ماهی غول پیکر

اشتیاق زب به حفاظت از ماهی های غول پیکر و محیط زندگی آنها باعث شده است که به شش قاره در سراسر جهان سفر کند و از نزدیک با پیچیده ترین مشکلات اکوسیستم آب شیرین در این سیاره روبرو شود.
دانلود مستند ماهی غول پیکر با دوبله فارسی شبکه National Geographic farsi
فهرست مطالب

دکتر زِب هوگان، مصمم‌تر از همیشه برای پیگیری مأموریت‌اش در محافظت از بزرگ‌ترین، کم‌جلوه‌ترین موجوداتِ آبزیِ طبیعت به محیط‌هایی خطرناک‌تر و ناآشنا‌تر از همیشه با مجموعه مستند ماهی غول پیکر بازمی‌گردد.

در مجموعه مستند ماهی غول پیکر ؛ دکتر زِب هر کاری می‌کند تا بزرگ‌ترین ماهی‌های دنیا را بیابد؛…از تلاش خستگی‌ناپذیرش برای ماهی‌گیری در راهِ ‌آبی مائوری تا تله‌گذاری و انتقال بچه‌مارماهی‌های سُر به مکانی بهتر و امن‌تر تا کشف این نکته که چرا روغن‌ماهی باستانی و بومی این رودخانه که نماد آن به شمار می‌رود، عملاً ناپدید شده‌ است؟ ماهی نایابی که هیولایی وحشی و همیشه خوش‌اشتهاست‌ و محلی‌ها باور دارند هر چیزی می‌خورد، از اُپاسوم‌ها گرفته تا هم‌نوع خودش!
در مجموعه مستند ماهی غول پیکر متخصصین، ماهی‌گیران و محیط‌بانان در کنار هم تلاش می‌کنند تا شکارچیان غول‌آسا را از انقراض نجات دهند و در همین حین دکتر زِب روی رودخانه‌ در طول استرالیا سفر می‌کند تا ببیند بزرگ‌ترین مخاطرات نسبت به این هیولا‌های زیرآبی چیست. آیا می‌توان هیولاهای رودخانه مورِی را از انقراض نجات داد؟دکتر زب هوگان
دکتر زب هوگان

زب هوگان در سال 2014 به گروه زیست شناسی در دانشگاه نوادا، رینو پیوست. هشت سال قبل از آن، او یک زیست شناس پژوهشی از دانشکده کشاورزی، بیوتکنولوژی و منابع طبیعی بود.
هوگان دارای مدرک دکتری در بوم شناسی از دانشگاه کالیفرنیا است و طی چند دهه تحقیقات زیادی در زمینه اکولوژی مهاجرت ماهیان، وضعیت و حفاظت از ماهی های آب شیرین ، مسائل مربوط به گونه های در معرض خطر و حفاظت از آنها داشته است. تحقیقات او در طبیعت، علم زیست شناسی و زیست شناسی محیط زیست ماهی، و نیز نشریات محبوب از جمله Magazine Time و National Geographic Magazine منتشر شده است.
از هیگن به طور گسترده ای توسط نیویورک تایمز و دیگر رسانه های خبری برجسته به عنوان متخصص در زمینه “زیست شناسی ماهی های غول پیکر آب شیرین و رازهای محافظت از گونه های رو به انقراض آنها” نام برده شده است.

رزومه دکتر زب هوگان مجری مجموعه مستند ماهی غول پیکر

  • بیولوژیست تحقیقاتی، دانشگاه نوادا
  • شورای سازمان ملل برای ماهی
  • عضو انجمن National Geographic
  • میزبان سری تلویزیونی ماهی غول پیکر از شبکه نشنال جئوگرافی
  • سرپرست پروژه ماهی های عظیم الجثه انجمن National Geographic
  • عضو ارشد صندوق جهانی حیات وحش آب شیرین (2002-2004)
  • پژوهشگر فلولایت، دانشگاه چیانگ مای در تایلند (1996-1997)

اشتیاق زب به حفاظت از ماهی های غول پیکر و محیط زندگی آنها باعث شده است که به شش قاره در سراسر جهان سفر کند و از نزدیک با پیچیده ترین مشکلات اکوسیستم آب شیرین در این سیاره روبرو شود. مناطقی همچون رود آمازون , رودخانه مکونگ , رودخانه می سی سی پی , رود نیل , حوزه آبخیز دریاچه بیکال در روسیه , رودخانه Murray-Darling در استرالیا و دره های رودخانه دانوب و یانگ تسه در چین برخی از این نقاط هستند.

پیشنهاد فیلم مستند

هیولای سبز

مشاهده و دانلود

دانلود مجموعه مستند ماهی غول پیکر با دوبله فارسی شبکه National Geographic farsi

TVmostanad
TVmostanad

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید. در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد. برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره تی وی مستند

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید.

در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد.

برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

بقیه شو اینجا بخون…

آخرین مطالب بلاگ