ماورالطبیعه چیست

ماورالطبیعه به مسائلی گفته می شود که مردم و بشر در طول این سال ها، هیچ توجیه علمی برای آن نداشتند و نمی توانستند آن را درک کنند؛ فرا گیتی، نام دیگر ماورالطبیعه است که در این مقاله، اطلاعاتی را درباره آن به شما کاربران گرامی، ارائه می کنیم.
ماورالطبیعه
فهرست مطالب

ماورالطبیعه به مسائلی گفته می شود که مردم و بشر در طول این سال ها، هیچ توجیه علمی برای آن نداشتند و نمی توانستند آن را درک کنند؛ فرا گیتی، نام دیگر ماورالطبیعه است که در این مقاله، اطلاعاتی را درباره آن به شما کاربران گرامی، ارائه می کنیم.

ماورالطبیعه یا فراگیتی

همانطور که گفته شد، ماورالطبیعه یا فراگیتی به همان مسائلی گفته می شود که بشر هیچ توجیه و دلیل علمی برای آن ندارد؛ البته برخی از این مسائل، به دلیل اینکه علم همواره در حال پیشرفت بوده است، به یک مسئله کاملا طبیعی تبدیل شده است اما این مسائل، فقط بخش کوچکی از ماورالطبیعه بودند.

به هیچ عنوان از بار سنگین مسائل مربوط به ماورالطبیعه کم نخواهد شد و هر چه قدر هم که علم پیشرفت کند و برخی از آن مسائل به مسائلی کاملا طبیعی و عادی تبدیل شوند، باز هم مسائل بسیار زیاد دیگری هستند که ذهن بشر را درگیر می کنند و در لیست ماورالطبیعه یا فراگیتی قرار می گیرند.

ماورالطبیعه

برخی مردمان کشور ما و کشور های آسیایی مانند هند و چین، خرافاتی هستند و همین امر باعث می شود تا سوال هایی که جواب آن ها پیدا نیست، برای شان ترس داشته باشد و از رفتن به دنبال جواب سوال های شان، خودداری کنند.

متاسفانه دانشمندان زیادی در کشور ما وجود ندارند که به این گونه سوال ها پاسخ قانع کننده ای را بدهند و به همین دلیل، مردم ما باید برای گرفتن جواب های شان، منتظر به نتیجه رسیدن دانشمندان دیگر کشور ها باشند.

به همین دلیل است که نمی توانیم تعریف علمی تری را برای ماورالطبیعه بیان کنیم و به هر سایت یا مقاله دیگری که مراجعه کنید، نهایتا با جمله ” مسائلی که توجیه علمی ندارد “، مواجه می شوید.

در ادامه اطلاعاتی را به شما ارائه می کنیم تا شاید بتوانید تعریف علمی تری را برای فراگیتی و این گونه مسائل، بیابید.

مابعد الطبیعه یا متافیزیک

مابعد الطبیعه معادل متافیزیک می باشد و اگر بخواهیم کلمه متافیزیک را ریز کنیم، می توانیم بگوییم که کلمه متا به معنای ورا یا فرا است و فیزیک هم به معنای طبیعت می باشد.

پس می توان از روی کلمه متافیزیک، متوجه شد که مابعد الطبیعه مربوط به مسائل فراتر از طبیعت یا فراطبیعی می باشد و مسائل آن در چه مورد، قابل بحث هستند.

تفاوت بین ماورالطبیعه و مابعد الطبیعه

برخی افراد که اطلاعاتی در این زمینه ها ندارند، ماورالطبیعه و مابعد الطبیعه را مانند یکدیگر می دانند و تفاوتی را برای آن ها قائل نیستند؛ اما این دو با یکدیگر به طور کامل فرق دارند.

مابعد الطبیعه به مسائلی گفته می شود که خارج از جهان فیزیکی است و مربوط به بعد های دیگر و متفاوت با جهان فیزیکی می شود که معادل با کلمه متافیزیک می باشد.

ماورالطبیعه اما به مسائلی می گویند که از حالت عادی خارج باشد و توجیه علمی نداشته باشد؛ لازم به ذکر است که ماورالطبیعه معادل با کلمه پارانرمال و فراتر از نرمال و شرایط عادی خواهد بود.

اما وجه اشتراکی هم بین این دو مسائل وجود دارد؛ برای مثال، برخی از مسائلی که در دسته مابعد الطبیعه قرار می گیرند، کاملا عجیب هستند و توجیه علمی هم ندارند، طبیعی است که این گونه مسائل، در دسته ماورالطبیعه هم قرار بگیرند.

بعضی مسائلی که در دسته ماورالطبیعه قرار می گیرند، خارج از جهان فیزیکی و ابعاد می باشند و در دسته مابعد الطبیعه قرار می گیرند؛ برخی از این مسائل، در یکی از این دو دسته پر رنگ تر است و اگر قرار بر بررسی باشد، در آن دسته ای که پر رنگ تر است، بررسی می شود.

برای مثال، ارتباط با اجنه یا ارواح، در حالت عادی در هر دو دسته قرار می گیرد اما برای بررسی تخصصی، آن را در دسته ماورالطبیعه قرار می دهند و بررسی می کنند؛ ارتباط با اجنه و ارواح در دسته فراگیتی یا ماورالطبیعه پر رنگ تر است.

چشم سوم

اما مسئله ای مانند چشم سوم که آن هم در هر دو دسته ماورالطبیعه و مابعد الطبیعه قرار می گیرد، بیشتر در دسته مابعد الطبیعه قرار می گیرد و اگر قرار باشد به صورت تخصصی بررسی شود، با توجه به مابعد الطبیعه بودن آن، بررسی خواهد شد.

یکی دیگر از دلایلی که نباید ماورالطبیعه را مانند مابعد الطبیعه بدانیم، فلسفی بودن مسائل و بحث های مربوط به مابعد الطبیعه می باشد و طبیعتا مسائل و بحث هایی که فلسفی باشند، پنهان و غیب نخواهند بود و از آن جایی که ماورالطبیعه مسائل غیب و پنهان و مسائلی است که توجیه علمی ندارد، نمی تواند معادل و مانند مابعد الطبیعه باشد.

آیا ماورالطبیعه همان عالم غیب است؟

اما به ماورالطبیعه در متون اسلامی و دین اسلام، عالم غیب گفته می شود؛ همانطور که از اسم آن معلوم است، در عالم غیب، چیزی پیدا نیست و تمامی مسائل مجهول و بالاتر از درک انسان های امروزی خواهند بود.

البته مردم امیدوار هستند که با پیشرفت علم، برخی از این مسائل که در عالم غیب یا همان ماورالطبیعه وجود دارند، به مسائلی طبیعی تبدیل شوند؛ اما همانطور که گفته شد، هر چه قدر هم که علم پیشرفت کند، باز هم مسائلی وجود دارد که در این دسته قرار بگیرد.

معرفی مستند رویدادهای فراطبیعی

اگر علاقه دارید تا مستندات زیادی را درباره ماورالطبیعه و موضوعات هم نوع آن ببینید و اطلاعات بیشتری درباره آن داشته باشید، حتما به مستند شکار دوربین: رویدادهای فراطبیعی که در سایت قرار دارد، سر بزنید و مستندات موجود در این دسته را مشاهده کنید.

دانلود مستند شکار دوربین: رویدادهای فراطبیعی

در این مجموعه، برخی از جالبترین و ترسناک ترین ویدئوهای فراطبیعی از سراسر دنیا به نمایش درمی آیند و گروهی از متخصصان، تصاویری که توسط شاهدان عینی ضبط شده اند را با دقت بررسی و موشکافی میکنند.

چندی از بهترین متخصصان در این زمینه و افرادی که آنقدر خوش شانس، و شاید هم بسیار بد شانس، بوده اند که شخصا شاهد این پدیده های عجیب باشند، نظر خود را بیان می کنند و این نظرات ممکن است باعث شود حتی دیر باورترین افراد نیز به رویدادهای فراطبیعی باور پیدا کنند.

“برای دانلود مستند رویدادهای فراطبیعی اینجا کلیک نمایید”

اگر به مستند فوق مراجعه کنید، می توانید درک نسبتا درستی از ماورالطبیعه داشته باشید و مطمئنا با دیدن این فیلم مستند ، تعریف درستی از این کلمه خواهید داشت؛ اگر هم می خواهید با کلمه مابعد الطبیعه و مسائل پیرامون آن آشنا شوید، حتما به مستنداتی که درباره این موضوع بحث می کنند، مراجعه کنید.

متافیزیک یا همان مابعد الطبیعه و پارانرمال یا همان ماورالطبیعه، در عصر امروزی مورد توجه اکثر مردم قرار گرفته است و به دلیل پیشرفت تکنولوژی، مطالعات دقیق تری بر روی این دو موضوع در حال انجام است و شما می توانید به راحتی این مطالعات را در مستنداتی که در دسترس عموم قرار گرفته, مشاهده کنید.

جمع بندی نهایی

پیشنهاد می کنیم که سوالات خلاقانه ای را درباره مسائل جهان و ماورالطبیعه در ذهن خود طرح کنید و به دنبال یافتن جواب های آن بروید؛ مطمئنا اگر از پیدا کردن این جواب ها نترسید، می توانید به اطلاعات بسیار زیادی در این باره برسید و تعریف درستی از ماورالطبیعه و مابعد الطبیعه داشته باشید.

 

TVmostanad
TVmostanad

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید. در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد. برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره تی وی مستند

ایده راه اندازی سایت تی وی مستند همزمان با راه اندازی شبکه manoto2 به ذهن ما رسید.

در همون روزهایی که شبکه منوتو ۲ بصورت ۲۴ ساعته فقط دمویی از مستند هایی که قرار بود در این شبکه پخش بشه رو نشون میداد.

برای همین از روز اول ما شروع به آرشیو کردن مستندهای این شبکه کردیم…

بقیه شو اینجا بخون…

آخرین مطالب بلاگ