره جدید ترین مستند ها به ابتدای آن اضافه خواهند شد.

بیشتر بخوانید »
manoto official website
سایت رسمی manoto

در این صفحه میتوانید به تمام اطلاعات بروزرسانی شده شبکه تلویزیونی manoto همچون جدیدترین فرکانس من و تو , پخش زنده من و تو ( live manoto ) , زمان پخش برنامه های من و تو و لیست سریال های شبکه من و تو دسترسی داشته باشید.

بیشتر بخوانید »
زندگی آلبرت اینشتین
نابغه – فیلم زندگی انیشتین

مستند نابغه در قالب یک سریال جذاب به بررسی زندگی پرفراز و نشیب یک فیزیکدان می پردازد که بعدها تبدیل به سمبلی با نام آلبرت انیشتین می شود. انیشتین که انسانی شدیداً مستقل، به طور مادرزادی باهوش و بی اندازه کنجکاو بود نگرش انسان ها را نسبت به عالم هستی تغییر داد.
متعاقباً، این برنامه تلویزیونی دید ما را نسبت به انیشتین تغییر خواهد داد. از دستاوردها و شکست های اولیه انیشتین در دنیای آکادمیک گرفته تا جستجوی عاطفی او در پی عشق و روابط انسانی، این روایت داستانی زیبا تصویری از آلبرت انیشتین واقعی با وجود پیچیدگی های شخصیتی او ترسیم خواهد کرد.

بیشتر بخوانید »
مروری بر مستند “ردپای هیتلر”
مروری بر مستند “ردپای هیتلر”

آیا واقعاً هیتلر در پناهگاه برلین درگذشت؟ مستند ردپای هیتلر این موضوع را بررسی میکند.

مجموعه مستند شکار هیتلر شواهد جدیدی را منتشر می کند که نشان می دهد هیتلر در سال ۱۹۴۵ مرگ را فریب داد و به آمریکای جنوبی فرار کرد.

بیشتر بخوانید »
ریور فینیکس
ریور فینیکس | زندگی خصوصی تا مرگ پرحاشیه بر اثر مصرف کوکایین + فیلم

ریور فینیکس نامزد دریافت جایزه اسکار و بازیگر جوان آینده داری بود که در سن ۲۳ سالگی در اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر درگذشت. در ادامه با زندگینامه این ستاره سینما آشنا شده و در یک فیلم مستند علل مرگ زود هنگام او را بررسی میکنیم.

بیشتر بخوانید »
دانستنی های راه افتادن کودک به همراه فیلم
اگر نگران راه افتادن کودک خود هستید بخوانید!

معمولا همه پدر و مادرها , از لحظه تولد فرزند و حتی مدتها قبل از آن , همواره با سوالاتی درخصوص مراحل رشد کودک و نحوه صحیح مراقبت از نوزاد مواجه هستند. ما در این نوشته به سوالات والدین در رابطه با زمان بندی رشد کودکان پاسخ خواهیم داد.

بیشتر بخوانید »
مستند های تاریخی منوتو
مجموعه مستند های تاریخی منوتو

برخی از برنامه های دوبله شده توسط شبکه منوتو به صورت تک قسمتی یا دو قسمتی ارائه شده است.
این برنامه ها که در قالب ویژه برنامه دسته بندی شده اند نیز خود شامل موضوعات مختلف هستند.
ما برنامه های تاریخی و سیاسی این بخش را تحن عنوان ” مستند های تاریخی منوتو ” برچسب گذاری کرده ایم!

بیشتر بخوانید »
دانلود مستند تور زیبایی یا رازهای زیبایی با ریچل هانتر
ریچل هانتر و مستند تور زیبایی (رازهای زیبایی)

مجموعه مستند تور زیبایی با ریچل هانتر (Rachel Hunters Tour of Beauty) یک سریال تلویزیونی پرطرفدار است که در جستجوی جهانی وی برای جستجوی کلیدهای بهزیستی ، سلامتی برتر و زیبایی پایدار ، با او همراه میشود.

بیشتر بخوانید »
شب نبرد حیوانات
شب نبرد حیوانات

مستند شب نبرد حیوانات بعد نمایشی و همین طور بخش مردانه‌ی UFC را به تصویر می‌کشد و علم پشت تاکتیک ها و سلاح های حاصل بدنسازی حیوانات که قهرمانان انسانی نمی توانند از آنها بهره ببرند را تجزیه و تحلیل می‌کند. هیچ مانعی وجود ندارد – همه چیز به سوی حیات وحش روانه می‌شود.

بیشتر بخوانید »
انسان در برابر ویروس
انسان در برابر ویروس

مستند انسان در برابر ویروس داستان مردی شوخ طبع به نام تیم درا و دانش مهندسی اوست که با ایده گرفتن از ویدیوهای کوتاهی که صدها هزار بار در اینترنت دیده شده اند برای ابداع چالشهایشان استفاده می کند. از اسکی روی آب پشت یک قایق تندروی مسافربر گرفته تا بازی تنیس روی بال هواپیما به هنگام پرواز، این زوج عجیب اصول علمی کلیدی ای را شرح می دهند که به بدلکاران آماتور از سراسر جهان اجازه می دهند به پدیده هایی همه گیر تبدیل گردند.

بیشتر بخوانید »
دانلود مستند ماهی غول پیکر با دوبله فارسی شبکه National Geographic farsi
ماهی غول پیکر

اشتیاق زب به حفاظت از ماهی های غول پیکر و محیط زندگی آنها باعث شده است که به شش قاره در سراسر جهان سفر کند و از نزدیک با پیچیده ترین مشکلات اکوسیستم آب شیرین در این سیاره روبرو شود. مناطقی همچون رود آمازون , رودخانه مکونگ , رودخانه می سی سی پی , رود نیل , حوزه آبخیز دریاچه بیکال در روسیه و…

بیشتر بخوانید »
Cosmos
کاسموس

شاید در تاریخ مستند‌های علمی تلوزیونی هیچ نمونه مشابهی برای مجموعه‌ای که کارل ساگان، دانشمند و مروج علم برجسته آمریکایی سه دهه پیش ساخت پیدا نشود.

کارل ساگان که خود دانشمندی سیاره شناس و یکی از چهره‌های فعال ماموریت‌های فضایی روباتیک ناسا و از آن مهم‌تر مروج علمی برجسته‌ای بود که دغدغه توسعه علمی در میان عموم مردم را داشت با ساخت مجموعه‌ای به نام کاسموس: سفری شخصی، که از شبکه پی.بی.اس پخش شد، ذهن بسیاری از مردم جهان را تحت تاثیر قرار داد. در سال‌های بعد کاسموس ساگان بارها و بارها پخش شد تا به پربیننده‌ترین مجموعه تلوزیونی جهان بدل شود. در کاسموس، ساگان ما را با خود به سفری از کوچک‌ترین ساختارهای عالم تا کیهان در بزرگ‌ترین ابعاد شناخته شده خود همراه می‌کرد.

بیشتر بخوانید »
ارتباط سریع با ما!

همین الان میتونی روی دکمه بالا کلیک کنی و سوالاتت رو درباره آرشیو مستندها از ما توی واتساپ بپرسی!